Rezonans magnetyczny Wrocław i okolice

Badanie rezonansem magnetycznym to jedno z najdokładniejszych badań obrazowych wykonywanych w diagnostyce szpitalnej. Oto kliniki z Wrocławia, w których możesz umówić się na badanie MRI.

Filtruj wyniki

Rezonans we Wrocławiu - informacje

Rezonans magnetyczny (MRI) to badanie umożliwiające uzyskanie informacji o zmianach chorobowych w tkankach, ze szczególnym uwzględnieniem tkanek zasłoniętych kośćmi. Z tego powodu ta metoda diagnostyki obrazowej jest najczęściej wykorzystywana w badaniach głowy (mózgu). MRI opiera się na właściwościach pola elektromagnetycznego.

Dzięki badaniu można stworzyć szczegółowy obraz struktur anatomicznych ludzkiego ciała i przeprowadzić precyzyjną diagnostykę szeregu schorzeń, w tym udarów mózgu, demencji starczej, uszkodzeń kręgosłupa czy różnego rodzaju patologii rozwojowych i guzów. Diagnostyka tego rodzaju jest przydatna również w przypadkach, gdy np. wynik tomografii komputerowej jest niejednoznaczny.

Jak wygląda badanie MRI?

Badanie metodą rezonansu magnetycznego nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Jeżeli MRI jest przeprowadzane z użyciem środka kontrastowego, badany na co najmniej 6 godzin wcześniej nie powinien nic jeść ani pić. Jeżeli natomiast badanie nie wymaga kontrastu, nie jest konieczne bycie na czczo.

Po odpowiednim przygotowaniu (pozbyciu się przedmiotów, które mogą wchodzić w reakcję z urządzeniem – paska od spodni, biżuterii etc.) pacjent zostaje ułożony na ruchomym stole, który następnie jest wsuwany do tunelu rezonansu magnetycznego. Istotne jest to, by badany był ułożony w wygodnej pozycji, ponieważ w trakcie MRI nie powinien się ruszać. Przez cały czas pozostaje w kontakcie z technikiem radiologii, jest również wyposażony w specjalne wygłuszające słuchawki, dzięki którym wytłumia się hałas generowany przez urządzenie. W zależności od badanej okolicy anatomicznej diagnostyka trwa 10-60 minut.

Rezonans magnetyczny we Wrocławiu – gdzie można wykonać badanie?

Osoby poszukujące wrocławskiej placówki, w której można poddać się badaniu metodą rezonansu magnetycznego, mogą skorzystać z oferty, jaką dla pacjentów przygotowało KCM Clinic Wrocław – Leczenie Otyłości. Ośrodek mieści się przy ul. Krucza 2A. Zakres usług diagnostycznych świadczonych w placówce obejmuje m.in. rezonans magnetyczny kręgosłupa, barku, ramienia /przedramienia, jak również badania MRI jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej, stawów biodrowych, biodrowo-krzyżowych oraz miednicy mniejszej. Chętni mogą także przejść badanie rezonansem stawu łokciowego, kolanowego i skokowego, nadgarstka oraz stopy.

KCM Clinic Wrocław – Leczenie Otyłości to placówka przynależąca do szpitala KCM Clinic, wielospecjalistycznego ośrodka zlokalizowanego w Jeleniej Górze. Ośrodek dysponuje certyfikatem zarządzania jakością ISO 9001:2009, który potwierdza standard usług kliniki oraz zgodność oferowanych świadczeń z obowiązującym prawem. To nowoczesne centrum z bogatym wyposażeniem diagnostycznym i zabiegowym, a także ośrodek szkoleniowy firmy Olympus w laparoskopii 3D, organizujący międzynarodowe warsztaty szkoleniowe z transmisją na żywo 3D z sali operacyjnej.

Rezonans magnetyczny we Wrocławiu – ceny

Koszty MRI wahają się w zależności od okolicy anatomicznej poddawanej badaniu. Przykładowo, ceny rezonansu magnetycznego stawów skroniowo-żuchwowych w KCM Clinic Wrocław – Leczenie Otyłości zaczynają się od 500 zł.

Rezonans magnetyczny - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

 • Warszawa od 350 zł do 1 650 zł
 • Kraków od 390 zł do 680 zł
 • Gdynia od 350 zł do 1 100 zł
 • Szczecin od 349 zł do 1 100 zł
 • Częstochowa od 400 zł
 • Lublin od 420 zł do 540 zł
 • Poznań od 520 zł do 690 zł
 • Lubin od 550 zł
 • Jelenia Góra od 280 zł do 750 zł
 • Augustów od 400 zł do 750 zł
 • Głogów Małopolski od 480 zł do 700 zł
 • Choroszcz od 400 zł do 1 000 zł
Pokaż więcej »
Autor:
Opublikowano:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska