Badania metodą tomografii komputerowej

Synonimy: tomografia komputerowa, badania TK, diagnostyka metoda tomografii komputerowej, acomputed tomography CT więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:

DLA KLINIK: Oferujesz badania metodą tomografii komputerowej? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Badania metodą tomografii komputerowej - informacje

Kadra w Klinika Doktora Borczyka Kadra w Klinika Doktora Borczyka

Badania metodą tomografii komputerowej są badaniami diagnostycznymi, pozwalającymi uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości. Celem tego badania jest ocena struktur narządów oraz wykrycie potencjalnych nieprawidłowości w ich budowie. Badanie, które przeprowadza lekarz radiolog, jest bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta, wymaga jednak pewnych przygotowań. Przed badaniem TK lekarz zazwyczaj przeprowadza krótki wywiad, w którym należy poinformować go m.in. o alergii lub wcześniejszym wystąpieniu reakcji na podanie środka kontrastowego (niekiedy podczas badania konieczne jest podanie kontrastu- jego celem jest poprawa obrazu i odróżnienie od siebie poszczególnych struktur). Do badania TK pacjent powinien przyjść na czczo. W trakcie badania pacjent kładziony jest na wąskim ruchomy stół (najczęściej na plecach), który następnie wsuwa się do oświetlonego tunelu. We wnętrzu aparatu wokół pacjenta porusza się lampa, która wytwarza promieniowanie rentgenowskie. Promienie te przechodzą przez ciało badanego. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie na monitorze obrazu danej warstwy ciała pacjenta. 

Placówki w Polsce, w których można wykonać badanie metodą tomografii komputerowej

Pracownia Tomografii Komputerowej Radiologica w Warszawie jest kliniką, specjalizująca się w diagnostyce obrazowej z zakresu rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. W swojej ofercie ma pełen zakres badań z zakresu TK, m.in. tomografię komputerową stosowaną do oceny wyrostków zębodołowych szczęki i żuchwy metodą DENTAL CT. Ośrodek Radiologica wyposażony jest w najnowszej generacji 16rzędowy spiralny aparat TK Emotion firmy Siemens.

W Przeworsku badania metodą tomografii komputerowej wykonać można w klinice ALMED Pracowni Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego. Do badań TK używany jest tu 16 rzędowy tomograf komputerowy Brightspeed Elite amerykańskiego producenta General Electric. Ośrodek ALMED oferuje pełen zakres badań tomografii komputerowej m.in. głowy i/ lub szyi, wybranego odcinka kręgosłupa z rekonstrukcją 3d, zatok obocznych nosa, a także angiografię (jest to technika obrazowania medycznego, wykorzystywana do wizualizacji m.in. wnętrza naczyń krwionośnych).

LUX MED Diagnostyka Dolny Śląsk we Wrocławiu jest ośrodkiem medycznym, specjalizującym się w wykonywaniu badań z zakresu rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej. Badania TK wykonywane są tu metodą tzw. spiralnej tomografii komputerowej, która polega na skanowaniu ciągłym (pozwala to w całości zbadać duże partie ciała w bardzo krótkim czasie). Spiralna tomografia komputerowa daje możliwość tworzenia obrazów trójwymiarowych, które pozwalają na przestrzenną ocenę struktur naczyniowych, kości oraz połączeń stawowych.

Porównanie cen badania metodą tomografii komputerowej w Polsce w i Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS
Badanie głowy metodą tomografii komputerowej z podaniem kontrastu w klinice Private Doctors Clinic w Manchesterze (Wielka Brytania) kosztuje ok. 700 funtów (ok. 4 000 zł), natomiast w Polsce cena tego samego badania wynosi ok. 350 zł (z podaniem kontrastu) lub ok. 260 zł (bez podania kontrastu).

Badania metodą tomografii komputerowej - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 200 zł do 600 zł
 • Katowice od 180 zł do 600 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 700 zł
 • Gdańsk od 85 zł do 350 zł
 • Szczecin od 250 zł do 3 599 zł
 • Kraków od 179 zł do 385 zł
 • Poznań od 250 zł do 520 zł
 • Lublin od 180 zł do 520 zł
 • Radom od 200 zł do 600 zł
 • Gorzów Wielkopolski od 3 599 zł
 • Otwock od 200 zł do 980 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.