Badanie kwalifikacyjne do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku

Lekarze wykonujący badanie kwalifikacyjne do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku

Posiadamy w ofercie 7 specjalistów w 14 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 16 różnych placówkach. Usługa badanie kwalifikacyjne do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

dr n. med. Paweł Klonowski

okulista

w Eyemed

9,5 / 10
lek. Witold Czuszyński

okulista

w Blikpol Sopot ul. Haffnera

9,0 / 10
dr n. med. Wojciech Myga

okulista

w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

9,0 / 10
dr n. med. Judyta Aniśko-Słomińska

okulista

w Blikpol Sopot ul. Haffnera

8,0 / 10
dr n. med. Emilia Bielecka
dr n. med. Łukasz Kołodziejski
dr n. med. Ewa Nita

okulista

w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

Badanie kwalifikacyjne do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku - informacje

Badanie kwalifikacyjne przed laserową korekcją wzroku jest niezwykle istotne, gdyż pozwala na dokładną ocenę wady wzroku, kondycji oczu oraz pomaga lekarzowi w doborze odpowiedniej metody - indywidualnie do potrzeb i wymagań każdego pacjenta. Badanie takie trwają około dwóch godzin. Kwalifikacja rozpoczyna się od sprawdzenia refrakcji (wady wzroku) z analizą akomodacji oka. Następnym etapem jest topografia rogówki oraz badanie grubości rogówki. W czasie badań kwalifikacyjnych pacjent jest poddawany także ocenie przedniego i tylnego odcinka oka, sprawdzeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego czy ocenie szerokości źrenic. Tak przygotowane wyniki dają lekarzowi pełen obraz jakości wzroku i widzenia pacjenta, i pomagają dobrać odpowiednią metodę korekcji m.in. z LASIK, Epi-LASIK, LASEK czy Trans-PRK.

Oferta polskich ośrodków okulistycznych w zakresie badania kwalifikacyjnego przed laserową korekcją wzroku

Kwalifikacyjne badania, poprzedzające laserową korekcję wady wzroku przeprowadza, Centrum Mikrochirurgii Oka Laser, mieszczące się w Warszawie. W czasie takiej kwalifikacji pacjent zostanie tutaj poddany: badaniu ostrości wzroku, badaniu autorefraktometrem bez porażenia i po porażeniu, pachymetrii (badaniu grubości rogówki) a także badaniu przedniego i tylnego odcinka dna oka. Ponadto w trakcie kwalifikacji lekarz przeprowadza topografię rogówki: TMS, ATLAS-CRS MASTERi GALILEI oraz ocenę obwodu siatkówki w trójlustrze.

Badanie kwalifikacyjne do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku oferuje także Wrocławskie Centrum Okulistyczne. W tej placówce mierzone są wszystkie parametry oczu pacjenta z zakresu: ostrości wzroku, ciśnienia wewnątrzgałkowego, grubości i topografii rogówki a także szerokości źrenic. Pacjent zostanie tutaj otoczony także opieką pozabiegową, która zawiera obserwację lekarską tuż po zabiegu, badanie stanu oczu a także skierowanie na kolejne badania kontrolne.

Lekarzem, zajmującym się badaniami okulistycznymi, które są niezbędne przed laserową korekcją wady wzroku jest, przyjmujący pacjentów w Białymstoku, dr n. med. Piotr Sobolewski, okulista (specjalizacja I stopnia w 1990 oraz II stopnia w 1994 roku), który badania kwalifikacyjne wykonywał, pracując w poradni przyklinicznej i specjalistycznej poradni okulistycznej na terenie Suwałk, Białegostoku i Warszawy. W swoim gabinecie okulistycznym po badaniach kwalifikacyjnych przeprowadza zabiegi laserowej korekcji wzroku, których uczył się na międzynarodowych kursach, np. "Training Course on SCHWIND Amaris 500E Eximer Laser and Femtosecond LDV Laser" (Warszawa, 2015 rok).

Więcej na temat badanie kwalifikacyjne do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…