Filtruj wyniki

Badanie kwalifikacyjne do operacji jaskry - informacje

Sala operacyjna w Lens Clinic Sala operacyjna w Lens Clinic

Celem badania kwalifikacyjnego do operacji jaskry jest określenie rodzaju i wielkości wady, a także wybranie odpowiedniego sposobu jej leczenia i metody przeprowadzenia operacji. W czasie badania lekarz przeprowadza badanie ostrości wzroku, pomiar ciśnienia śródgałkowego, biometrię, czyli długość gałki ocznej, ocenę tarczy nerwu wzrokowego, barwną topografię rogówki, gonioskopię, badanie przedniego odcinka i dna oka w lampie szczelinowej.

Podczas badań lekarz zakropi oczy pacjentowi, co rozszerzy jego źrenice, dlatego należy pamiętać, że po badaniu nie należy prowadzić pojazdów.

Gdzie w Polsce wykonamy badanie kwalifikacyjne do operacji jaskry

Badanie kwalifikacyjne do operacji jaskry może być wykonane we Wrocławskim Centrum Okulistycznym (WCO), które wdrożyło międzynarodowy system jakości ISO 9001:2008. To tu powstał pierwszy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku Ośrodek Chirurgii Laserowej. WCO jest uczestnikiem programu „Przyjazna Przychodnia”, mającym na celu wyłonienie placówek medycznych świadczących usługi na najwyższym poziomie.

Klinika Okulistyczna Optegra z siedzibą w Poznaniu również oferuje wykonanie operacji zaćmy, a przed jej wykonaniem badanie kwalifikacyjne. Klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt taki jak Laser Visulas YAG III firmy Zeiss, który obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe w jaskrze zamkniętego oka. Badanie może zostać wykonane innowacyjnymi metodami jak angiografia fluoresceinowa, która za pomocą kontrastu umożliwia lekarzowi dokonanie dokładnej oceny naczyniówki, tęczówki oka i stanu naczyń krwionośnych siatkówki, a także przy użyciu nieinwazyjnej techniki obrazowania -Optycznej Tomografii Koherenta.

Będąc w Białymstoku badanie kwalifikacyjne do operacji jaskry można wykonać w Prywatnym Centrum Okulistyczno-Laserowym, którego właścicielem jest dr  n.med. Piotr Sobolewski. Gabinet specjalizuje się w leczeniu jaskry za pomocą metody selektywnej trabekuloplastyki (SLT) oraz zabiegów micropulsowych (MPDL). Dr Sobolewski posiada Certyfikat współpracy z Instytutem Jaskry i Chorób Oka. Uczestniczył w Konferencjach naukowo-szkoleniowych pt.: "Jaskra zaawansowana. Jaką metodę leczenia preferować?", "Krótkowzroczność. Jaskra" oraz konferencji: "Więcej liter, więcej linii, więcej nadziei".

Badania kwalifikacyjne w Lubinie przeprowadza dr Romuald Jankowski, specjalista drugiego stopnia okulistyki. Wykonuje on operacje wszczepiania zastawek profesora Ahmeda i Ex-presshunt u osób chorych na jaskrę, a przy użyciu lasera YAG przeprowadza zabiegi w jaskrze zamykającego się kąta. W przypadku jaskry prostej stosuje trabekulopastykę laserową – SLT. Lekarz uczestniczył w Kongresach Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych m.in. w Londynie, Sztokholmie, czy w Lizbonie.

W Krakowie badania kwalifikacyjne do operacji jaskry przeprowadza dr n. med. Krzysztof Ochalik, specjalista chirurgii oka. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w I Klinice Okulistyki w Katowicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej. Specjalizuje się w chirurgii refrakcyjnej laserowej, chirurgii siatkówki i ciała szklistego, iniekcjami doszklistkowymi, wykonywaniu operacji leczenia zaćmy i jaskry.

W Warszawie badanie przed operacją jaskry przeprowadza prof. dr hab. n. med. Jerzy Szaflik, specjalista okulistyki, który swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowisku Asystenta i Starszego Asystenta Katedry i Kliniki Okulistyki Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. To także laureat konkursu na Kierownika Kliniki Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, inicjator budowy Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie, którego jest dyrektorem, oraz organizator Banku Tkanek Oka.

Polska jest konkurencyjna na tle innych państw

Gabinet zabiegowy w Lens Clinic Gabinet zabiegowy w Lens Clinic

W niemieckiej Klinice Ambulante Tagesklinik Nord West Zentrum we Frankfurcie nad Menem za badanie zapłacimy pomiędzy 140 a 320 euro (około 590 -1 350zł), podczas, gdy we Wrocławiu jego koszt wyniesie 300 zł. Ceny w Polsce są znacznie niższe, a Wrocław zapewnia wiele atrakcji turystycznych nie tylko zagranicznym gościom, np. Afrykarium, Fontanna Wrocławska, czy Ostrów Tumski.

Usługa badanie kwalifikacyjne do operacji jaskry jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska