Biopsje Jelenia Góra

Synonimy: badania biopsyjne, pobranie próbki żywej tkanki w celu zbadania jej pod mikroskopem, badanie biopsyjne więcej »

Filtruj wyniki

Biopsje Jelenia Góra - informacje

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Biopsja jest bardzo ważnym badaniem diagnostycznym pomagającym w wykryciu nowotworu. Lekarze mogą pobrać materiał do dalszej analizy z każdej niejasnej zmiany w organizmie:  ze skóry, z tkanek, z kości. W zależności od miejsca pobrania specjaliści muszą zastosować inny rodzaj badania biopsyjnego. 

Zabiegi biopsji w Jeleniej Górze

W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w Dziale Diagnostyki Obrazowej pacjentka w Pracowni Mammograficznej może poddać się, z zakresu zabiegów diagnostycznych, biopsji cienkoigłowej stereotaktycznej piersi oraz biopsji gruboigłowej piersi. Są to tzw. biopsje mammotomiczne, w czasie których lekarz korzysta z mammografii cyfrowej (stół stereotaktyczny) oraz z USG. Pracuje tutaj m.in. dr Beata Łomikowska-Mazurek, specjalista radiodiagnostyki (dyplom I stopnia w roku 1996 i II stopnia w 2001 roku). 

Natomiast na Oddziale Ginekologicznym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej lekarze zadbają o wszechstronną diagnostykę w leczeniu swoich pacjentek, wykonując m.in. biopsje narządu rodnego. Jednym z tych lekarzy jest dr n. med. Jerzy Keppel, specjalista położnictwa i ginekologii (I stopnia - 1983 rok oraz II stopnia  - 1987 rok). 

W Pracowni Zabiegowej, działającej przy Oddziale Urologicznym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, pacjentom z podejrzeniem zmian wykonuje się biopsję prostaty. Przyjmuje tutaj m.in. dr Alam Bouhaouli, specjalista chirurgii ogólnej (od 1996 roku I stopnia) oraz urologii (od 2000 roku II stopnia). Natomiast w tym samym szpitalu w Pracowni Patomorfologii biopsji cienkoigłowej BAC poddawane są różnego rodzaju zmiany o niejasnym charakterze takich organów jak: węzły chłonne, tarczyca czy ślinianki.

W Karkonoskim Centrum Medycznym działa Poradnia Chorób Tarczycy, gdzie pacjenci z zakresu diagnostyki schorzeń tarczycy są poddawani m.in. biopsjom. Przyjmuje tutaj m.in. dr Grzegorz Osiak, specjalista chorób wewnętrznych (I stopnia od 1989 roku i II stopnia od roku 1994) oraz nefrologii (II stopnia od 1999 roku). Natomiast w Poradni Urologicznej z zakresu diagnostyki schorzeń urologicznych lekarze wykonują m.in. biopsję transrektalną prostaty pod kontrolą USG z badaniem histo-patologicznym i analgezją. Lekarzem wykonującym takie i inne badania jest tutaj dr Tomasz Gede, specjalista chirurgii ogólnej (dyplom I stopnia w roku 1997) oraz specjalista urologii (dyplom II stopnia w roku 2002). W Poradni Chirurgii Ogólnej, Poradni Ginekologicznej oraz Poradni Dermatologicznej specjalista w trakcie zabiegu pobierze biopsję, jeśli będzie taka potrzeba, ze zmian o niejasnym charakterze ze skóry czy narządów rodnych.

Biopsji stercza można również poddać się w Jaworskim Centrum Medycznym, mieszczącym się w Jaworze (ok. 40 km od Jeleniej Góry). Wykonuje ją, w Poradni Urologicznej, dr Jan Kubacki, specjalista chirurgii ogólnej (II stopnia od 1987 roku) oraz specjalista urologii (II stopnia od 1992 roku).

Ile to kosztuje? Cena biopsji w Jeleniej Górze i za granicą

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Biopsja cienkoigłowa BAC w Jeleniej Górze kosztuje od 100 zł (w KCM), natomiast biopsja stercza to koszt od 550 zł (w KCM) do 950 zł (w Jaworskim Centrum Medycznym). Za granicą za biopsję cienkoigłową pacjent musi zapłacić £180 - taka cena obowiązuje m.in. w Green Surgery w Manchesterze.

Biopsje - ceny w Jeleniej Górze na tle innych miast

 • Warszawa od 200 zł do 4 900 zł
 • Kraków od 150 zł do 3 000 zł
 • Wrocław od 150 zł do 2 000 zł
 • Poznań od 300 zł do 500 zł
 • Łódź od 100 zł do 800 zł
 • Katowice od 250 zł do 2 000 zł
 • Częstochowa od 140 zł do 650 zł
 • Gliwice od 150 zł do 500 zł
 • Bydgoszcz od 1 400 zł do 2 200 zł
 • Tychy od 200 zł do 1 750 zł
 • Gdynia od 310 zł do 1 500 zł
 • Kielce od 400 zł do 480 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu biopsje w pobliżu Jeleniej Góry, w miejscowościach: Karpacz, Bolesławiec, Wałbrzych oraz Legnica.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska