Tomografia komputerowa Poznań

Lekarz zlecił Ci wykonanie tomografii komputerowej i zastanawiasz się, gdzie w Poznaniu możesz wykonać to badanie? Przygotowaliśmy dla Ciebie, spis placówek w której można wykonać diagnostykę metodą tomografii komputerowej.

Filtruj wyniki
Filtruj wyniki:

Badanie tomografem w Poznaniu - informacje

Kadra w Exclusive Dental Studio Kadra w Exclusive Dental Studio

Tomografia komputerowa to jedna z popularnych metod diagnostyki, stosowana w wielu różnych dziedzinach medycyny. Polega ona na wykorzystaniu promieni rentgenowskich w celu uzyskania przekrojowego obrazu ciała pacjenta, składającego się z kilku warstw. Za jej pomocą można przeprowadzić między innymi badanie jamy brzusznej, kończyn dolnych czy głowy. Lekarze wykorzystują ją również do wykonywania nieoperacyjnej diagnostyki naczyń wieńcowych oraz wirtualnej kolonoskopii. W zależności od rodzaju badania, może zajść potrzeba, by pacjent zażył doustnie środki kontrastowe. W trakcie tomografii komputerowej badany proszony jest o wstrzymanie oddechu oraz zachowanie bezruchu, by nie zaburzać powstającego obrazu. Procedura zalicza się do bezbolesnych, dlatego nie stosuje się żadnego znieczulenia. Badanie wykonuje i opisuje radiolog.

Gdzie w Poznaniu można się poddać tomografii komputerowej?

Badania metodą tomografii komputerowej są przeprowadzane w pracowni TOMMA Diagnostyka Obrazowa. Poznańska placówka oferuje pacjentom ultrasonografię, RTG, rezonans magnetyczny oraz tomografię komputerową w zakresie wielu dziedzin medycyny. Specjaliści przy wykorzystaniu tomografu wykonują w ośrodku angiografię głowy, naczyń jamy brzusznej oraz tętnic szyjnych. Ponadto, przeprowadzają badania tomograficzne twarzoczaszki, miednicy, klatki piersiowej w kierunku zatorowości, i badania różnych części kręgosłupa.

Osoby, chcące się podać tomografii komputerowej, mogą odwiedzić Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej I-KAR. Jest to wielospecjalistyczny ośrodek, proponujący swoim pacjentom szeroką ofertę badań diagnostycznych. Lekarze wykonują tam ECHO serca, ultrasonografię, ergospirometrię oraz badania laboratoryjne. Przeprowadzają też tomografię komputerową przy użyciu aparatu tomograficznego firmy Siemens. Pacjenci mogą się zdecydować na badanie tomograficzne nosogardzieli, piramidy kości skroniowej czy głowy, połączonej z rekonstrukcją 3D.

Aby przejść badanie tomograficzne dowolnego fragmentu ciała, pacjent może się udać do Szpitala Świętego Wojciecha. Lekarze przeprowadzają tam szczegółową diagnostykę za pomocą szesnastorzędowego tomografu komputerowego. W pracowni tomograficznej tego ośrodka przeprowadza się badanie klatki piersiowej HRCT, badanie ucha środkowego oraz badanie przy urazach wielonarządowych. Ponadto, pacjenci mogą odwiedzić pracownię RTG, gdzie specjaliści wykonują pantomografię czy zdjęcie RTG żeber.

Cena badania tomograficznego w Polsce i Rosji

Gabinet zabiegowy w Exclusive Dental Studio Gabinet zabiegowy w Exclusive Dental Studio
W European Medical Center w Moskwie za badanie głowy metodą tomografii komputerowej należy zapłacić 18 690 rubli (około 1 090 zł). Tymczasem w poznańskich placówkach medycznych ceny tomografii komputerowej głowy rozpoczynają się już od 300 zł.

Tomografia komputerowa - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 150 zł do 800 zł
 • Warszawa od 200 zł do 600 zł
 • Szczecin od 250 zł do 3 599 zł
 • Gdańsk od 100 zł do 500 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 300 zł
 • Kraków od 290 zł
 • Katowice od 180 zł do 600 zł
 • Wrocław od 300 zł
 • Rzeszów od 200 zł do 350 zł
 • Lublin od 180 zł do 520 zł
 • Radom od 200 zł do 600 zł
 • Lubin od 200 zł do 550 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu tomografia komputerowa w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska