Tomografia komputerowa Poznań

Lekarz zlecił Ci tomografię komputerową, ale nie wiesz gdzie wykonać ją w Poznaniu? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 3 placówek, w których można poddać się diagnostyce metodą tomografii komputerowej. Porównaj ceny poszczególnych badań i wybierz pracownię diagnostyki obrazowej, która odpowiada Ci najbardziej. Z nami wygodnie umówisz się na wizytę!

Filtruj wyniki:

Badanie tomografem w Poznaniu - informacje

Tomografia komputerowa to jedna z najpopularniejszych metod diagnostyki, stosowana w wielu dziedzinach medycyny. Polega ona na wykorzystaniu promieni rentgenowskich w celu uzyskania przekrojowego obrazu ciała pacjenta, składającego się z kilku warstw. Za jej pomocą można przeprowadzić między innymi badanie jamy brzusznej, kończyn dolnych oraz głowy. Badanie wykonuje i opisuje radiolog.

Kadra w Exclusive Dental Studio Kadra w Exclusive Dental Studio

Gdzie w Poznaniu na tomografię komputerową?

Jednym z poznańskich miejsc, do których warto wybrać się na tomografię, jest położone w dzielnicy Jeżyce Centrum Medyczne Nobel Tower – Diagnostyka Obrazowa. Na liście wykonywanych tu badań znajdują się m.in.:

 • tomografia komputerowa głowy
 • tomografia komputerowa jamy brzusznej
 • tomografia komputerowa zatok

Z pomocą znajdującego się w placówce tomografu można zbadać także stan kręgosłupa czy stawów. Oferta Centrum obejmuje pełen zakres badań opartych o nowoczesne techniki obrazowania struktur ciała. Specjaliści wykonują tu także m.in. badania rezonansem magnetycznym oraz aparatami RTG i USG.

TK stomatologiczna w Poznaniu

Tomografię stomatologiczną swoim pacjentom jest w stanie zaproponować Exclusive Dental Studio (dzielnica Nowe Miasto). Badanie to jest niezbędne podczas planowania leczenia implantologicznego, a także w trudnych przypadkach endodontycznych. Z pewnością będzie potrzebował go również periodontolog lub chirurg szczękowy przed operacją. TK potrafi uwidocznić m.in. próchnicę czy zatrzymane zęby, dlatego jest badaniem powszechnie stosowanym w stomatologii.

Pozostałe kliniki w Wielkopolsce

Gabinet zabiegowy w Exclusive Dental Studio Gabinet zabiegowy w Exclusive Dental Studio

Badania metodą tomografii komputerowej są przeprowadzane w pracowni TOMMA Diagnostyka Obrazowa. Poznańska placówka oferuje pacjentom ultrasonografię, RTG, rezonans magnetyczny oraz tomografię komputerową w zakresie wielu dziedzin medycyny. Specjaliści przy wykorzystaniu tomografu wykonują w ośrodku angiografię głowy, naczyń jamy brzusznej oraz tętnic szyjnych. Ponadto, przeprowadzają badania tomograficzne twarzoczaszki, miednicy, klatki piersiowej w kierunku zatorowości, i badania różnych części kręgosłupa.

Osoby chcące się poddać tomografii komputerowej, mogą odwiedzić także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej I-KAR. Jest to wielospecjalistyczny ośrodek, proponujący swoim pacjentom szeroką ofertę badań diagnostycznych. Lekarze wykonują tam ECHO serca, ultrasonografię, ergospirometrię oraz badania laboratoryjne. Przeprowadzają też tomografię komputerową przy użyciu tomografu firmy Siemens. Pacjenci mogą się zdecydować na badanie tomograficzne nosogardzieli, piramidy kości skroniowej czy głowy, połączonej z rekonstrukcją 3D.

Aby przejść badanie tomograficzne dowolnego fragmentu ciała, pacjent może się udać także do Szpitala Świętego Wojciecha. Lekarze przeprowadzają tam szczegółową diagnostykę za pomocą szesnastorzędowego tomografu komputerowego. W pracowni tomograficznej tego ośrodka wykonuje się badanie klatki piersiowej HRCT, badanie ucha środkowego oraz badanie przy urazach wielonarządowych. Ponadto, pacjenci mogą odwiedzić pracownię RTG, gdzie specjaliści przeprowadzają m.in. pantomografię.

Tomografia komputerowa. Cena w Poznaniu

Koszt badań takich jak tomografia głowy czy zatok, to w Poznaniu koszt rzędu 240-260 zł. Do tego należy doliczyć cenę kontrastu, jeżeli istnieje wskazanie do jego podania. TK stomatologiczna wiąże się natomiast z wydatkiem rzędu 150-350 zł.

Tomografia komputerowa - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 150 zł do 1000 zł
 • Warszawa od 200 zł do 1000 zł
 • Lublin od 180 zł do 520 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 300 zł
 • Kraków od 179 zł do 1000 zł
 • Katowice od 180 zł do 1000 zł
 • Rzeszów od 200 zł do 1000 zł
 • Wrocław od 280 zł do 1000 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 1000 zł
 • Gdynia od 280 zł do 1000 zł
 • Lubin od 200 zł do 550 zł
 • Białystok od 280 zł do 1000 zł
Tomografia komputerowa cena »

Pacjenci szukali zabiegu tomografia komputerowa w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.