Badania USG Doppler Lublin

Synonimy: badania USG Doppler naczyń krwionośnych, badania ultrasonograficzne naczyń krwionośnych, USG Doppler naczyń obwodowych więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Badania USG Doppler Lublin - informacje

Gabinet zabiegowy w Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak Gabinet zabiegowy w Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak

Badanie USG Doppler jest podstawą diagnostyki z zakresu chorób układu krążenia. Wykonuje się je aparatem ultrasonograficznym ze specjalną funkcją dopplerowską, dzięki której lekarz może ocenić przepływ krwi w naczyniach krwionośnych i wykryć występujące w nich patologie. Badaniu ultrasonograficznemu dopplerowskiemu poddawane są takie struktury jak tętnice szyjne, tętnice nerkowe, tętnice podobojczykowe a także tętnice i żyły kończyn dolnych i górnych czy aorta brzuszna. Badania takie wskazane są w przypadku bóli głowy i omdleń, problemów z żylakami i obrzękami nóg, pajączkami, nocnymi skurczami łydek oraz w przypadku kłopotów z sercem.

Dopplerowska diagnostyka ultrasonograficzna w Lublinie

Lekarzem, wykonującym na terenie Lublina badania diagnostyczne dopplerowskie USG struktur naczyniowych jest dr n. med. Jan Jakub Kęsik, chirurg ogólny (specjalizacja od 2012 roku), który doświadczenie z przeprowadzania takich zabiegów zdobywał podczas pracy w Klinice Chirurgii Naczyń i Angiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 UM w Lublinie. Lekarz jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej (ESVS) oraz Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych. Z badań USG Doppler można się u niego poddać USG tętnic szyjnych, USG tętnic kończyn, USG tętnic nerkowych oraz USG żył i aorty.

Badania USG Doppler oferowane są także przez Gabinet USG mieszczący, się w Lublinie przy ul. Chmielnej. Placówka ta wyposażona jest w aparat USG najnowszej generacji Hitachi Aloka ARIETTA V70, posiadający m.in. funkcję kolorowego Dopplera. Gabinet posiada certyfikaty Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, uprawniające pracujących tu lekarzy do przeprowadzania diagnostyki ultrasonograficznej zgodnie z obowiązującymi normami. Oprócz badania USG Doppler tętnic szyjnych, nerkowych i naczyń wątrobowych można poddać się także badaniu USG ślinianek, węzłów chłonnych oraz tarczycy i piersi.

Kolejnym lubelskim lekarzem, zajmującym się badaniami ultrasonograficznymi naczyń krwionośnych jest dr n. med. Andrzej Wojtak, specjalista chirurgii ogólnej (od 2012 roku) oraz chirurg naczyniowy (specjalizacja w 2013 roku), posiadający w swoim dorobku zawodowym wiele certyfikatów z odbytych szkoleń medycznych, np. certyfikat uczestnictwa w kursie "Doppler podstawowy" (Kielce, 2011 rok) a także certyfikat z kursu "Diagnostyka dopplerowska naczyń krwionośnych kończyn dolnych" (2007 rok).

Ile kosztuje badanie USG Doppler naczyń krwionośnych w lubelskich, a ile w zagranicznych gabinetach ultrasonograficznych?

Gabinet zabiegowy w Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak Gabinet zabiegowy w Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak

100 zł trzeba zapłacić w Lublinie za diagnostykę USG Doppler, natomiast 150 funtów (840 zł) kosztuje ta usługa w londyńskim Tooting Medical Centre (Wielka Brytania).

Badania USG Doppler - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Lublin od 100 zł do 350 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 110 zł do 450 zł
 • Kraków od 100 zł do 600 zł
 • Wrocław od 140 zł do 300 zł
 • Łódź od 100 zł do 250 zł
 • Poznań od 100 zł do 330 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 300 zł
 • Gliwice od 80 zł do 210 zł
 • Radom od 100 zł do 290 zł
 • Szczecin od 100 zł do 250 zł
 • Bydgoszcz od 130 zł do 400 zł
 • Tychy od 100 zł do 200 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu badania usg doppler w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Nałęczów.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska