Badanie USG Doppler Bydgoszcz

badania USG Doppler naczyń krwionośnych, badania ultrasonograficzne naczyń krwionośnych, USG Doppler naczyń obwodowych więcej »

Badanie Dopplerowskie w Bydgoszczy - informacje

Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne

Badanie ultrasonograficzne naczyń krwionośnych z efektem Dopplera pozwala na pomiar przypływu krwi przez ważne dla funkcjonowania organizmu naczynia. W niektórych jednostkach chorobowych naczynia krwionośne mogą ulegać zwężeniom, m.in. przy miażdżycy albo innym patologiom, np. choroba żylakowa kończyn dolnych. Podczas badania lekarz sprawdza stan i funkcjonowanie żył oraz tętnic za pomocą sondy ultrasonografu. Następnie interpretuje obraz uzyskany na monitorze aparatu USG. Badanie jest całkowicie bezbolesne.

Badania USG Doppler naczyń krwionośnych

USG naczyniowe metodą Dopplera wykonują lekarze z Centrum Medycznego Eskulap w Bydgoszczy, które było dwukrotnym laureatem w konkursie "Złoty Stetoskop". Placówka dysponuje ultrasonografami GE LOGIQ P7 Expert i GE Voluson S8 z opcją duplex Doppler. Chirurg dr hab.n.med. Stanisław Molski, organizator V Międzynarodowego Kongresu Polskich Towarzystw Naczyniowych, wykonuje tu USG doppler duplex tętnic szyjnych i kręgowych. W przychodni Esculap pracuje także chirurg naczyniowy dr n.med. Piotr Flisiński, wykładowca w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. W przychodni Esculap badanie USG z efektem Dopplera poszerza się czasem o tomografię komputerową tętnic, tzw. angio-TK przed operacyjnym leczeniem zwężenia tętnic szyjnych.

W Gabinetach Lekarskich Joanna Drewa, dysponujących aparatami Profocus 2202 i Profocus Ultraview, wykonuje się USG żył i tętnic kończyn dolnych. Dr n. med. Maciej Thews, posiadający specjalizację z chirurgii naczyniowej, przeprowadza tu USG Doppler żył przed leczeniem żylaków. Oprócz badań przepływu krwi w naczyniach, w Gabinetach Lekarskich Joanna Drewa można wykonać USG jamy brzusznej i układu moczowego, a jeśli zachodzi potrzeba, u mężczyzn przezodbytnicze USG prostaty.

W Bydgoszczy przyjmuje pacjentów jeszcze Prywatna Przychodnia USG przy ul. Ku Wiatrakom. Placówka oferuje badania USG u dorosłych, między innymi USG układu limfatycznego i USG mięśni po urazach, a także USG przezciemiączkowe i USG stawów biodrowych u dzieci. Radiolog Andrzej Hanczewski, który pracuje również w pracowni tomografii komputerowej Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie, przeprowadza badanie dopplerowskie aorty brzusznej u pacjentów z podejrzeniem tętniaka.

NZOZ Elmed Bydgoszcz, posiadający certyfikat jakości usług medycznych ISO 9001:2008, oferuje USG Doppler jamy brzusznej i układu wrotnego. Radiolog dr Aleksandra Rudaś wykonuje tu także USG tkanek miękkich. Jej współpracownik radiolog dr Dorota Gorzel przeprowadza w Elmed USG Doppler tętnic podobojczykowych. Oprócz tego w placówce można poddać się USG dołu pachowego i USG miednicy mniejszej. Radiolodzy zajmują się tu jeszcze diagnostyką RTG.

USG naczyniowe kończyn górnych i dolnych metodą Dopplera można wykonać w bydgoskiej klinice Wident, która dysponuje aparatem USG Mindray DC-7. Chirurg naczyniowy dr Artur Szotkiewicz, po uprzedniej diagnostyce dopplerowskiej, leczy tu żylaki kończyn dolnych i pajączki żylne. Placówka oferuje USG tarczycy i szyi.

Do Centrum Medycznego Fontes-med można udać się na dopplerowskie USG tętnic szyjnych i naczyń krwionośnych obwodowych. Pracuje tam chirurg naczyniowy dr n. med. Witold Hryncewicz, nagrodzony wyróżnieniem prof. Zdzisława Boronia za pracę doktorską na temat ultrasonografii. Placówka dysponuje nowoczesnymi metodami, takimi jak jak Laser Wysokoenergetyczny HILT w leczeniu bólu i obrzęków oraz rehabilitacja Sonofeedback z wykorzystaniem ultrasonografu.

W Bydgoszczy znajduje się też centrum medyczne Medicover, które w 2007 roku otrzymało tytuł "Marka Wysokiej Reputacji". W placówce przeprowadza się USG Doppler naczyń krwionośnych, a także inne badania układu sercowo-naczyniowego, m.in. echo serca, Holter i EKG.

Cena badania USG dopplerowskiego w Bydgoszczy i w Wielkiej Brytanii

Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne

Cena dopplerowskiego USG naczyń w angielskich klinikach zaczyna się od 170 funtów czyli prawie 900 zł. W angielskiej klinice London Ultrasound Centre przy Harley Street w Londynie można wykonać USG tętnic pępowinowych u kobiet w ciąży, aby ocenić dobrostan płodu. To samo badanie w bydgoskich pracowniach jest tańsze, dlatego skorzystanie z ich oferty jest bardziej opłacalne dla pacjentów zagranicznych niż wykonanie USG w zagranicznych klinikach. Bydgoszcz to miasto atrakcyjne turystycznie, którego życie toczy się w znaczniej mierze nad rzeką Brdą, gdzie znajduje się Wyspa Młyńska. Oprócz tego można tu zwiedzić Stare Miasto i rzymskokatolicką bazylikę św. Wincentego á Paulo, wzorowaną na rzymskim Panteonie.

 

 

Badania USG Doppler - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Bydgoszcz od 150 zł do 400 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 110 zł do 450 zł
 • Kraków od 16 zł do 1000 zł
 • Wrocław od 140 zł do 300 zł
 • Łódź od 100 zł do 253 zł
 • Poznań od 100 zł do 253 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 300 zł
 • Białystok od 100 zł do 253 zł
 • Gdańsk od 130 zł do 253 zł
 • Lublin od 100 zł do 250 zł
 • Radom od 100 zł do 280 zł
Badania USG Doppler cena »

Pacjenci szukali zabiegu badania usg doppler w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.