Artroskopia lecznicza stawu kolanowego Częstochowa

Synonimy: artroskopia rekonstrukcyjna stawu kolanowego, artroskopia operacyjna stawu kolanowego, operacja artroskopowa stawu kolanowego więcej »

Filtruj wyniki

Oferujesz artroskopia lecznicza stawu kolanowego w Częstochowie?

Artroskopia lecznicza stawu kolanowego Częstochowa - informacje

Sala operacyjna w ORTHOmedyk Sala operacyjna w ORTHOmedyk

Artroskopia lecznicza stawu kolanowego to małoinwazyjna procedura, wykonywana przez lekarza ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Operacja ma na celu penetrację stawu, umożliwiającą dokonanie wewnętrznych zabiegów terapeutycznych. Wskazaniem do jej przeprowadzenia mogą być zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia urazowe kolana bądź obecność wolnych ciał w stawie. Specjalista dokonuje niewielkich nacięć, przez które wprowadza artroskop, a następnie narzędzia mikrochirurgiczne, pozwalające na podjęcie odpowiednich działań leczniczych. Procedura trwa mniej więcej godzinę i jest przeprowadzana w znieczuleniu (jego rodzaj ustala się indywidualnie). Po zabiegu pacjent nie wymaga rehabilitacji.

Artroskopia lecznicza stawu kolanowego w Częstochowie

Leczenie stawu kolanowego przy użyciu artroskopu przeprowadza lek. med. Arkadiusz Koniarski, ortopeda i specjalista traumatologii ruchu. W 2004 roku odbył on staż stypendialny z zakresu chirurgii kolana oraz artroskopii i medycyny sportowej w Orthopaedic Arthroscopic Surgery International w Mediolanie. Dwa lata później brał udział w Clinical Anatomy Course-Knee-12th ESSKA 2000 Congress w Insbruku, natomiast w 2010 roku uczestniczył w kursie pod tytułem „Chirurgia Stawu Skokowego (Artroskopia) – Kurs na preparatach nieutrwalonych”. W swoim gabinecie przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii kolana zarówno metodą klasyczną, jak i artroskopową. Wykonuje też ultrasonografię stawu skokowego oraz rekonstrukcję jego wielowięzadłowych uszkodzeń.

Artroskopia lecznicza stawu kolanowego wchodzi w zakres usług ortopedy lek. med. Łukasza Kopulińskiego. Przynależy on do Międzynarodowego Stowarzyszenia AO TRAUMA. Systematycznie bierze udział w państwowych zjazdach Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowego. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się uszkodzeniami ścięgien oraz więzadeł, urazami narządu ruchu oraz artroskopią leczniczą i diagnostyczną stawu kolanowego. W swoim gabinecie wykonuje również USG narządu ruchu.

Aby poddać się operacji artroskopowej stawu kolanowego można się udać również do lek. med. Wojciecha Kopki, specjalisty II stopnia ortopedii i traumatologii. W 2008 roku odbył on kurs Cadaver Lab IRCAD-EITS Knee Arthroscopy w Strasbourgu, natomiast dwa lata wcześniej wziął udział w II Śląskim Forum Chirurgii Artroskopowej w Katowicach. W obrębie jego zainteresowań zawodowych znajdują się zabiegi z zakresu traumatologii sportowej oraz chirurgii urazowej kolana. Prócz artroskopii przeprowadza też endoprotezoplastykę stawu kolanowego.

Artroskopia lecznicza stawu kolanowego w Polsce i na Węgrzech

sala operacyjna w Medyk Centrum, gdzie operuje dr Tomasz Suchmiel sala operacyjna w Medyk Centrum, gdzie operuje dr Tomasz Suchmiel
W węgierskim Dr Rose Private Hospital za operację leczniczą stawu kolanowego z użyciem artroskopu należy zapłacić około 1 217 940 forintów HUF (ponad 16 800 zł). W częstochowskich placówkach medycznych ceny za ten sam zabieg rozpoczynają się już od 2 600 zł.

Artroskopia lecznicza stawu kolanowego - ceny w Częstochowie na tle innych miast

  • Częstochowa od 2 600 zł do 5 000 zł
  • Wrocław od 3 500 zł do 4 300 zł
  • Poznań od 2 500 zł do 4 000 zł
  • Warszawa od 4 200 zł do 18 900 zł
  • Łódź od 3 500 zł
  • Katowice od 2 700 zł do 4 500 zł
  • Kraków od 4 300 zł do 7 500 zł
  • Bydgoszcz od 2 980 zł do 3 000 zł
  • Gdańsk od 5 500 zł
  • Toruń od 5 980 zł
Pokaż więcej »

Usługa artroskopia lecznicza stawu kolanowego w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

Pacjenci szukali zabiegu artroskopia lecznicza stawu kolanowego w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska