Biopsja cienkoigłowa piersi pod kontrolą USG

Synonimy: badanie biopsyjne piersi cienkoigłowe pod kontrolą usg, biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana (BACC), biopsja piersi pod kontrolą USG więcej »

Filtruj wyniki

Biopsja cienkoigłowa piersi pod kontrolą USG - informacje

Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa (BAC) wykonywana pod kontrolą ultrasonografii (USG) jest niezwykle skuteczną diagnostyczną procedurą medyczną, stosowaną we wczesnym rozpoznawaniu i różnicowaniu wielu schorzeń, w tym również chorób nowotworowych. Dotyczy to zwłaszcza chorób gruczołu piersiowego kobiet, a także chorób tarczycy. Biopsja cienkoigłowa piersi pod kontrolą USG wykonywana jest najczęściej przez lekarza specjalistę USG którego rola polega na precyzyjnej  lokalizacji ogniska zmiany, wytypowanej do pobrania materiału, oraz lokalizacji igły w momencie pobierania materiału. Biopsję cienkoigłową wykonuje się bez znieczulenia (ból porównywalny jest do pobrania krwi).

Placówki w Polsce, oferujące zabieg biopsji cienkoigłowej pod kontrolą USG

Dr n. med. Joanna Jędrys to specjalista chirurg ogólny, przyjmujący pacjentów w Krakowie, która w swojej ofercie ma biopsję cienkoigłową piersi. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada certyfikat Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, potwierdzający posiadane kwalifikacj, uprawniające do samodzielnego wykonywania badań USG. Jest autorką licznych publikacji naukowych, m.in. pracy „„Biopsja mammotomiczna wspomagana systemem próżniowym pod kontrolą ultrasonografii w diagnostyce zmian ogniskowych gruczołu piersiowego”.

PFESO Przychodnia specjalistyczna Polskiej Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologii w Warszawie jest placówką medyczną, zajmującą się schorzeniami natury onkologicznej. Ośrodek ten ma w swojej ofercie badania biopsji cienkoigłowej piersi pod kontrolą USG w obecności dwóch lekarzy specjalistów – specjalisty USG oraz lekarza patomorfologa, który we współpracy z lekarzem specjalistą USG pobiera materiał cytologiczny (BAC) do oceny mikroskopowej.

W Pile biopsję cienkoigłową piersi pod kontrolą USG wykonać można w placówce medycznej BEA-MED Centrum Medycyny Specjalistycznej. Jest to wielospecjalistyczny ośrodek, oferujący m.in. diagnostykę chorób piersi. Oprócz biopsji cienkoigłowej (BAC) w ośrodku tym przeprowadzana jest także biopsja mammotoniczna, którą wykonuje się wykonuje się w połączeniu z mmmografią cyfrową w postaci tzw. stołu stereotaktycznego oraz w obrazowaniu USG.

Biopsja cienkoigłowa piersi pod kontrolą USG – porównanie cen zabiegu w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

W klinice The London Breast Cinic w Londynie zabieg biopsji cienkoigłowej piersi pod kontrolą USG kosztuje 600 funtów (ok. 5 500 zł), natomiast w Polsce koszt BAC jest dużo niższy i wynosi ok. 150 – 300 zł.

Biopsja cienkoigłowa piersi pod kontrolą USG - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 200 zł do 350 zł
  • Poznań od 300 zł
  • Katowice od 250 zł
  • Wrocław od 200 zł
  • Tychy od 200 zł
  • Szczecin od 280 zł
  • Gliwice od 150 zł
  • Radom od 120 zł
  • Łódź od 300 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska