Biopsje Warszawa

Synonimy: badania biopsyjne, pobranie próbki żywej tkanki w celu zbadania jej pod mikroskopem, badanie biopsyjne więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Biopsje Warszawa - informacje

Kadra w Kaar-Med Kadra w Kaar-Med

Biopsja to zabieg, podczas którego wykonuje się pobranie próbki żywej tkanki w celu zbadania jej pod mikroskopem. Badanie jest inwazyjne i zazwyczaj lekarz przeprowadza je w przypadku zmienionych chorobowo tkanek, np. w biopsje w celu diagnostyki raka. Niektóre badania biopsyjne wykonuje się pod kontrolą aparatu ultrasonograficznego. Rozróżniamy biopsje aspiracyjne cienkoigłowe, biopsje gruboigłowe i wycinkowe. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza.

Biopsje w warszawskich klinikach

Pobranie próbki żywej tkanki w celu zbadania jej pod mikroskopem jest możliwe w Lecznicy Profesorsko-Ordynatorskiej Alfa-Lek. Pracuje tu lekarz patomorfolog dr n. med. Magdalena Bogdańska, która specjalizuje się w biopsjach aspiracyjnych cienkoigłowych celowanych BACC. Lekarz jest członkiem Komitetu Referencyjnego ds. Epidemiologii, Diagnostyki i Leczenia Raka Tarczycy. Zajmuje się głównie takimi badaniami jak biopsja ślinianek i biopsja węzłów chłonnych. Jej współpracownikiem jest internista i pulmonolog dr Adam Fangrat, który oprócz badań biopsyjnych, wykonuje badania ultrasonograficzne.

Centrum Medyczne Damiana, które posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Badania Bólu "Szpital bez bólu", oferuje biopsje w celu diagnostyki raka piersi na oddziale diagnostyczno-zabiegowym. Wykonanie biopsji należy do lekarza patomorfologa dr Małgorzaty Lenarcik. W Centrum Damiana pracuje też dr n. med. Artur Wojciechowski, posiadający specjalizację z radiodiagnostyki. Lekarz wykonuje takie badania jak biopsja gruczołu krokowego u mężczyzn w celu diagnostyki raka prostaty oraz transrektalne USG prostaty.

W Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Radiologica inwazyjna metoda pobrania materiału biologicznego z przypuszczalnie zmienionych chorobowo tkanek (biopsja) stosowana jest w kilku placówkach zlokalizowanych w różnych dzielnicach stolicy. Patomorfolog prof. Joanna Domagała-Kulawik proponuje pacjentom biopsje guzków tkanek miękkich, aby określić charakter patologicznych zmian. NZOZ Radiologica dysponuje pracowniami rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej.

Na pobieranie materiału do badania można umówić się do patomorfologa dr Macieja Wysockiego, który wspólnie ze specjalistą medycyny nuklearnej dr Beatą Szerstobitow wykonuje biopsje tarczycy pod kontrolą USG. Lekarze przyjmują pacjentów w warszawskiej Klinice Renesansowej, dysponującej cyfrowym aparatem USG Xario, wyprodukowanym przez firmę Toshiba.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Dr Brankowska posiada w ofercie konsultacje z patomorfologiem dr n. med. Tadeuszem Kubickim, który specjalizuje się głównie w patologii onkologicznej. Lekarz jest konsultantem do spraw cytodiagnostyki jeszcze w kilku innych warszawskich placówkach. Dr Kubicki między innymi wykonuje biopsje aspiracyjne cienkoigłowe celowane wszystkich narządów. W NZOZ Dr Brankowska pacjenci mogą poddać się również badaniom laboratoryjnym krwi.

Pacjenci z podejrzanymi zmianami tkanki skórnej mogą zgłosić się do przychodni prywatnej Specjaliści Dermatolodzy. Pracuje tu dermatolog dr n. med. Adriana Rakowska, która wykonuje biopsje zmian skórnych. Materiał jest później oceniany pod kątem histopatologicznym i immunopatologicznym. Lekarze przeprowadzają tu badania takie jak wideodermoskopia zmiany skórnej i badanie w kierunku czerniaka dermoskopem ręcznym. Dermatolodzy przyjmują również małoletnich pacjentów ze znamionami barwnikowymi sugerującymi czerniaka.

Diagnostyczne badanie biopsyjne w Polsce i w Wielkiej Brytanii

dr Katarzyna Roginiewicz-Suszyńska oraz dr Joanna Wojciula dr Katarzyna Roginiewicz-Suszyńska oraz dr Joanna Wojciula

Koszt badań biopsyjnych w Wielkiej Brytanii jest bardzo zróżnicowany. Zwykle waha się od 200 do 2000 funtów. Widełki cenowe są dość szerokie, ponieważ kwota ta zależy od tego, czy biopsja wykonywana jest w znieczuleniu, czy potrzebna jest kontrola USG, a także czy wlicza się w nią koszt badania pobranego materiału biologicznego pod mikroskopem. W angielskich klinikach BHUK clinic, m.in. w Brune Medical Centre cena biopsji cienkoigłowej pod kontrolą USG w celu diagnostyki raka piersi, bez wliczonego badania histopatologicznego, wynosi 210-1010 funtów. W przeliczeniu na pln jest to od 1100 zł do 5300 zł. Turyści medyczni mają możliwość pobrania materiału do badań w Warszawie w niższej cenie niż w UK. Dodatkowo można zwiedzić miasto. Warszawa, jako stolica Polski, oferuje turystom wiele atrakcji, np. zwiedzanie Zamku Królewskiego, spacer w Łazienkach Królewskich czy nawet taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Jednak turyści najbardziej zachwycają się Starówką Warszawską, gdzie można spróbować polskich przysmaków i podziwiać dawną architekturę.
 

 

 

Biopsje - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 200 zł do 1 000 zł
 • Kraków od 150 zł do 3 000 zł
 • Wrocław od 150 zł do 2 000 zł
 • Poznań od 100 zł do 5 000 zł
 • Łódź od 100 zł do 800 zł
 • Bydgoszcz od 1 400 zł do 2 900 zł
 • Katowice od 250 zł do 2 000 zł
 • Częstochowa od 140 zł do 650 zł
 • Gliwice od 150 zł do 500 zł
 • Gdańsk od 180 zł do 3 000 zł
 • Tychy od 200 zł do 1 750 zł
 • Gdynia od 310 zł do 1 500 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu biopsje w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska