Biopsje Częstochowa

Synonimy: badania biopsyjne, pobranie próbki żywej tkanki w celu zbadania jej pod mikroskopem, badanie biopsyjne więcej »

Filtruj wyniki

Biopsje Częstochowa - informacje

Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Kadra w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Wykrycie zmiany w badaniu fizykalnym lub obrazowym jest zwykle wskazaniem do przeprowadzenia biopsji, czyli pobrania fragmentu zmienionej struktury. Otrzymany materiał jest następnie barwiony i oglądany przez patomorfologa, który określa z jaką zmianą mamy do czynienia. Na podstawie wyniku biopsji określa się, czy jest potrzebne leczenie, a jeśli tak to jakiego typu.

Gdzie można wykonać biopsję w Częstochowie?

Diagnostyką i leczeniem chorób piersi zajmuje się specjalista chirurgii ogólnej lek. med. Przemysław Jasnowski, który przyjmuje pacjentów w gabinecie przy ul. Św. Rocha. Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi, obecnie jest w trakcie specjalizacji z zakresu chirurgii onkologicznej, którą odbywa w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii- Instytut im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie. Przeprowadza biopsje aspiracyjne cienkoigłowe celowane pod kontrolą USG. Uczestniczy w kursach dotyczących schorzeń piersi, m.in. "Wybrane problemy współczesnego leczenia raka piersi", w Nałęczowie. W 2004r został uhonorowany tytułem "Lekarz Przyjacielem Kobiety" miesięcznika "Twój Styl".

Po pomoc można się udać do Gabinetu Chirurgii Onkologicznej dr n. med. Grzegorza Celbana. Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, wykonuje badania endoskopowe przewodu pokarmowego oraz biopsje aspiracyjne, wycinkowe i wycinające, w zależności od rodzaju diagnozowanej zmiany. Pracuje w Oddziale Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chorób Piersi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie. Poszerza zakres swoich umiejętności poprzez uczestnictwo w kursach i konferencjach naukowych, takich jak "Diagnostyka obrazowa i kwalifikacje do leczenia chorych z nowotworami wątroby" oraz "Innowacje w rekonstrukcyjnej i estetycznej chirurgii piersi". Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Pacjenci potrzebujący diagnostyki wycinków prostaty mogą udać się do Ośrodka Urologii Laserowej i Małoinwazyjnej, gdzie zabiegi wykonuje specjalista chirurgii ogólnej i urologii dr n. med. Zenon Rudzki. Doświadczenie w diagnostyce i leczeniu schorzeń urologicznych zdobywał m.in. w Lund i Upssali w Szwecji. Materiał do badania jest uzyskiwany przy użyciu pistoletu biopsyjnego, pod kontrolą transrektalnego USG, dzięki czemu zabieg przebiega szybko i precyzyjnie. W przypadku wykrycia nieprawidłowości w badaniu, istnieje możliwość leczenia zielonym laserem KTP 532 nm, podczerwonym laserem diodowym 820 nm / 750 mW lub aparatem TEMPRO z wykorzystaniem fal radiowych.

Biopsja z badaniem histopatologicznym - jaki to koszt?

Sala operacyjna w Klara Centrum Medyczne Sala operacyjna w Klara Centrum Medyczne

Cena wykonania biopsji cienkoigłowej w Polsce mieści się w granicach 150- 300zł, a jej cena zależy między innymi od umiejscowienia zmiany oraz ilości pobranych próbek. Wykonanie biopsji cienkoigłowej w The London Breast Cinic w Londynie kosztuje 600₤ (około 3 500zł). W Polsce zabiegi medyczne są znacznie tańsze, coraz więcej osób decyduje się na przyjazd z zagranicy w celu przeprowadzenia diagnostyki lub leczenia.

Biopsje - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 140 zł do 650 zł
 • Warszawa od 200 zł do 3 000 zł
 • Kraków od 150 zł do 3 000 zł
 • Poznań od 100 zł do 5 000 zł
 • Wrocław od 150 zł do 2 000 zł
 • Łódź od 100 zł do 800 zł
 • Bydgoszcz od 1 400 zł do 2 900 zł
 • Katowice od 250 zł do 2 000 zł
 • Gliwice od 150 zł do 500 zł
 • Tychy od 200 zł do 1 750 zł
 • Gdynia od 310 zł do 1 500 zł
 • Kielce od 400 zł do 480 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu biopsje w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska