Biopsja chirurgiczna prostaty

Synonimy: biopsja otwarta gruczołu krokowego, badanie biopsyjne otwarte gruczołu krokowego, biopsja chirurgiczna stercza więcej »

Filtruj wyniki

Biopsja chirurgiczna prostaty - informacje

Gabinet zabiegowy w Nowe Orłowo Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Nowe Orłowo Centrum Medyczne

Biopsję chirurgiczną prostaty wykonuje się w sytuacji, gdy diagnostyka za pomocą biopsji cienkoigłowej nie pozwala na dokładne rozpoznanie nieprawidłowości. Zabieg przeprowadza się w celu rozpoznania raka gruczołu krokowego. Nakłucie zostaje wykonane w miejscu strefy obwodowej stercza oraz w innych miejscach, wytypowanych w czasie badania per rectum, czyli badania palcem przez odbytnicę. W czasie zabiegu zostaje pobranych od dziesięciu do kilkunastu wycinków. Liczba ta zależna jest od objętości gruczołu. Biopsja chirurgiczna prostaty wykonywana jest przede wszystkim w przypadku podwyższonego wyniku PSA, czyli antygenu swoistego dla prostaty oraz w wypadku stwierdzenia nieprawidłowości w badaniu USG. Po zabiegu występować może dyskomfort w okolicy krocza. Dolegliwości utrzymują się maksymalnie do kilku dni. Po biopsji zaleca się unikania wysiłku fizycznego oraz przyjmowania większych ilości płynów.

Badanie biopsyjne otwarte gruczołu krokowego w Polsce – gdzie można je wykonać

W Lublinie biopsję otwartą gruczołu krokowego wykonuje lek. med. Waldemar Białek, specjalista urologii. Odbył on m.in. staż w Klinice Urologii Szpitala Uniwersyteckiego Charite w Berlinie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Posiada certyfikat GCP (Dobrej Praktyki Klinicznej). Prowadzi warsztaty w zakresie ultrasonografii w urologii. Wykonuje również badania przepływu cewkowego.

Biopsję chirurgiczną stercza w Zamościu wykonuje prof. dr hab. n. med. Andrzej Paweł Wieczorek, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Brał on udział (jako wykładowca) m.in. w kongresach Polskiego Towarzystwo Ultrasonograficznego (PTU) oraz European Society of Uroradiology (ESUR). Należy do Komitetu Naukowego czasopisma „Ultrasonografia”. Jest on v-ce przewodniczącym Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Jest autorem i współautorem licznych publikacji z zakresu diagnostyki urologicznej, m.in. publikacji „Diagnostyka obrazowa w andrologii”. Przeprowadza USG prostaty (w badaniu przezodbytniczym) oraz USG z opcją elastografii prostaty.

W swojej ofercie w stolicy otwarte pobranie tkanki do badania w diagnostyce raka prostaty ma także dr med. Jan Faryna, specjalista patomorfologii i cytologii. Doświadczenie zdobywał m.in. w Zakładzie Patomorfologii w Szpitalu Klinicznym im prof. Orłowskiego w Warszawie. W swojej ofercie, oprócz biopsji chirurgicznej, ma także biopsje cienkoigłową stercza.

Cena chirurgicznego pobrania tkanki prostaty do badania w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Rajska Sala operacyjna w Centrum Medyczne Rajska

W Polsce biopsję chirurgiczną prostaty wykonać można za 700 złotych. Za granicą za wykonanie tego samego zabiegu trzeba zapłacić znacznie więcej, na przykład w Hospital Delfos w Barcelonie cena zabiegu wynosi 660 euro, czyli ponad 2 700 złotych.

Biopsja chirurgiczna prostaty - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 600 zł
  • Wrocław od 2 000 zł
  • Gdynia od 500 zł
  • Bydgoszcz od 1 500 zł
  • Tychy od 650 zł
  • Lublin od 600 zł
Pokaż więcej »
Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska