Tomografia komputerowa Katowice

Synonimy: tomografia komputerowa, badania TK, diagnostyka metoda tomografii komputerowej, acomputed tomography CT więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj wyniki:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Badanie tomografem w Katowicach - informacje

Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich

Tomografia komputerowa (TK) jest metodą diagnostyczną, w której za pomocą promieni rentgenowskich uzyskuje się wielowarstwowe przekroje ciała pacjenta. Dzięki swojej wysokiej wartości diagnostycznej znalazła ona zastosowanie praktycznie we wszystkich dziedzinach medycyny. Na badanie TK skierować pacjenta może np. chirurg, lekarz chorób wewnętrznych czy neurolog,  a także kardiolog, laryngolog oraz okulista, a samo badanie przeprowadza specjalista diagnostyki obrazowej.

Diagnostyka metodą tomografii komputerowej w Katowicach – gdzie można się na nią udać

Na tomografię komputerową w Katowicach udać się można do Pracowni Diagnostyki Obrazowej Voxel. Placówka wyposażona jest w 16-rzędowy tomograf komputerowy firmy General Electric, który umożliwia przeprowadzenie dokładnej diagnostyki chorób układu nerwowego, mięśniowo-szkieletowego (w tym schorzeń kręgosłupa), układu oddechowego oraz pokarmowego. W placówce poddać się można badaniu TK głowy, szyi, kręgosłupa i klatki piersiowej, a także obrazowanie TK brzucha, miednicy oraz kości i stawów. Oferta Pracowni obejmuje ponadto badania angiograficzne TK, w tym angio TK tętnic mózgowych i szyjnych, aorty piersiowej, tętnic płucnych i aorty brzusznej, jak również tętnic nerkowych oraz biodrowych.

W Katowicach badania metodą tomografii komputerowej przeprowadzić również można w Pracowni Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego HELIMED. W ośrodku pacjenci poddać się mogą badaniu TK klatki piersiowej i śródpiersia, jamy brzusznej, miednicy, kręgosłupa oraz kończyny górnej lub dolnej. Do placówki udać się można także na tomografię komputerową głowy, twarzoczaszki i przysadki mózgowej, jak również zatok obocznych nosa, piramid kości skroniowych oraz oczodołów. Oferta Praocowni obejmuje ponadto angiografię TK, kolonoskopię TK, perfuzję TK, bronchoskopię TK oraz enterografię TK.

W Katowicach badaniu tomografem komputerowym poddać się można w Centrum Diagnostyki Obrazowej EPIONE. Placówka wyposażona jest w 16-rzędowy tomograf komputerowy, a udać się do niej można na TK głowy, przysadki mózgowej i oczodołów, a także obrazowanie TK ucha środkowego, zatok obocznych nosa z rekonstrukcją 3D oraz tkanek miękkich szyi. W ośrodku przeprowadzić można również badanie TK klatki piersiowej, jamy brzusznej, kręgosłupa i kończyn górnych oraz całą gamę badań angio TK (tętnic dogłowowych, aorty piersiowej, tętnic nerkowych, aorty brzusznej i tętnic kończyn dolnych). Oferta Centrum obejmuje ponadto obrazowanie metodą reoznansu magnetycznego.

Cena badania TK głowy w Katowicach i w Sewilli

Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich

W Katowicach za obrazowanie głowy metodą tomografii komputerowej zapłacić trzeba około 200 złotych. Za granicą cena takiego badania jest zazwyczaj znacznie wyższa: przykładowo, w Centro Radiológico Resolana w Sewilli wynosi ona 150 euro, czyli około 660 złotych.

Tomografia komputerowa - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 180 zł do 600 zł
 • Warszawa od 200 zł do 600 zł
 • Szczecin od 250 zł do 3 599 zł
 • Gdańsk od 100 zł do 500 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 300 zł
 • Poznań od 150 zł do 800 zł
 • Kraków od 179 zł do 385 zł
 • Rzeszów od 200 zł do 350 zł
 • Wrocław od 300 zł
 • Radom od 200 zł do 600 zł
 • Lublin od 180 zł do 520 zł
 • Lubin od 200 zł do 550 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu tomografia komputerowa w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska