Rezonans magnetyczny w Warszawie

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym. Wykonywane jest często w diagnostyce zmian chorobowych układu nerwowego, narządów wewnętrznych, układu kostno-stawowego i serca. Przygotowaliśmy poniżej listę klinik z Warszawy, w których w szybkim terminie możesz wykonać badanie MRI.

Filtruj wyniki
Filtruj wyniki:

Rezonans w Warszawie - informacje

Kadra w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Kadra w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

Badanie metodą rezonansu magnetycznego jest bardzo bezpieczne i małoinwazyjne. Za jego pomocą można zbadać całe ciało - kości, tkanki miękkie, układ nerwowy itp. Jest uzupełnieniem innej diagnostyki tj. USG czy RTG. RM stosuje się do finalnego potwierdzenia zmian w organizmie pacjenta.

Rezonans magnetyczny sposobem na trafną diagnozę

W Centrum Rezonansu Magnetycznego Rex Medica (Ochota) pacjent może poddać się badaniu MRI kręgosłupa odcinka szyjnego, piersiowego czy lędźwiowego a także MRI bioder. Przy bólach głowy i omdleniach warto wykonać tutaj MRI głowy. Ponadto lekarz może także wykonać rezonans kończyn, stawów, przysadki czy oczodołów. Badania wykonywane są nowoczesnym aparatem Siemens MAGNETOM Symphony TIM (Total Imaging Matrix) - w miarę potrzeby z kontrastem - przez m.in. dr n. med. Ewę Pacholec, specjalistę radiologii i diagnostyki obrazowej (od 2004 roku), która tytuł doktora nauk medycznych uzyskała również w roku 2004.

W Rex Medica Sport (Wola) badanie MRI wykonywane jest przy użyciu aparatu GE Signa Explorer 1,5T, który jest najnowocześniejszym urządzeniem tego typu w Europie. Aparat ten wyposażony jest w zestaw specjalistycznych cewek, co pozwala na wyraźnie i dokładne badanie poszczególnych części ciała, w tym kręgosłupa, stawów biodrowych, kolan, stawów skokowych, barków, stóp czy nadgarstków. Dodatkowym atutem wspomnianego aparatu jest możliwość przeprowadzania badań u pacjentów otyłych, z obrzękami i umięśnionych. W placówce wykonywane są również badania USG, RTG, EMG oraz przeprowadzane konsultacje specjalistyczne. 

Centrum Medyczne Gamma na warszawskim Żoliborzu posiada szeroko rozwiniętą diagnostykę z nowoczesnym wyposażeniem pracowni - m.in. Pracowni Rezonansu Magentycznego w Warszawie, w której znajduje się aparat do rezonansu magnetycznego marki Philips Achieva 1,5T SE. Wykorzystuje się go tutaj do m.in. diagnostyki ortopedycznej oraz diagnostyki tkanek miękkich i innych obszarów ciała zarówno u dorosłych pacjentów, jak i u dzieci. Jednym ze specjalistów jest dr Piotr Nurzyński, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej (II stopnia od 2002 roku) oraz radiodiagnostyki (I stopnia od 1997 roku), który posiada bogate doświadczenie w swoich dziedzinach, m.in. w latach 2002-2003 pracował w Zakładzie Radiologii Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej a w latach 2003-2007 był kierownikiem Zakładu Diagnostyki Obrazowej SZPZOZ im. prof. dr J. Bogdanowicza.

Radiologica Wawer, Radiologica Wilanów oraz Radiologica Wola należą do założonej w 1998 roku sieci Radiologica Sp. Z o. o., która specjalizuje się w diagnostyce obrazowej z zakresu badań MRI oraz tomografii komputerowej. Wszystkie placówki dysponują najnowocześniejszym sprzętem firmy Simens, co pozwala na doskonałą jakość obrazowania. Osoby cierpiące na klaustrofobię, dzieci, jak również pacjenci po operacjach ortopedycznych z wszczepioną protezą mogą wykonać badanie rezonansu magnetycznego w otwartym systemie Magnetom C! firmy Siemens, dostępnym w Radiologica Wilanów.

Szpital Medicover oferuje z zakresu diagnostyki różnorodne badania, wśród których znajduje się rezonans magnetyczny. Ponadto pacjent może tutaj także poddać się badaniu tomografii komputerowej, ultrasonografii czy polisomnografii. Z zakresu rezonansu magnetycznego wykonywane jest tutaj m.in. MRI głowy, MRI kręgosłupa, MRI kończyn czy MRI stawów.

Kolejną Placówką, do której mogą udać się Pacjenci zainteresowani wykonaniem badania rezonansu magnetycznego jest znajdujące się w Śródmieściu Centrum Medyczne Best-Med  ̶  jego oferta jest dostępna w naszym Serwisie od stycznia 2019 roku.

 

Sprzęt medyczny w Radiologica Wola Sprzęt medyczny w Radiologica Wola

Rezonans magnetyczny - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 350 zł do 1 650 zł
 • Kraków od 390 zł do 680 zł
 • Poznań od 490 zł do 1 300 zł
 • Gdynia od 350 zł do 1 100 zł
 • Szczecin od 349 zł do 1 100 zł
 • Częstochowa od 400 zł
 • Lublin od 420 zł do 540 zł
 • Lubin od 550 zł
 • Jelenia Góra od 280 zł do 750 zł
 • Augustów od 400 zł do 750 zł
 • Głogów Małopolski od 480 zł do 700 zł
 • Choroszcz od 400 zł do 1 000 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Autor:
Aktualizacja:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska