Biopsje Koszalin i okolice

badania biopsyjne, pobranie próbki żywej tkanki w celu zbadania jej pod mikroskopem, badanie biopsyjne więcej »

Filtruj wyniki:

Biopsje Koszalin - informacje

Za pośrednictwem biopsji diagnozuje się zmiany ogniskowe (guzki) oraz inne zmiany zapalne. Wskazaniem do niej mogą być objawy zgłaszane przez pacjenta lub uzyskane w wyniku postępowania lekarskiego (wskazania kliniczne) oraz wynikające z badania USG. Najwięcej obaw powinny wzbudzić nacieki oraz szybko zachodząca zmiana w wielkości, barwie i konsystencji w przypadku guzków, tzw. pieprzyków czy węzłów chłonnych.  

Precyzyjna diagnostyka zmian

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa (BAC) i biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana (BACC) to oferta Prywatnej Lecznicy Chirurgicznej Praxis. Zabieg w Poradni chirurgii ogólnej, najczęściej wykonuje się pod kontrolą USG, co dotyczy głównie BAC lub BACC zmian w tarczycy, sutkach i guzach tkanki podskórnej lub mięśni. Pobrany materiału komórkowy, po wykonaniu rozmazu mikroskopowego jest utrwalany i przesyłany do badania w pracowni histopatologii. Jego wynik decyduje o dalszej strategii postępowania. Jakość usług Lecznicy potwierdza Certyfikat ISO 9001:2008. 

W zakresie chirurgii onkologicznej i ogólnej Onkomed, wykonywana jest diagnostyka zmian piersi, w tym biopsje cienko i gruboigłowe, duktoskopia oraz biopsje mammotomiczne. Oferta obejmuje również biopsje tarczycy i operacje tarczycy. Gabinet dysponuje wyposażeniem do wykonywania biopsji mammotomicznej duktoscopem oraz do operacji węzła wartownika. Placówkę, która powstała w 2008 r. prowadzi lek. med. Anna Majewska, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej. Usługi ambulatoryjne są realizowane w ramach umowy z NFZ.

Celowane wycinki z szyjki macicy oraz ze sromu pod kontrolą kolposkopu z pobraniem tkanek podejrzanych, wykonuje lek. med. Ismaiel Salloum, który od 1999 r. jest współwłaścicielem Medicus ZOZ, gdzie realizuje specjalistyczną praktykę. W jej zakresie, oprócz konsultacji i podstawowych badań, świadczy także ginekologiczne zabiegi diagnostyczne  w ramach profilaktyki chorób nowotworowych narządu rodnego i oprócz biopsji szyjki macicy, wykonuje wyłyżeczkowanie kanału szyjki macicy i jamy macicy oraz usuwanie jej polipów. Zabiegi diagnostyczne i lecznicze wykonywane są w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym, w warunkach sali operacyjnej.

Leczenie chorób prostaty, onkologia urologiczna oraz USG układu moczowego to tylko część usług jakie świadczy specjalista urolog FEBU, lek. med. Sławomir Firmanty, u którego wykonamy biopsję stercza (prostaty) TRU-CUT pod kontrolą USG (-TRUS), podczas którego pobierane są drobne wycinki gruczołu krokowego do badania pod mikroskopem. Swój Gabinet prywatny, lek. med. Firmanty prowadzi na ul. Leśnej 6, przy centrum Remedium i K-ORT Koszalin. 

Nowoczesne wyposażenie Poradni Urologicznej NZOZ Uromed, stanowi podstawowe narzędzie diagnostyczne do badań brzusznych i przezodbytniczych oraz pobrania wycinków prostaty i badań moszny. Wykonuje je specjalista urolog FEBU, dyrektor zakładu, dr n. med. Tomasz Maliszewski, który specjalizuje się w schorzeniach prostaty i cewki moczowej. Badania laboratoryjne zlecane przez Poradnię wykonywane są bezpłatnie. Placówka realizuje pełen zakres usług medycznych, w ramach specjalistycznych poradni, oddziałów szpitalnych oraz gabinetów prywatnych. Część usług jest objęta kontraktem z NFZ. 

W Pracowni Badań Endoskopowych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSW, oprócz diagnostycznej gastroskopii wykonamy również gastroskopię diagnostyczną z biopsją oraz   kolonoskopię diagnostyczną z biopsją. Obydwa badania mają podstawowe znacznie w diagnostyce jelita grubego tym bardziej, że większość pacjentów poddawana jest leczeniu chirurgicznemu, aby uniknąć niedrożność przewodu pokarmowego i miejscowych powikłań spowodowanych wzrostem guza. Badania wykonują: specjalista gastroenterolog, lek. med. Zbigniew Sochaj oraz specjalista chorób wewnętrznych, lek. med. Anna Barcewicz. 

Diagnostyka prostaty w Koszalinie i w Niemczech – cena

Biopsja stercza w Koszalinie wiąże się z dużo niższym kosztem. Jak podaje Der Bundesverband Prostatakrebs Selbsthilfe (BPS), biopsja gruczołu krokowego TRUS (C-TRUS/ANNA) u pacjentów podejrzanych o raka prostaty, odbywa się w znieczuleniu miejscowym oraz pod kontrolą USG i kosztuje 460 € (1932 zł).

Biopsje - ceny w Koszalinie na tle innych miast

 • Warszawa od 100 zł do 4 900 zł
 • Wrocław od 190 zł do 2 100 zł
 • Kraków od 150 zł do 3 000 zł
 • Łódź od 100 zł do 3 500 zł
 • Poznań od 100 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 197 zł do 2 000 zł
 • Gliwice od 150 zł do 500 zł
 • Bydgoszcz od 1 500 zł do 2 200 zł
 • Gdynia od 197 zł do 1 500 zł
 • Białystok od 197 zł do 300 zł
 • Kielce od 400 zł do 550 zł
 • Tychy od 200 zł do 3 000 zł
Biopsje cena »