Tomografia komputerowa Katowice

Chcesz wykonać tomografię komputerową w Katowicach i szukasz odpowiedniej placówki do tego celu? Jesteś w dobrym miejscu! Poniżej znajdziesz listę 4 pracowni diagnostycznych, które posiadają w swoich ofertach badania TK. Dowiedz się o nich więcej i zobacz cenniki, by wybrać najbardziej satysfakcjonującą Cię placówkę. Z nami wygodnie umówisz się na wizytę!

Filtruj wyniki:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Badanie tomografem w Katowicach - informacje

Tomografia komputerowa jest metodą diagnostyczną, w której za pomocą promieni rentgenowskich uzyskuje się wielowarstwowe przekroje ciała pacjenta. TK znalazła zastosowanie praktycznie we wszystkich dziedzinach medycyny. Na badanie TK skierować pacjenta może np. chirurg, lekarz chorób wewnętrznych czy neurolog, a także kardiolog, laryngolog oraz okulista. Samo badanie przeprowadza natomiast radiolog.

Sala operacyjna w NZOZ Szpital Specjalistyczny im. Prof. E. Michałowskiego Sala operacyjna w NZOZ Szpital Specjalistyczny im. Prof. E. Michałowskiego

Gdzie na tomografię komputerową w Katowicach?

NZOZ Szpital Specjalistyczny im. Prof. E. Michałowskiego oferuje kompleksową diagnostykę oraz leczenie chorób układu moczowego u kobiet i mężczyzn. Na liście badań, które można tu wykonać, znajdują się m.in.:

 • Tomografia komputerowa głowy
 • Tomografia komputerowa zatok
 • Tomografia komputerowa klatki piersiowej
 • Tomografia komputerowa jamy brzusznej

W oddalonych od centrum Katowic o niecałe 40 km Żorach znajduje się Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich. Placówka, która dołączyła do Tourmedica.pl w 2018 roku, oferuje swoim pacjentom tomografię komputerową zatok, szczęki oraz żuchwy.

Pozostałe katowickie placówki

Sala operacyjna w NZOZ Szpital Specjalistyczny im. Prof. E. Michałowskiego Sala operacyjna w NZOZ Szpital Specjalistyczny im. Prof. E. Michałowskiego

Na tomografię komputerową w Katowicach udać się można do Pracowni Diagnostyki Obrazowej Voxel. Placówka wyposażona jest w 16-rzędowy tomograf komputerowy firmy General Electric, który umożliwia przeprowadzenie dokładnej diagnostyki chorób układu nerwowego, mięśniowo-szkieletowego (w tym schorzeń kręgosłupa), układu oddechowego oraz pokarmowego. Działalność pracowni obejmuje ponadto badania angiograficzne TK, w tym angio TK tętnic mózgowych i szyjnych, aorty piersiowej, tętnic płucnych i aorty brzusznej, jak również tętnic nerkowych oraz biodrowych.

W Katowicach badania metodą tomografii komputerowej przeprowadzić można również w Pracowni Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego HELIMED. W ośrodku pacjenci mogą się poddać badaniu TK klatki piersiowej i śródpiersia, jamy brzusznej, miednicy, kręgosłupa oraz kończyny górnej lub dolnej. Oferta placówki obejmuje ponadto angiografię TK, kolonoskopię TK, perfuzję TK, bronchoskopię TK oraz enterografię TK.

W Katowicach badaniu tomografem można poddać się w Centrum Diagnostyki Obrazowej EPIONE. Placówka wyposażona jest w 16-rzędowy tomograf komputerowy, a udać się do niej można na TK głowy, przysadki mózgowej i oczodołów, a także obrazowanie TK ucha środkowego, zatok obocznych nosa z rekonstrukcją 3D oraz tkanek miękkich szyi. Oferta Centrum obejmuje ponadto obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego.

Tomografia komputerowa. Cena w Katowicach

Cena badania TK jest uzależniona od wybranego obszaru ciała, jak również tego, czy pacjentowi jest podawany kontrast. W Katowicach jest to zwykle od 180 do 400 zł.

Tomografia komputerowa - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 180 zł do 1 000 zł
 • Warszawa od 200 zł do 1 000 zł
 • Poznań od 150 zł do 1 000 zł
 • Kraków od 179 zł do 1 000 zł
 • Rzeszów od 200 zł do 1 000 zł
 • Wrocław od 280 zł do 1 000 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 1 000 zł
 • Lublin od 180 zł do 520 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 300 zł
 • Szczecin od 3 599 zł
 • Gdynia od 280 zł do 1 000 zł
 • Lubin od 200 zł do 550 zł
Tomografia komputerowa cena »

Pacjenci szukali zabiegu tomografia komputerowa w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.