Badanie USG Doppler Częstochowa

badania USG Doppler naczyń krwionośnych, badania ultrasonograficzne naczyń krwionośnych, USG Doppler naczyń obwodowych więcej »

Filtruj wyniki:

Badanie Dopplerowskie w Częstochowie - informacje

Stoł operacyjny w gabinecie dr Zbigniewa Jabłonki Stoł operacyjny w gabinecie dr Zbigniewa Jabłonki

Badanie USG Doppler naczyń krwionośnych jest wykonywane, aby wykluczyć lub potwierdzić istnienie zmian miażdżycowych, takich jak niedrożność lub zwężenia w naczyniach oraz wykryć zakrzepy w żyłach głębokich kończyn dolnych lub patologie zastawek żylnych. Badanie jest całkowicie nieinwazyjne i jeśli dotyczy naczyń krwionośnych w kończynach, nie potrzeba specjalnego przygotowanie. W trakcie badania lekarz mierzy przepływ krwi przez naczynia krwionośne.
 

Badania USG dopplerowskie w częstochowskich klinikach

Szpital Medyk Centrum, posiadający certyfikat jakości ISO 9001:2009, oferuje USG doplerowskie aparatem ALOKA ProSoud Alpha 7 z możliwością obrazowania 3D/4D. Pracujący tu radiolog dr Andrzej Szaliński oprócz badań ultrasonograficznych specjalizuje się w mammografii. Jego współpracownikiem jest kardiolog Lidia Popielska-Łebek, która wykonuje ultrasonografię naczyń domózgowych metodą Dopplera. W ofercie Medyk Centrum jest też echokardiografia przezklatkowa będąca w zakresie usług kardiologa dr Zbigniewa Łebka.

W Centrum Laseroterapii i Ultrasonografii Esmed można zbadać kończyny dolne pod kątem występowania zaburzeń przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Badanie USG Doppler-kolor jest tu wykorzystywane do wykrywania tętniaków aorty. Chirurg specjalizujący się w leczeniu żylaków dr Romuald Pogorzelski, który ukończył kurs pt. "Postępy diagnostyki dopplerowskiej", ocenia stopień zaawansowania miażdżycy w tętnicach kończyn dolnych.

Kardiolog dr n. med. Przemysław Gworys z Centrum Opieki i Rehabilitacji Zdrowie wykonuje badanie ultrasonofraficzne serca metodą Dopplera. Jego współpracownik dr Marek Stachowiak, którego kompetencje w wykonywaniu badań diagnostycznych zostały potwierdzone przez PTU czyli Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne, wykrywa dopplerowskim USG nieprawidłowości występujące w tętnicach i żyłach narządów jamy brzusznej. 

Badanie USG Doppler naczyń krwionośnych można wykonać również w prywatnym Centrum Diagnostyczno-Leczniczym Komed, specjalizującym się między innymi w leczeniu miażdżycy tętnic i zakrzepów żylnych. Pracujący tam chirurg naczyniowy dr Jarosław Miszczuk, uczestnik warsztatów w Niemczech, pt. "Skleroterapia piankowa", robi USG Doppler żył przed leczeniem żylaków.

Diagnostyka ultrasonograficzna dopplerowska struktur naczyniowych jest przeprowadzana w Centrum Medycznym KLARA - współzałożycielem organizacji medycznej Klaster Medivite, które wykorzystuje aparat ultrasonograficzny podczas biopsji cienkoigłowej. Układ naczyniowy jest tu oceniany także w trakcie pomocniczego badania mikrokrążenia krwi w skórze, tzw. kapilaroskopia. Chirurg naczyniowy dr Paweł Wodecki wykonuje badanie USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych, aby oszacować prędkość przepływu krwi w tych naczyniach.

W gabinecie medycyny estetycznej Venomed przeprowadza się badanie USG kolor Doppler żył kończyn dolnych wykorzystywane w leczeniu żylaków. Dr Bożena Jendrysik, specjalizująca się we flebologii, wykonuje laserowe operacje żylaków. Badanie USG Doppler naczyń krwionośnych jest niezbędne przed chirurgicznym zabiegiem usunięcia żylaków przeprowadzanym tu przez chirurga dr Wojciecha Kiełka.

Na badanie przepływów krwi w naczyniach krwionośnych można zapisać się w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone, dysponującym aparatem USG GE Vivid E marki Gemed, który służy m.in. do oceny żył przy objawach niewydolności żylnej kończyn dolnych. Chirurg dr Jarosław Rządkowski, należący do Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, który przeprowadza badanie ultrasonograficzne z efektem Dopplera, aby wykluczyć istnienie zwężeń miażdżycowych w tętnicach szyjnych.

Badanie USG Doppler w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Bellazone Gabinet zabiegowy w Bellazone

Badanie USG Doppler, czyli obrazowanie przepływu krwi przez naczynia pępowinowe płodu u kobiet ciężarnych, w brytyjskich klinikach kosztuje 100 - 150 funtów (500 - 800 zł). Można je wykonać między innymi w Polskiej Prywatnej Przychodni Lekarskiej Poland Medical w zachodnim Londynie w cenie 90 funtów.  Cena ultrasonografii dopplerowskiej w Wielkiej Brytanii jest kilkukrotnie wyższa niż w Polsce. Częstochowa to miasto otwarte na turystów medycznych, którzy mogą przyjeżdżać tu nie tylko na badanie przepływów krwi przez naczynia krwionośne, ale także zobaczyć Klasztor na Jasnej Górze i historyczny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.

 

 

 

 

 

Badania USG Doppler - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 80 zł do 300 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 110 zł do 450 zł
 • Kraków od 16 zł do 600 zł
 • Wrocław od 140 zł do 300 zł
 • Łódź od 100 zł do 220 zł
 • Poznań od 100 zł do 250 zł
 • Gliwice od 80 zł do 210 zł
 • Radom od 100 zł do 290 zł
 • Szczecin od 100 zł do 250 zł
 • Bydgoszcz od 150 zł do 400 zł
 • Lublin od 100 zł do 350 zł
Badania USG Doppler cena »

Pacjenci szukali zabiegu badania usg doppler w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Autor: