Biopsje

badania biopsyjne, pobranie próbki żywej tkanki w celu zbadania jej pod mikroskopem, badanie biopsyjne więcej »

Filtruj wyniki:
Wczytaj więcej wyników

Biopsje - informacje

Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne

Biopsje to badania inwazyjne, które wykonywane są w celu diagnostycznym zmian rozrostowych, zlokalizowanych na skórze lub we wnętrzu ciała, np. biopsje guzków w piersiach czy biopsje zmian na tarczycy. Czasem badania biopsyjne wykonywane są pod kontrolą ultrasonografii, co pozwala lekarzowi na precyzyjne pobranie próbki żywej tkanki w celu zbadania jej pod mikroskopem. Wynik biopsji przydatny jest do różnicowania zmian patologicznych, które mogą być nowotworowe lub nienowotworowe oraz do określenia, czy nowotwór jest złośliwy czy łagodny. Po biopsji należy stosować się do zaleceń lekarza, który wykonał badanie, a po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego ponownie zgłosić się do lekarza na konsultację.

Biopsje w polskich klinikach

Diagnostyczne badanie biopsyjne jest możliwe w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Kalmia w Łodzi. Lekarze z tamtejszego ośrodka przeprowadzają m.in. biopsję aspiracyjną cienkoigłową ślinianek pod kontrolą USG do określenia charakteru patologicznego ogniska. Pracuje tu dr n. med. Luiza Sowińska-Neuman, która jest lekarzem chorób wewnętrznych. Dr Neuman posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, który poświadcza o jej kwalifikacjach do wykonywania USG w trakcie biopsji.

W Katowicach na biopsje w celu diagnostyki raka można zapisać się w Ośrodku Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów, gdzie pracuje prof. nadz. dr hab. n. med. Jerzy Wydmański, który jest lekarzem onkologiem. Lekarz wykonuje zaleca biopsje gruboigłowe guzów tkanek miękkich w przypadku podejrzenia nowotworu. W Ośrodku Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów lekarze przeprowadzają też biopsje gruboigłowe gruczołu krokowego i zabieg pobrania wycinków ze zmienionych węzłów chłonnych.

Biopsje są też oferowane przez Centrum Medyczne Kopexmed we Wrocławiu. Endokrynolog dr n. med. Beata Wikiera wykonuje cienkoigłowe biopsje tarczycy pod kontrolą USG, a pobrany materiał oddaje do oceny cytologicznej. Pacjenci z chorobami tarczycy mogą zapisać się też na konsultację endokrynologiczną oraz oddać krew do zbadania poziomu hormonów tarczycy.

W krakowskim Centrum Diagnostyki Onkologicznej Onko-med dostępne jest takie badanie jak punkcja torbieli piersi pod kontrolą USG oraz biopsja cienkoigłowa (BAC) zmian podejrzanych onkologicznie. Zabiegi wykonywane są w Poradni Onkologicznej przez dr n. med. Macieja Boronia, który jest chirurgiem ogólnym i onkologicznym.

Przychodnia NZOZ Hipokrates w Gorzowie Wielkopolskim oferuje biopsję sutka. Lekarze z przychodni przeprowadzają też inne inwazyjne badania diagnostyczne, np. kolposkopię z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego. Pracuje tu endokrynolog dr n. med. Agata Czarnywojtek, która zajmuje się inwazyjną metodą pobrania materiału biologicznego z przypuszczalnie zmienionej chorobowo tkanki tarczycy.

Warszawski Szpital Damiana oferuje biopsje chirurgiczne piersi w warunkach sali operacyjnej na oddziale diagnostyczno-zabiegowym. Co ważne, istnieje możliwość poddania się zabiegom medycznym na Narodowy Fundusz Zdrowia. Centrum Medyczne Damiana posiada Certyfikat Akredytacyjny potwierdzający spełnianie standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego. Szpital jest też wpisany na mapę WHO (World Health Organization).

Chirurg ogólny i onkologiczny dr hab. n. med. Tomasz Jastrzębski z Gdańska, prowadzący specjalistyczną praktykę lekarską, wykonuje takie badania jak  wycięcie znamion i guzów łagodnych skóry i tkanki podskórnej w znieczuleniu miejscowym oraz biopsja gruboigłowa z badaniem histopatologicznym. Lekarz odbył zagraniczny staż chirurgiczny w Policlinica di Carregi we Włoszech. 

Biopsje w celu diagnostyki raka w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera Gabinet zabiegowy w Poliklinika Doktora Bessera

Ceny zabiegów medycznych za granicą są o wiele wyższe niż w Polsce, co sprzyja rozwojowi turystyki medycznej, ponieważ pacjenci zagraniczni poddając się operacjom i badaniom u nas, mogą zaoszczędzić duże kwoty pieniędzy. Cena biopsji w angielskiej klinice The London Breast Clinic oscyluje między 775 a 1100 funtów, co w przeliczeniu na złotówki wynosi 4146 - 5884 zł. Pacjenci z Wielkiej Brytanii chętnie odwiedzają polskie kliniki, a badania biopsyjne łączą z wypoczynkiem i zwiedzaniem zabytków, a nawet zakupami, np. Manufaktura Łódzka. W Polsce warto zobaczyć wrocławską wieżę ciśnień na Grobli i Muzeum Narodowe we Wrocławiu. W Krakowie natomiast popularne są Sukiennice i Fortyfikacje Wzgórza Wawelskiego oraz Katedra Wawelska. Gdańsk jest jednym z e znanych polskich kurortów letnich. Turyści wypoczywają tu nad Morzem Bałtyckim, zażywając jodu, co jest szczególnie wskazane w chorobach tarczycy.

 

Biopsje - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 100 zł do 4 900 zł
 • Kraków od 140 zł do 3 000 zł
 • Wrocław od 190 zł do 2 100 zł
 • Łódź od 100 zł do 3 500 zł
 • Poznań od 100 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 250 zł do 2 000 zł
 • Gliwice od 150 zł do 500 zł
 • Bydgoszcz od 1 500 zł do 2 200 zł
 • Gdynia od 197 zł do 1 500 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 650 zł
 • Białystok od 197 zł do 300 zł
 • Kielce od 400 zł do 550 zł
Biopsje cena »