poniedziałek
10:00 - 20:00
wtorek
10:00 - 20:00
środa
10:00 - 20:00
czwartek
10:00 - 20:00
piątek
9:00 - 22:00
sobota
nieczynne
niedziela
-
Gabinet zabiegowy Belldent Gabinet zabiegowy Belldent Oferta, ćwiczenia, zabiegi Belldent Belldent Katowice - logo

Informacje ogólne o Belldent

Zapraszamy do centrum stomatologicznego Belldent w Katowicach, w którym otaczamy profesjonalną opieką pacjentów borykających się ze schorzeniami zębów. Oferujemy kompleksowe usługi od stomatologii zachowawczej i estetycznej po implantologię i chirurgię stomatologiczną w bezstresowej atmosferze. Nasz doświadczony personel nieustannie podnosi swoje kwalifikacje oraz podchodzi indywidualnie do problemów każdego pacjenta.

Stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania w leczeniu, wykorzystując certyfikowany sprzęt najwyższej jakości oraz preparaty znanych światowych marek. Belldent jako jedyny w Katowicach otrzymał prestiżowe wyróżnienie, jakim jest autoryzacja gabinetu przez Zimmer Dental, wiodącego na rynku międzynarodowym producenta systemów implantologicznych i lidera rozwiązań implantoprotetycznych. Proponowane przez niego innowacyjne technologie i produkty, także używane w naszym gabinecie, są laureatami wielu nagród, m. in. Medical Design Excellence Awards (MDEA) 2013.

Oferujemy szeroki zakres usług protetycznych. Wykonujemy najwyższej jakości zabiegi rekonstrukcyjne i odtwarzające braki zębów w jamie ustnej. Oprócz walorów estetycznych utrata zębów powoduje także poważne następstwa takie jak m.in. zaburzenia pracy stawów i ma negatywny wpływ na zęby sąsiadujące (tarcie patologiczne powierzchni zębów oraz ich rozchwianie). Proponujemy innowacyjne rozwiązania takie jak komputerowo wykonywane licówki i korony pełnoceramiczne. Posiadamy także bogaty wybór protez, w tym overdenture czy protezy nylonowe.

Specjalizujemy się w implantologii, dzięki której możemy odtworzyć pojedynczy ząb, a nawet całe uzębienie poprzez umieszczenie tytanowej śruby bezpośrednio w kości szczęki bądź żuchwy, a następnie oparcie na niej korony. Nowoczesne rozwiązania Zimmer Dental pozwalają na odbudowę ubytków kostnych w szczęce oraz zapobiegają cofaniu się tkanki dziąseł. Stosujemy tylko najwyższej jakości produkty Zimmer Dental, cieszące się dużym zaufaniem specjalistów od wielu lat i przywracające uśmiech tysiącom pacjentów.

Posiadamy wysokiej klasy mikroskopy endodontyczne do leczenia kanałowego. Specjalizuje się w tej dziedzinie lek. dent. Paulina Opławska, z powodzeniem lecząc najbardziej skomplikowane przypadki. Przeprowadza retreatment (powtórne leczenie kanałowe), dając drugą szansę na uratowanie zęba. Umożliwia leczenie zębów wcześniej kwalifikowanych do usunięcia ze względu na skomplikowaną anatomię kanałów oraz niepowodzenia pierwotnego leczenia, takie jak zaklinowane i złamane narzędzia czy perforacja zęba. Usuwa pod mikroskopem złamane narzędzia kanałowe, a także odbudowuje protetycznie koronę zniszczonego zęba. 

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, w tym procedury zaawansowane i skomplikowane. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi oraz wysoko wykwalifikowanym chirurgom stomatologom leczenie przebiega bezboleśnie i bezstresowo. Wykonujemy m.in. ekstrakcje zębów wraz z zaopatrzeniem zębodołu materiałem kościotwórczym syntetycznym lub naturalnym, sinus lift (podniesienie dna zatoki szczękowej) metodą zamkniętą i otwartą, czy spliting (rozszczepienie kości z materiałem kościotwórczym).

Zapraszamy do Belldent na zabiegi stomatologii estetycznej, pomagające zapewnić promiennie biały uśmiech. Posiadamy w ofercie usługę wybielania zębów nowoczesnym systemem Beyond. Zabieg trwa około 45 minut, a w efekcie kolor zębów może być nawet o 5-14 odcieni jaśniejszy w skali Vita. Metoda Beyond to specjalistyczne zastosowanie niskiej temperatury i zimnego światła, nie powodujące podrażnienia nerwów, przez co wrażliwość zębów po wybielaniu jest mniejsza. Oferujemy także odbudowę estetyczną zębów w odcinku przednim. W ramach profilaktyki proponujemy scaling, piaskowanie i fluoryzację oraz lakowanie. Leczymy również nadwrażliwość zębów.

Dbamy o najmłodszych pacjentów. Przeprowadzamy wizyty adaptacyjne pomagające dzieciom oswoić się z gabinetem i lekarzem dentystą oraz wykształcić u nich dobre nawyki higieniczne. Stawiamy na wczesną profilaktykę, a jeśli zajdzie potrzeba leczenia stomatologicznego, wizyta odbędzie się w przyjaznej i bezstresowej dla dziecka atmosferze z użyciem kolorowych wypełnień. Proponujemy zabiegi dla najmłodszych takie jak lakowanie, lapisowanie czy lakierowanie zębów.

W trosce o komfort pacjentów Belldent prowadzi pogotowie dentystyczne, umożliwiające wizytę z przyczyn nagłych poza godzinami pracy kliniki. W razie silnego bólu zęba można umówić się telefonicznie na szybką wizytę w weekend oraz późnym wieczorem czy wczesnym rankiem.

Przed leczeniem przedstawiamy szczegółowy plan wraz z kosztorysem, dopasowany indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego pacjenta. Dbamy o to, aby umówione wizyty odbywały się bez opóźnień, a czas spędzony w naszej klinice minął w komfortowej i przyjaznej atmosferze. O najwyższej jakości wykonywanych przez nas usług świadczy fakt, że na wszystkie nasze prace protetyczne i wypełnienia udzielamy rocznej gwarancji.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą centrum stomatologicznego Belldent.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W Belldent dbamy o komfort i bezpieczeństwo leczenia, dlatego używamy tylko sprawdzonych materiałów najwyższej jakości oraz najbardziej nowoczesnego sprzętu specjalistycznego. Wśród wykorzystywanych przez nas urządzeń znajdują się, między innymi:

 • Mikroskopy endodontyczne – do precyzyjnych i skutecznych zabiegów endodontycznych (leczenia kanałowego),
 • Lampa Beyond – do profesjonalnego wybielania zębów nawet o 5-14 odcieni w skali Vita,
 • Profesjonalne unity stomatologiczne Linea Patavium – umożliwiające wygodne leczenie, także w pozycji leżącej.

Udogodnienia dla pacjentów

Belldent może się pochwalić wyposażeniem na najwyższym poziomie i nowoczesnymi rozwiązaniami w leczeniu. Komfort pacjentów jest naszym priorytetem. W trosce o dobre samopoczucie leczących się u nas osób przygotowaliśmy udogodnienia takie jak:

 • Przytulna poczekalnia – przestronna poczekalnia z wygodnymi kanapami pozwala na odprężenie się przed zabiegiem w miłej atmosferze,
 • Zimne i ciepłe napoje – czas oczekiwania na zabieg umili Państwu kawa i herbata,
 • Klimatyzowane gabinety – oferujemy elegancko urządzone wnętrza dla jeszcze większego komfortu podczas wizyty,
 • Dogodna rejestracja – na wizytę pacjenci mogą umówić się zarówno telefonicznie, jak i mailowo lub przez formularz na stronie,
 • Pedodoncja – personel jest przygotowany do pracy z małymi pacjentami, dzięki czemu może od najmłodszych lat dziecka kształtować w nim dobre nawyki higieniczne i wyeliminować strach przed lekarzem stomatologiem,
 • Plan leczenia – przed leczeniem pacjentowi zostaje przedstawiony szczegółowy plan wraz z kosztorysem, dopasowany indywidualnie do potrzeb i możliwości każdej osoby,
 • Roczna gwarancja – na wszystkie wypełnienia i prace protetyczne,
 • Pogotowie stomatologiczne – w razie silnego bólu zęba można umówić się telefonicznie na szybką wizytę w weekend i poza godzinami pracy gabinetu,
 • Leczenie stomatologiczne na raty.

Osiągnięcia i certyfikaty Belldent

Centrum stomatologiczne Belldent to jedyna placówka w Katowicach autoryzowana przez Zimmer Dental. To prestiżowe wyróżnienie świadczy o stosowaniu przez nas najwyższej jakości rozwiązań implantologicznych i implantoprotetycznych. Wykorzystywane w naszym gabinecie produkty od lat cieszą się ogromnym zaufaniem specjalistów na całym świecie i gwarantują zadowolenie oraz piękne uśmiechy pacjentów.