Rezonans magnetyczny w Warszawie

Synonimy: badania naczyniowe MR, rezonans magnetyczny, badania RM, badania MR naczyń tętniczych więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:

Rezonans magnetyczny w Warszawie - informacje

Kadra w Carolina Medical Center Kadra w Carolina Medical Center

Badanie metodą rezonansu magnetycznego jest bardzo bezpieczne i małoinwazyjne. Za jego pomocą można zbadać całe ciało - kości, tkanki miękkie, układ nerwowy itp. Jest uzupełnieniem innej diagnostyki tj. USG czy RTG. RM stosuje się do finalnego potwierdzenia zmian w organizmie pacjenta.

Rezonans magnetyczny sposobem na trafną diagnozę

W Centrum Rezonansu Magnetycznego Rex Medica pacjent może poddać się badaniu MRI kręgosłupa odcinka szyjnego, piersiowego czy lędźwiowego a także MRI bioder. Przy bólach głowy i omdleniach warto wykonać tutaj MRI głowy. Ponadto lekarz może także wykonać rezonans kończyn, stawów, przysadki czy oczodołów. Badania wykonywane są nowoczesnym aparatem Siemens MAGNETOM Symphony TIM (Total Imaging Matrix) - w miarę potrzeby z kontrastem - przez m.in. dr n. med. Ewę Pacholec, specjalistę radiologii i diagnostyki obrazowej (od 2004 roku), która tytuł doktora nauk medycznych uzyskała również w roku 2004.

Centrum Medycyny Sportowej posiada własną Pracownię Rezonansu Magnetycznego 3T, gdzie pacjent może poddać się obrazowaniu metodą rezonansu magnetycznego m.in. głowy, kręgosłupa, kończyn, stawów czy bioder. Badanie wykonywane jest tutaj na zaawansowanym technologicznie sprzęcie marki Philips Ingenia 3T - cyfrowy aparat MR wyposażony w technologię dStream. W centrum jednym z lekarzy, zajmującym się diagnostyką, jest dr Donat Czernicki, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej oraz medycyny lotniczej. Z tej pierwszej dziedziny specjalizację II stopnia zrobił w 1993 roku. Zajmuje się nie tylko rezonansem, ale wykonuje także badania USG. 

W Instytucie Reumatologii w Warszawie mieści się Zakład Radiologii, gdzie wykonywane są badania diagnostyczne nie tylko metodą rezonansu magnetycznego, ale także za pomocą USG czy RTG. Pacjent może poddać się m.in. ilościowym i półilościowym badaniom MR (w diagnostyce chorób reumatycznych) oraz RM w diagnostyce niezróżnicowanych i wczesnych zapaleń stawów (diagnostyka obrazowa spondyloartropatii ośrodkowych w badaniach  RTG i MR). Jednym z lekarzy wykonującym takie i inne badania jest tutaj dr n. med. Agnieszka Warczyńska, specjalista radiodiagnostyki (II stopnia od 1996 roku), która szczególnie zajmuje się w swojej praktyce zawodowej neuroradiologią oraz diagnostyką układu kostno- stawowego.

Centrum Medyczne Gamma posiada szeroko rozwiniętą diagnostykę z nowoczesnym wyposażeniem pracowni - m.in. Pracowni Rezonansu Magentycznego w Warszawie, w której znajduje się aparat do rezonansu magnetycznego marki Philips Achieva 1,5T SE. Wykorzystuje się go tutaj do m.in. diagnostyki ortopedycznej oraz diagnostyki tkanek miękkich i innych obszarów ciała zarówno u dorosłych pacjentów, jak i u dzieci. Jednym ze specjalistów jest dr Piotr Nurzyński, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej (II stopnia od 2002 roku) oraz radiodiagnostyki (I stopnia od 1997 roku), który posiada bogate doświadczenie w swoich dziedzinach, m.in. w latach 2002-2003 pracował w Zakładzie Radiologii Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej a w latach 2003-2007 był kierownikiem Zakładu Diagnostyki Obrazowej SZPZOZ im. prof. dr J. Bogdanowicza.

Szpital Medicover oferuje z zakresu diagnostyki różnorodne badania, wśród których znajduje się rezonans magentyczny. Ponadto pacjent może tutaj także poddać się badaniu tomografii komputerowej, ultrasonografii czy polisomnografii. Z zakresu rezonansu magnetycznego wykonywane jest tutaj m.in. MRI głowy, MRI kręgosłupa, MRI kończyn czy MRI stawów. W niektórych przypadkach lekarz podaje dożylnie kontrast w celu lepszego obrazowania. Jednym ze specjalistów jest dr n. med. Jarosław Mądzik, specjalista radiodiagnostyki (I i II stopnia), który doświadczenie zdobywał w Zakładzie Radiologii WSzZw Tarnobrzegu (lata 1992-1996) oraz na zagranicznym stażu szkoleniowym z zakresu MRI and Body CT Department w USA w Boston Medical Center.

W warszawskim Szpitalu Praskim działa Pracownia MR Affidea, która specjalizuje się w badaniach MR: mammograficznych (badanie piersi oraz okolic dołów pachowych), ortopedycznych (kolan, barków, stawów skokowych itp.), endokrynologicznych, stomatologicznych i kardiologicznych. Badania wykonuje m.in. dr Jolanta Sikorska, specjalista radiodiagnostyki II stopnia od 2001 r., która posiada certyfikaty szkoleń międzynarodowych towarzystw ESR, ESSR w dziedzinie rezonansu magnetycznego.

Ile kosztuje rezonans magnetyczny w Warszawie, a ile za granicą?

Sprzęt medyczny w Radiologica Wola Sprzęt medyczny w Radiologica Wola

Warszawskie ceny badania MRI to koszt od 430-680 zł (np. w Rex Medica), natomiast w Turcji w Stambule za badanie MRI pacjent zapłaci od 707 zł do 1414 zł (w Private Eskisehir Sakarya Hospital).

Badania metodą rezonansu magnetycznego - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 350 zł do 1 650 zł
 • Poznań od 490 zł do 1 300 zł
 • Kraków od 680 zł
 • Szczecin od 349 zł do 1 100 zł
 • Gdynia od 350 zł do 1 100 zł
 • Wrocław od 500 zł do 750 zł
 • Lublin od 420 zł do 540 zł
 • Lubin od 550 zł
 • Jelenia Góra od 280 zł do 750 zł
 • Augustów od 400 zł do 750 zł
 • Choroszcz od 400 zł do 1 000 zł
 • Głogów Małopolski od 480 zł do 700 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu badania metodą rezonansu magnetycznego także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Komentarze (1)

Pacjentka rok temu

Różnice na tymsamym urządzeniu CEN są wręcz patologiczne RM wcałym kraju cena być powinna jednakowa ! Odpowiedz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.