Ceny konsultacji i zabiegów

Konsultacje

Fizykoterapia

Ważna informacja

Prezentowany cennik ATAmed Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka,

Więcej o usługach w ATAmed Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej

Zakres leczonych przez nas schorzeń jest szeroki i obejmuje wiele dziedzin medycyny, od neurologii aż po onkologię. Przynosimy ulgę pacjentom cierpiącym z powodu niegojących się ran, migrenowych i przewlekłych bólów głowy, a także atopowego zapalenia skóry. Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej daje doskonałe rezultaty u osób chorujących na autyzm. Do tej pory lekarzom nie udało się skutecznie ustalić, co jest przyczyną tej choroby. Wieloletnie badania jednak pokazują, że w walce z jej objawami olbrzymie znaczenie ma właściwe dotlenienie komórek. Terapia hiperbaryczna dzięki dotlenieniu organizmu dostarcza także więcej tlenu uśpionym komórkom nerwowym, przez co są one pobudzone do pracy. Badania kliniczne przeprowadzone w Ameryce pokazują wyraźną poprawę stanu zdrowia osób z autyzmem poddanych tlenoterapii w komorze hiperbarycznej. W efekcie u pacjentów widać poprawę interakcji z otoczeniem, koncentracji i zdolności poznawczych oraz polepszenie kontaktu wzrokowego. Ponadto obserwuje się lepsze rozumienie, a co za tym idzie, wykonywanie poleceń.

Terapia hiperbaryczna znajduje zastosowanie w przypadku chorób o podłożu neurologicznym, np. udary mózgowe, dziecięce porażenie mózgowe, porażenie nerwu twarzowego, stwardnienie rozsiane, Alzhaimer oraz choroba Parkinsona. Podawany przez nas w komorze tlen pobudza uśpione neurony i przywraca ich funkcjonowanie, dzięki czemu znacznie podnosi się aktywność mózgu. Lekarze zalecają terapię tlenem m.in.  osobom po wylewie bądź udarze, ponieważ zmniejsza stopień uszkodzenia mózgu oraz jego obrzęk. Zabieg ożywia i pobudza do życia uśpione od dawna komórki oraz przywraca ich prawidłowe funkcjonowanie, a także stymuluje pracę układu nerwowego. Dzięki swoim unikalnym właściwościom leczenie tlenem działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo oraz zwiększa naturalną produkcję komórek macierzystych. Terapia zalecana jest m.in. w przypadku zatrucia tlenkiem węgla, po przeszczepie skóry, owrzodzeniach, oparzeniach oraz trudno gojących się ranach. Z tlenoterapii korzystają też pacjenci chorujący na nowotwór. Zabieg przynosi efekty podczas uszkodzenia popromiennego tkanek zdrowych (ostre reakcje popromienne skóry i nabłonków wyściełających jamy ciała, owrzodzenia, uszkodzenia narządów tj. serce, wątroba, nerki).