Biopsja chirurgiczna piersi

Synonimy: biopsja otwarta piersi, chirurgiczna biopsja guza piersi, otwarta biopsja chirurgiczna (OSB) gruczołu sutkowego więcej »

Filtruj wyniki

Biopsja chirurgiczna piersi - informacje

Sala operacyjna w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny Sala operacyjna w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny

Chirurgiczną biopsję piersi wykonuje się w celu zbadania podejrzanych zmian wykrytych podczas mammografii lub samobadania piersi. Biopsja chirurgiczna ma na celu usunięcie guzków łagodnych i torbieli, oraz pobranie materiału do badania histopatologicznego. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Chirurg robi 3-4 cm nacięcie w celu pobrania tkanki do badania, a następnie zaszywa nacięcie. Biopsja chirurgiczna zapewnia stuprocentową trafność stawianej diagnozy i jest niezwykle ważna w diagnostyce zmian piersi.

Gdzie w Polsce można wykonać chirurgiczną biopsję piersi?

Centrum Medyczne Damiana w Warszawie to palcówka, która wykonuje chirurgiczne biopsje piersi. Centrum istnieje od 1994 roku i oferuje szeroki zakres opieki medycznej. Placówka w 2005 roku zwyciężyła w rankingu tygodnika „Wprost” w kategorii Najlepszy Szpital w Polsce, posiada także Certyfikat ISO 9001: 2008 na zarządzanie jakością usług medycznych i diagnostycznych oraz certyfikat „Szpitala bez bólu”, przyznany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Towarzystwo Chirurgów Polskich.

Śląski Ośrodek Onkologii Sanivitas w Bytomiu ma w swym pakiecie zabieg chirurgicznej biopsji piersi. Ośrodek specjalizuje się w leczeniu onkologicznym, chorobach piersi i histopatologii. Pracujący w ośrodku chirurg dr. n. med. Piotr Bednarski otrzymał certyfikat zaufania pacjentów w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym „Laur Pacjenta 2012”.

Mediconcept we Wrocławiu to prywatna klinika specjalistyczna, gdzie można poddać się zabiegowi biopsji chirurgicznej piersi. Mediconcept istnieje od 2002 roku i stale poszerza swoją działalność o nowe poradnie specjalistyczne i zabiegi. Placówka oferuje bezpłatne konsultacje dermatologiczno-onkologiczne. Mediconcept zajmuje się również prowadzeniem badań klinicznych i oferuje pacjentom udział w programach badawczych leków jeszcze niezarejestrowanych, ale mających potencjał leczniczy co jest szczególnie istotne dla osób z chorobami nowotworowymi.

Wielkopolskie Centra Medyczne Remedium w Poznaniu to kolejne miejsce, gdzie można poddać się zabiegowi biopsji chirurgicznej piersi. Placówka posiada nowoczesny sprzęt diagnostyczny zakupiony z funduszy europejskich w ramach programów "Wprowadzenie innowacji w NZOZ W.C.M REMEDIUM w zakresie profilaktyki onkologicznej, prenatalnej i zawału mięśnia sercowego. Zakup specjalistycznego sprzętu dla WCM REMEDIUM.” CM Remedium posiada m.in. kardiotokograf, kolkoskop, aparat do krioterapii oraz kabinę ciszy wyposażoną w profesjonalny audiometr.

Sofimed – specjalisty gabinet lekarski w Krakowie również ma w swojej ofercie zabieg chirurgicznej biopsji piersi. Gabinet zatrudnia lekarzy specjalistów w zakresu onkologii, ginekologii onkologicznej oraz chorób sutka. Wśród specjalistów pracujących w Sofimed watro wymienić chociażby ginekologa i onkologa profesora nadzwyczajnego Pawła Blecharza. Dr Blecharz od 2002 roku związany jest naukowo z Centrum Onkologii Instytutu Marii Curie-Skłodowskiej w Krakowie. Pacjentki gabinetu Sofimed mogą liczyć na pełne wsparcie ze strony onkologa w zakresie diagnostyki raka piersi.

Lekarzem, który także wykonuje biopsję chirurgiczną piersi jest dr hab. n. med. Barbara Madej Czerwonka. Pani doktor, specjalista chirurgii onkologicznej, chirurg ogólny przyjmuje w Lublinie. Absolwentka Wydziału Lekarskiego AM w Lublinie (specjalizacja z chirurgii ogólnej I st. chirurgii onkologicznej II st), oraz doktorantka z chirurgii ogólnej. Pani doktor jest członkiem Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Udziela specjalistycznych porad z zakresu chirurgii onkologicznej, oraz specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób piersi.

Ceny zabiegu biopsji chirurgicznej w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy w Nowe Orłowo Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Nowe Orłowo Centrum Medyczne

W Bytomiu cena biopsji chirurgicznej piersi wynosi 1 200 - 1 500 zł. Zupełnie inne koszty biopsji chirurgicznej piersi oferują kliniki za granicą. W Seattle Cancer w USA za taki zabieg zapłacić trzeba ok 6 600 $ ( 24 000 zł). Warto zatem wybrać się na tego rodzaju zabieg do Polski i skorzystać z oferty jednego z naszych gabinetów, a przy okazji zwiedzić polskie zabytki - jak chociażby zabytkową kopalnię węgla kamiennego w Bytomiu.

Biopsja chirurgiczna piersi - ceny w różnych miastach

  • Gdynia od 500 zł
  • Komorowice od 1 200 zł
Pokaż więcej »
Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska