Biopsja cienkoigłowa tarczycy Łódź

biopsja cienkoigłowa tarczycy bez USG, biopsja aspiracyjna cienkoigłowa (BAC), biopsja cienkoigłowa gruczołu tarczowego więcej »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Biopsja cienkoigłowa tarczycy Łódź - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika Leczenia Niepłodności Gameta Szpital Gabinet zabiegowy w Klinika Leczenia Niepłodności Gameta Szpital

Biopsja cienkoigłowa tarczycy pozwala w mało inwazyjny sposób określić charakter guzka tarczycy (jest to jedna z najczęściej występujących zmian gruczołu tarczowego). Pozwala ona na wykluczyć lub potwierdzić obecność nowotworu tarczycy. Badanie biopsyjne cienkoigłowe nie wymaga żadnego przygotowania. Polega ono na nakłuciu tarczycy igłą (czasami w celu zwiększenia szans znalezienia ewentualnych komórek rakowych wykonuje się kilka nakłuć) i pobraniu komórek do badania mikroskopowego. W czasie procedury wykorzystuje się aparat USG, który umożliwia na dokładne określenie miejsca pobrania materiału oraz zapewnia całkowitą kontrolę wzrokową lekarzowi, wykonującemu badanie. Biopsja cienkoigłowa tarczycy przeprowadzana jest bez znieczulenia (w trakcie badania pacjent odczuwa jedynie ukłucie) i trwa kilkanaście minut.

Biopsja cienkoigłowa gruczołu tarczowego w Łodzi – gdzie można udać się na badanie

W Łodzi na biopsję cienkoigłową udać się można do dr n. med. Joanny Wiktorskiej, specjalistki endokrynologii. Doświadczenie zdobywała w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polski w Łodzi, uczestniczyła także w wielu szkoleniach, konferencjach i warsztatach, w tym w konferencji poświęconej rakowi tarczycy i innym nowotworom złośliwym układu wydzielania wewnętrznego. Należy do Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, jest też biegłym sądowym Sądu Okręgowego w Łodzi z zakresu endokrynologii. Biopsje aspiracyjne cienkoigłowe zmian ogniskowych w tarczycy wykonuje od 1998 roku, jej oferta obejmuje także USG tarczycy.

Biopsję cienkoigłową tarczycy wykonać może również dr n. med. Agnieszka Kokoszko-Bilska, specjalistka endokrynolog. Jest absolwentką Akademii Medycznej w Łodzi a doświadczenie zdobywała w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polski w Łodzi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Biopsji Narządowej. Specjalizuje się również w badaniach ultrasonograficznych tarczycy.

Biopsja cienkoigłowa tarczycy może zostać wykonana również przez dr n. med. Agnieszkę Cegłowską, specjalistkę z zakresu endokrynologii oraz ginekologii i położnictwa. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Endokrynologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Specjalizuje się również w badaniach ultrasonograficznych. Przeprowadza USG tarczycy, ginekologiczne oraz USG piersi.

Cena biopsji cienkoigłowej tarczycy w Łodzi i w Barcelonie

Sprzęt medyczny w Klinika Leczenia Niepłodności Gameta Szpital Sprzęt medyczny w Klinika Leczenia Niepłodności Gameta Szpital

W Łodzi za badanie biopsyjne cienkoigłowe tarczycy zapłacić trzeba około 250 złotych, natomiast w Centros de Diagnóstico por la Imagen w Barcelonie taki zabieg kosztuje 500 euro, czyli około 2 200 złotych.

Biopsja cienkoigłowa tarczycy - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 197 zł do 300 zł
 • Kraków od 140 zł do 310 zł
 • Wrocław od 190 zł do 400 zł
 • Warszawa od 197 zł do 300 zł
 • Poznań od 100 zł do 197 zł
 • Gdynia od 197 zł
 • Gliwice od 150 zł
 • Białystok od 197 zł
 • Katowice od 197 zł
 • Gdańsk od 197 zł
 • Częstochowa od 200 zł
 • Rzeszów od 197 zł
Biopsja cienkoigłowa tarczycy cena »

Pacjenci szukali zabiegu biopsja cienkoigłowa tarczycy w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.