Badania metodą rezonansu magnetycznego Bydgoszcz i okolice

Synonimy: badania naczyniowe MR, rezonans magnetyczny, badania RM, badania MR naczyń tętniczych więcej »

Filtruj wyniki

Badania metodą rezonansu magnetycznego Bydgoszcz - informacje

Rezonans magnetyczny jest innowacyjną metodą obrazowania, wykorzystującą zmiany pola magnetycznego. Pozwala na ocenę struktur anatomicznych i wykrycie ich ewentualnych nieprawidłowości. Wśród przeciwwskazań do poddania się badaniu wymienia się obecność w organizmie rozrusznika serca oraz innych neurostymulatorów (np. implanty słuchowe).

Diagnostyka metodą rezonansu magnetycznego w Bydgoszczy – kto ma je w swojej ofercie

Na rezonans magnetyczny udać się można w Bydgoszczy do Ośrodka Diagnostyki Obrazowej Voxel. Placówka wyposażona jest 1,5-teslowy aparat, a pacjenci poddać się tu mogą badaniu MR głowy, tylnego dołu czaszki (patologia nerwów czaszkowych, konflikt naczyniowo-nerwowy), środkowego dołu czaszki (patologia kompleksów hipokampa) i nerwów wzrokowych, a także diagnostyce oczodołów, twarzoczaszki (patologia zatok obocznych nosa, patologia dołu podskroniowego) oraz nosogardła. W ośrodku przeprowadza się również obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego kręgosłupa, serca, kości i stawów, jak również miednicy mniejszej, narządów jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej oraz angiografie (angiografia mózgowa MR bez kontrastu lub z, angiografia łuku aorty, angiografia aorty brzusznej, angiografia miednicowo-kończynowa). Oferta Ośrodka obejmuje ponadto całą gamę badań tomografii komputerowej (16-rzędowy tomograf komputerowy) oraz rentgenowskich.

W Bydgoszczy badania metodą rezonansu magnetycznego są również możliwe do przeprowadzenia w placówce Bonus – Diagnosta. Obrazowanie metodą rezonansu diagnostycznego odbywa się w niej przy wykorzystaniu aparatu nowej generacji Philips Achieva 3,0T, który dzięki bogatemu wyposażeniu jest przystosowany do precyzyjnej i pełnozakresowej diagnostyki. Urządzenie znajduje swoje zastosowanie w diagnostyce onkologicznej, angiologicznej, ortopedycznej oraz neurologicznej. Do ośrodka udać się można na badanie MR mózgowia, przysadki mózgowej, gałki ocznej i oczodołu, a także na badanie naczyń mózgowia (angiografia NMR), naczyń szyjnych i kręgowych oraz kręgosłupa.

Pacjenci poddać się mogą badaniu MR także w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Ośrodek posiada dwie pracownie rezonansu magnetycznego, wyposażone w aparaty o natężeniu pola 1,5 T, firmy General Electric. W placówce wykonać można pełen zakres konwencjonalnych badań MR, z badaniami mózgowia, kręgosłupa, jamy brzusznej i miednicy mniejszej oraz badaniami ortopedycznymi i angiograficznymi. Oferta Zakładu obejmuje ponadto zaawansowane techniki MR (badania spektroskopowe, perfuzyjne z lub bez podania środka kontrastującego, badania serca, badanie nerek przeszczepionych, elastografia wątroby).

Cena badania MRI miednicy mniejszej w Bydgoszczy i w Madrycie

W Bydgoszczy za rezonans magnetyczny miednicy mniejszej zapłacić trzeba około 490 złotych, podczas gdy w Centro Diagnóstico Juan XXIII w Madrycie cena takiego badania wynosi 195 euro, czyli około 850 złotych.

Badania metodą rezonansu magnetycznego - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Warszawa od 350 zł do 1 670 zł
 • Poznań od 490 zł do 1 690 zł
 • Lubin od 550 zł
 • Gdynia od 350 zł do 1 100 zł
 • Gorzów Wielkopolski od 340 zł do 810 zł
 • Szczecin od 349 zł do 1 100 zł
 • Kraków od 680 zł
 • Legnica od 369 zł do 545 zł
 • Augustów od 400 zł do 750 zł
 • Choroszcz od 400 zł do 1 000 zł
 • Szczecinek od 350 zł do 800 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.