Tomografia komputerowa Szczecin

Synonimy: tomografia komputerowa, badania TK, diagnostyka metoda tomografii komputerowej, acomputed tomography CT więcej »

Filtruj wyniki

Badanie tomografem w Szczecinie - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Evomed Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Evomed

Badania metodą tomografii komputerowej to specjalistyczne badania obrazowe, wykorzystujące promieniowanie jonizujące. Tomograf komputerowy ma szerokie zastosowanie w diagnostyce medycznej. Badanie ma na celu ocenę struktur narządów oraz wykrycie nieprawidłowości w ich budowie. Lampa rentgenowska, obracająca się wzdłuż ciała pacjenta, emituje promienie, które pochłaniane są przez układ detektorów, umieszczony w aparacie, który następnie rejestruje osłabienie promieniowania, przechodzącego przez organizm. Dzięki promieniom, przechodzącym przez ciało badanego, na monitorze uzyskuje się obraz danej warstwy ciała pacjenta. Badanie tomografem jest bezbolesne, przeprowadza je lekarz radiolog.

Gdzie w Szczecinie można wykonać badania metodą tomografii komputerowej

Badania metodą tomografii komputerowej można wykonać u lek. med. Magdaleny Skały. Jest ona absolwentką Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie i specjalistą w zakresie radiologii. Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując w Zakładzie Radiologii w SPSK1 w Szczecinie. Specjalizuje się w badaniach diagnostycznych dzieci i dorosłych, w tym w tomografii komputerowej, radiologii, ultrasonografii oraz badaniach rezonansem magnetycznych. Jest członkiem Europejskiego  Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Badanie tomografem komputerowym można również przeprowadzić w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej SPWSZ w Szczecinie. Placówka oferuje badania na nowoczesnym aparacie 64 rzędowym, który pozwala na wykonanie szerokiej gamy zabiegów z zakresu tomografii komputerowej, w tym także badań naczyniowych. Dzięki urządzeniu możliwe jest wykonanie tomografii komputerowej kręgosłupa i układu kostno-stawowego, głowy szyi i klatki piersiowej, a także serca oraz jamy brzusznej. Urządzenie umożliwia obrazowanie w 2D oraz 3D w różnych płaszczyznach.

W Pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojskowego w Szczecinie także znajduje się diagnostyka z wykorzystaniem tomografii komputerowej. Placówka wyposażona jest w nowoczesny tomograf komputerowy Somatom Perspective ze 128 warstwowym skanerem Siemensa, który wykonuje ponad 170 obrazów na sekundę. Sprzęt ten pozwala na najwyższej jakości obrazowanie struktur anatomicznych. Dawka promieniowania podczas badania jest nawet 60% mniejsza niż w sprzęcie starszej generacji, dzięki czemu badania są szybsze i dużo bezpieczniejsze. Dzięki urządzeniu możliwe jest wykonanie wszystkich możliwych badań z zakresu diagnostyki obrazowej.

Porównanie cen badań metodą tomografii komputerowej w Szczecinie i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Evomed Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Evomed

W Szczecinie za badania metodą tomografii komputerowej zapłacić trzeba ok. 300 zł. Takie same badania w BMI Bath Clinic w Londynie to wydatek rzędu 300 £ (ok. 1 600 zł).

Tomografia komputerowa - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 250 zł do 3 599 zł
 • Warszawa od 200 zł do 600 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 300 zł
 • Poznań od 150 zł do 350 zł
 • Kraków od 179 zł do 385 zł
 • Gdańsk od 100 zł do 500 zł
 • Rzeszów od 200 zł do 350 zł
 • Lublin od 180 zł do 520 zł
 • Radom od 200 zł do 600 zł
 • Lubin od 200 zł do 550 zł
 • Katowice od 180 zł do 600 zł
 • Wrocław od 300 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu tomografia komputerowa w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska