Centrum medyczne ATAmed Centrum medyczne ATAmed Centrum medyczne ATAmed Centrum medyczne ATAmed Centrum medyczne ATAmed Centrum medyczne ATAmed ATAmed Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej - logo

Informacje ogólne o ATAmed

ATAmed to jedna z nielicznych klinik w kraju, która zajmuje się terapią tlenową w komorze hiperbarycznej. Placówka powstała w 2013 roku i od razu podbiła serca mieszkańców nie tylko stolicy, w której się znajduje, ale też całej Polski. Jeszcze do niedawna tlenoterapia była uważana za niekonwencjonalną metodę leczenia. Amerykańskie badania pokazały jednak, że terapia tlenem jest niesamowicie skuteczna, praktycznie podczas schorzeń z niemal każdej dziedziny medycyny – począwszy od dermatologii, przez neurologię, aż po medycynę sportu.

Zabieg polega na umieszczeniu pacjenta w specjalnej komorze hiperbarycznej, w której oddycha czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia. Zabieg jest bezinwazyjny i wyjątkowo przyjemny, nie wymaga też długiej i kłopotliwej rekonwalescencji. W trakcie jego trwania pacjent może czytać książkę bądź słuchać muzyki. Dzięki zwiększeniu ciśnienia w komorze oraz podaniu stuprocentowego tlenu zwiększa się ilość tlenu w krwioobiegu, który jest absorbowany przez wszystkie płyny ustrojowe, komórki i tkanki – nawet te z zablokowanym przepływem. Zwiększony dopływ tlenu stymuluje i przywraca funkcje uszkodzonych komórek i narządów, w tym m. in. wątroby i mózgu. Na podstawie badań przeprowadzonych przez Amerykanów okazało się, że  w wyniku zabiegu ośmiokrotnie zwiększa się liczba krążących w organizmie komórek macierzystych, które powodują jego regenerację.

Terapia polega na codziennym pobycie w komorze. W naszej klinice sesja trwa 45 minut, a ich ilość uzależniona jest od rodzaju schorzenia. Tlenoterapia znajduje zastosowanie m.in. w neurologii, laryngologii, dermatologii, a także onkologii. Z jej zalet korzystają sportowcy, pacjenci autystyczni, a także osoby po wypadkach oraz ze schorzeniami neurologicznymi. Znany bokser Artur Szpilka poddawał się tlenoterapii w komorze przed walką z Tomaszem Adamkiem. Z naszych usług korzystał też dziennikarz motoryzacyjny, Maciej Zientarski, który uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. W Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej używamy najwyższej klasy komór, a nasi specjaliści posiadają niezbędne doświadczenie oraz kompetencje, co gwarantuje Państwu komfort i co najważniejsze – bezpieczeństwo.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W ATAmed stosujemy najwyższej klasy komory hiperbaryczne, które zapewnią Państwu komfort oraz bezpieczeństwo podczas zabiegu. Urządzenie nazywane jest także Workiem Gamowa (od nazwiska twórcy) bądź Komorą Ciśnieniową. Na pierwszy rzut oka wygląda jak spory nadmuchiwany śpiwór. Zabiegi są wykonywane w komorze hiperbarycznej w ciśnieniu powyżej 1,5 ATA, dzięki czemu terapia przynosi wymierne efekty. Przy zastosowaniu tej metody można nie tylko leczyć i łagodzić objawy dolegliwości, ale też znacznie przedłużyć młodość i witalność. Tlenoterapia za pomocą komory hiperbarycznej jest popularna i równie skuteczna na całym świecie, a jej efekty potwierdzone są licznymi badaniami. Terapia wykonana w naszych komorach jest  niezwykle przyjemna, nieinwazyjna oraz bezbolesna. 

Udogodnienia dla pacjentów

Dla pacjentów, którzy korzystają z naszych usług przygotowaliśmy liczne udogodnienia. Udostępniamy Państwu wygodne, estetyczne i przytulne poczekalnie, w których mogą Państwo oczekiwać na zabieg. Przez cały czas trwania sesji tlenowej do Państwa dyspozycji jest nasz wykwalifikowany personel, który służy radą i rozwieje wszelkie obawy. Sam zabieg jest bardzo przyjemny i odprężający. W komorze hiperbarycznej pacjent poczuje się jak w luksusowym SPA. W trakcie zabiegu można słuchać muzyki bądź czytać książkę. Naszym klientom oferujemy także rabaty na zabiegi. Im więcej zabiegów, tym niższa cena za jednostkową sesję. 

Osiągnięcia i certyfikaty ATAmed

Naszym największym osiągnięciem i sukcesem są zadowoleni pacjenci, u których po zastosowaniu terapii hiperbarycznej ustąpiły kłopotliwe objawach chorobowe bądź całkowicie wrócili do zdrowia. Jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków w Polsce stosujących tę wciąż niedocenianą, a skuteczną metodę. Nasi specjaliści czynnie włączają się w promocję tlenoterapii za pomocą komory hiperbarycznej, udzielając fachowych porad w popularnych czasopismach oraz na branżowych stronach internetowych. Z zalet naszej komory skorzystali już, między innymi: znany bokser Artur Szpilka, który wzmacniał swoją wydajność przed walką z Tomaszem Adamkiem, oraz Maciej Zientarski, poszkodowany w wypadku popularny dziennikarz motoryzacyjny. Nasza klinika bierze także udział w akcji „To nie warzywa, to ludzie”, której celem jest pomoc osobom z problemami neurologicznymi.

Filmy ATAmed Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej