Rezonans magnetyczny Poznań

Rezonans magnetyczny umożliwia dokładną diagnozę. Badanie MRI jest bezbolesne, nieinwazyjne i nie wymaga specjalnego przygotowania. Sprawdź gdzie w dogodnym terminie możesz wykonać badanie MR. Poniżej lista polecanych Poznańskich Klinik.

Filtruj wyniki

Rezonans w Poznaniu - informacje

Badanie metodą rezonansu magnetycznego MRI (Magnetic Resonance Imaging) to nowoczesna, nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która pozwala na uzyskanie bardzo dokładnego obrazu narządów wewnętrznych we wszystkich płaszczyznach, uwzględniając takie dane jak skład i wielkość tkanek oraz procesy czynnościowe i metaboliczne badanych narządów. Badanie wykonuje specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. W przeciwieństwie do tomografii komputerowej i tradycyjnych zdjęć rentgenowskich, MRI nie wykorzystuje promieniowania Roentgena lecz pole magnetyczne i fale radiowe, co sprawia, że metoda jest bezpieczna nawet dla dzieci i kobiet w ciąży po pierwszym trymestrze.

Gdzie w Poznaniu można wykonać badanie metodą rezonansu magnetycznego?

Lekarzem, u którego można wykonać badanie metodą rezonansu magnetycznego jest dr hab. n. med. Katarzyna Karmelita-Katulska. Jako specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej I i II stopnia, dr Katulska bada zastosowanie metody rezonansu magnetycznego w diagnozie chorób wewnętrznych, dzieląc się wiedzą m.in. jako autor kursu e-learningowego „Obrazowanie serca w rezonansie magnetycznym i tomografii komputerowej”. Dorobek naukowy dr Katulskiej wieńczy praca habilitacyjna „Ocena morfometrii ośrodkowego układu nerwowego przy pomocy obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. Analiza korelacji morfometrycznych z budową i funkcją układu sercowo-naczyniowego”.

Rehasport Clinic to placówka medyczna, oferująca dostęp do nowoczesnej pracowni rezonansu magnetycznego, wyposażonej w MAGNETOM Spectra 3T – urządzenie nowej generacji firmy Siemens, które zapewnia bardzo dokładne i szczegółowe obrazowanie narządów. Aparat generuje pole o indukcyjności 3 Tesli (3T), tak silne pole magnetyczne gwarantuje wysoką jakość obrazu, co z kolei umożliwia przedstawienie szybkiej i trafnej diagnozy. Urządzenie ma również możliwość wykonania badań funkcjonalnych narządów.

Badania metodą rezonansu magnetycznego można wykonać również u dra n. med. Marcina Dzianacha, specjalisty radiologii i diagnostyki obrazowej. Dr Dzianach doświadczenie zdobył jako asystent w Zakładzie Radiologii Klinicznej AM Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego AM, a także w Pracowni Rezonansu Magnetycznego oddziału Euromedic Diagnostcs Polska. Szkolił się również na kursach tematycznych poza granicami polski, np. na kursie “School of MRI” of the European Society for MR in Medicine and Biology, Advanced Imaging of the Musculoskeletal System, czy EMRI Erasmus Course, Musculoskeletal MRI.

Ceny badania metodą rezonansu magnetycznego w Poznaniu i poza granicami Polski

Ceny badania RM w poznańskich placówkach medycznych zaczynają się od 550 zł. Angielski szpital London Imaging Centre oferuje taką usługę w cenie 200 funtów (ok. 1 100 zł).

Rezonans magnetyczny - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 520 zł do 690 zł
 • Warszawa od 350 zł do 1 650 zł
 • Kraków od 390 zł do 680 zł
 • Gdynia od 350 zł do 1 100 zł
 • Szczecin od 349 zł do 1 100 zł
 • Częstochowa od 400 zł
 • Lublin od 420 zł do 540 zł
 • Lubin od 550 zł
 • Jelenia Góra od 280 zł do 750 zł
 • Augustów od 400 zł do 750 zł
 • Głogów Małopolski od 480 zł do 700 zł
 • Choroszcz od 400 zł do 1 000 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska