Biopsje Łódź

badania biopsyjne, pobranie próbki żywej tkanki w celu zbadania jej pod mikroskopem, badanie biopsyjne więcej »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Biopsje Łódź - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Pacjenci, u których występują zmiany o niejasnym charakterze: na skórze, w narządach (guzki) lub zmiany błony śluzowej, lekarze poddają badaniom diagnostycznym. Wśród tych badań znajduje się biopsja, czyli pobranie materiału do badania mikroskopowego. Łódzcy lekarze wykonują biopsje bez lub z wykorzystaniem USG.

Na biopsje do Łodzi

Centrum Medyczne DerMed z zakresu badań i diagnostyki oferuje swoim pacjentom m.in. biopsje tarczycy, węzłów chłonnych, gruczołu krokowego lub piersi. Pobrany materiał jest tutaj poddawany badaniu mikrobiologicznemu (posiew) zarówno w warunkach tlenowych jak i beztlenowych. Lekarzami wykonującymi biopsje w DerMed są m.in. dr n. med. Włodzimierz Cieśla, specjalista ginekolog-położnik (stopnia II 1996 rok) oraz endokrynolog (stopnia II 1999 rok), a także dr n. med. Jacek Sygut, specjalista patomorfologii (II stopnia od roku 1986), zajmujący się także cytodiagnostyką kliniczną. 

NZOZ Kalmia jest placówką medyczną, gdzie pacjenci mogą poddać się biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej, wykonywanej z użyciem aparatu USG SonoAce Pico firmy Medison (ultrasonograf cyfrowy z kolorowym i spektralnym Dopplerem). W taki sposób lekarze wykonują tutaj biopsje m.in. węzłów chłonnych, tarczycy, ślinianek czy piersi. Także innych położonych powierzchownie zmian o niejasnym pochodzeniu. Lekarzem wykonującym tutaj takie badania jest m.in. dr Wojciech Ordon, specjalista położnictwa i ginekologii od roku 2012, który specjalizuje się m.in. w leczeniu i diagnostyce ultrasonograficznej chorób nowotworowych narządów rodnych.

W przychodni medycznej Multi Med Plus lekarze z zakresu diagnostyki wykonują biopsję aspiracyjną cienkoigłową BAC oraz biopsję aspiracyjną cienkoigłową celowaną BACC (pod kontrolą aparatu ultrasonograficznego). To pierwsze i drugie badanie wykonuje dr n. med. Barbara Harezga-Bal, specjalista patomorfologii (I stopnia od roku 1980 i II stopnia od 1984 roku), zajmująca się oprócz biopsji również diagnostyką histologiczną i cytologiczną. Natomiast monitorowaniem biopsji przez aparat USG zajmuje się dr Tomasz Jaworski, specjalista radiodiagnostyki I stopnia od roku 1996, zajmujący się diagnostyką ultrasonograficzną. 

Centrum Medyczne Przy Teatrze z zakresu chirurgii onkologicznej wykonuje badania tj. biopsję cienkoigłową piersi z USG (BACC) oraz biopsję gruboigłową z USG (BGI), a także biopsje cienkoigłowe tarczycy z USG i  biopsje cienkoigłowe węzłów chłonnych z USG. W przypadku dużych zmian lub położonych głęboko lekarz wykonuje tutaj biopsję chirurgiczną. Takimi zabiegami zajmuje się m.in. dr n. med. Marek Stempień, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1991) oraz chirurgii onkologicznej (II stopnia od 1994), natomiast pomocą poprzez obsługę aparatu USG zajmuje się dr n. med. Renata Sieradzan - Skrzetuska, specjalista radiodiagnostyki I stopnia od roku 2000.

W Poradni Medycznej Pulsmedica pacjenci mogą poddać się badaniom i diagnostyce piersi, tarczycy, węzłów chłonnych czy ślinianek m.in. poprzez biopsję cienkoigłową pod kontrolą USG - nowy aparat Siemens Acuson X300. Lekarzem wykonującym tutaj biopsje jest dr Jarosław Szwalski, specjalista patomorfologii (I stopnia od 1990 roku oraz II stopnia od 1994 roku), który swoje doświadczenie przekazuje innym lekarzom, będąc wykładowcą i prowadząc zajęcia praktyczne, np. na kursie BACC tarczycy w Łódzkiej Szkole Ultrasonografii i Biopsji Narządowej. Kontroluje te badania za pomocą USG dr n. med. Cezary Chudobiński, specjalista radiodiagnostyki (od 2000 roku I stopnia) oraz radiologii i diagnostyki obrazowej od 2003 roku.

W Pabianicach (15 km od Łodzi) mieści się NZOZ Diagnoza, gdzie można wykonać biopsję cienkoigłową pod kontrolą USG (nowoczesny aparat GE Voluson 730 PRO) oraz biopsję cienkoigłową BAC. Pacjent może być poddany biopsji tarczycy, gruczołu krokowego, nerki lub sutka. Zabiegi takie wykonuje dr Janusz Kopczyński, specjalista patomorfologii (II stopnia od 2000 roku), natomiast przy takich zabiegach z użyciem ultrasonografu operuje nim dr n. med. Piotr Grzelak, specjalista radiodiagnostyki od roku 1999 roku oraz radiologii i diagnostyki obrazowej od roku 2004.

Cena biopsji w Łodzi i za granicą

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Za biopsję cienkoigłową w Łodzi trzeba  zapłacić 150 zł (w DerMed), natomiast biopsje z wykorzystaniem aparatu USG to koszt 200-300 zł (w Przy Teatrze). Za granicą w the London Dermatology Center biopsje kosztują £275 - £363.

Biopsje - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 100 zł do 3500 zł
 • Warszawa od 100 zł do 5300 zł
 • Kraków od 140 zł do 3300 zł
 • Wrocław od 190 zł do 2100 zł
 • Poznań od 300 zł do 500 zł
 • Katowice od 197 zł do 2000 zł
 • Gliwice od 150 zł do 500 zł
 • Bydgoszcz od 1500 zł do 2200 zł
 • Kielce od 400 zł do 550 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 650 zł
 • Białystok od 197 zł do 300 zł
 • Gdynia od 197 zł do 1500 zł
Biopsje cena »

Pacjenci szukali zabiegu biopsje w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask oraz Bełchatów.