Badania metodą rezonansu magnetycznego Katowice i okolice

Synonimy: badania naczyniowe MR, rezonans magnetyczny, badania RM, badania MR naczyń tętniczych więcej »

Filtruj wyniki

Badania metodą rezonansu magnetycznego Katowice - informacje

Badanie rezonansu magnetycznego (MR) zlecać może wielu specjalistów, w tym neurolog i neurochirurg, kardiolog, ortopeda czy onkolog. Technika pozwala na zaawansowane obrazowanie struktur anatomicznych ciała z dokładnością do kilku milimetrów w zakresie takich zmian, jak np. guzy, udar mózgu, choroby stawów i tkanek miękkich oraz uszkodzenia kręgosłupa. Badanie MR stanowi zwykle uzupełnienie tomografii komputerowej, kiedy jej wynik nie jest jednoznaczny, bądź stosowane jest jako samodzielna procedura w diagnostyce u osób w podeszłym wieku.

Jakie badania wykonywane są metodą rezonansu magnetycznego w Katowicach?

Pracownia Diagnostyki Obrazowej Katowickiego Centrum Onkologii posiada w swoich strukturach Pracownię TK, wyposażoną w spiralny, wielorzędowy tomograf  Sensation Open firmy Siemens, Pracownię RTG ze sprzętem firmy Philips, Pracownię Mammografii z cyfrowym mammografem Giotto oraz Pracownię Rezonansu Magnetycznego, w której w 2012 r. uruchomiony został nowoczesny aparat firmy GE, model SIGNA HDxt, o indukcji pola 1,5 T. Pozwala on na wykonywanie m.in. badań głowy, jamy brzusznej, stawów i tkanek miękkich oraz kręgosłupa. Oferta obejmuje również angio-MR, cholangio-MR, perfuzję-MR i  spektroskopię-MR. 

Badania metodą rezonansu magnetycznego wykonują także specjaliści Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala EuroMedic, a usługi świadczone są 24 h przez 7 dni w tygodniu. Aparat MR 1,5 Tesla marki Siemens pozwala na wykonanie diagnostyki w zakresie naczyń mózgowych oraz naczyń obwodowych, narządów miąższowych, jamy brzusznej i miednicy oraz prostaty. Istnieje także możliwość przeprowadzenia badań pourazowych kończyn i stawów, kręgosłupa i rdzenia kręgowego. Jednostka w nagłych przypadkach umożliwia konsultacje specjalistyczne w ramach ostrego dyżuru.

Zaawansowaną diagnostykę ośrodkowego układu nerwowego z uwzględnieniem metod takich jak MRS, fMRI, dyfuzja i perfuzja MR oraz diagnostykę obrazową w ortopedii ze szczególnym uwzględnieniem patologii układu mięśniowo-szkieletowego barku i kolana przeprowadza dr n. med. Maria Dziubińska-Basiak, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, certyfikowana m.in. w obrazowaniu w neuroradiologii, jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.  

Cena badania MRI w Katowicach i w Wielkiej Brytanii

Brytyjska sieć placówek InHealth oferuje na terenie całego kraju badania rezonansem magnetycznym w cenie 350 £ (1 960 zł). W Katowicach, dla porównania, cena obrazowania tą techniką zaczyna się od 430 zł i, w zależności od obszaru, może osiągnąć wysokość 1 050 zł w przypadku skanowania 3 odcinków kręgosłupa z kontrastem.

Badania metodą rezonansu magnetycznego - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Warszawa od 350 zł do 1 670 zł
 • Poznań od 490 zł do 1 690 zł
 • Lubin od 550 zł
 • Kraków od 680 zł
 • Gdynia od 350 zł do 1 100 zł
 • Lublin od 420 zł do 540 zł
 • Szczecin od 349 zł do 1 100 zł
 • Gorzów Wielkopolski od 340 zł do 810 zł
 • Augustów od 400 zł do 750 zł
 • Legnica od 369 zł do 545 zł
 • Choroszcz od 400 zł do 1 000 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.