4,6 / 5
Recepcja, poczekalnia NZOZ Blue Medica Gabinet zabiegowy NZOZ Blue Medica

Informacje ogólne o NZOZ Blue Medica 

NZOZ Blue Medica to należący do sieci nowoczesnych placówek profesjonalny ośrodek medyczny oferujący szeroką gamę zabiegów z zakresu ortopedii i traumatologii, medycyny sportowej i rehabilitacji.

Posiadamy wysokiej klasy sprzęt medyczny i korzystamy z nowoczesnych bloków operacyjnych w dogodnych dla Pacjenta lokalizacjach.

Atutem NZOZ Blue Medica jest doskonale wykwalifikowany personel medyczny (lekarsko-pielęgniarski), który dba o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów w trakcie całego procesu leczenia. Nasi specjaliści zdobywali doświadczenie w renomowanych ośrodkach medycznych zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Stale doskonalą swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach i kursach.

Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy dobro pacjenta i staramy się, aby czuł się u nas bezpiecznie, komfortowo i  miał pewność, że pomożemy mu jak najszybciej wrócić do zdrowia.

Specjalizujemy się w zabiegach artroskopowych stawu kolanowego i barkowego. Przeprowadzamy leczniczą artroskopię stawu kolanowego obejmującą opracowanie uszkodzeń chrząstki, wycięcie części łąkotki, usunięcie fałdów błony maziowej czy osteofitów etc. Podejmujemy się uwolnienia przykurczów stawowych, przeprowadzamy zabiegi kapsulotomii (uwolnienia torebki stawowej i więzadeł) oraz synowektomii (usunięcia zmienionej błony maziowej w obrębie stawu). Zajmujemy się leczeniem niestabilności rzepki metodą artroskopową oraz podejmujemy się zabiegów naprawczych w obrębie łąkotek.

W szpitalu przeprowadzamy artroskopową rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego (także z użyciem śrub biowchłanialnych lub interferencyjnych tytanowych), artroskopię kolana z osteotomią według Fulkersona oraz podejmujemy się operacji niestabilności rzepki, w tym również rekonstrukcji więzadła rzepkowo-udowego przyśrodkowego (MPFL) czy bocznych uwolnień rzepki, wykonywanych w trakcie zabiegu artoskopowego.

Nasi specjaliści przeprowadzają lecznicze artroskopie stawu barkowego, w tym tenotomię bicepsa (przecięcie ścięgna), debridemet (oczyszczenie chrząstki stawowej) czy akrominoplastykę (wyrównanie) stawu barkowego.

Zajmują się leczeniem niestabilności stawu ramienno-łopatkowego na drodze artroskopowej  (wraz z procedurą remplissage), podejmują się artroskopowej rekonstrukcji stawu obojczykowo-barkowego oraz leczą uszkodzenia stożka rotatorów. Wykonują również zabiegi uwolnienia nerwu nadłopatkowego i resekcje końca barkowego obojczyka. Obie procedury przeprowadzane są na drodze artroskopowej.

Ponadto nasi specjaliści przeprowadzają zabiegi blokady stawów, iniekcje z kwasu hialuronowego oraz podejmują się leczenia schorzeń ortopedycznych, wykorzystując w tym celu komórki macierzyste.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Nowoczesny ośrodek medyczny NZOZ Blue Medica posiada w swoim wyposażeniu wysokiej klasy aparaturę medyczną i sprzęt diagnostyczny, który umożliwia wykonanie szeregu badań oraz zabiegów. Nasz blok operacyjny jest wyposażony w nowy, wysokospecjalistyczny sprzęt przeznaczony do wykonywania zabiegów, jak i monitorujący czynności życiowe pacjentów. Po operacji każdy pacjent pozostaje w wygodnych salach pobytowych, otoczony specjalistyczną opieką pielęgniarską oraz monitorowany przez lekarza, który wykonał zabieg.

Udogodnienia dla pacjentów

NZOZ Blue Medica powstał z myślą o pacjentach, którzy cenią sobie usługi medyczne świadczone na najwyższym poziomie. Mając na uwadze komfort naszych podopiecznych, przygotowaliśmy szereg udogodnień:

  • Profesjonalna kadra – specjaliści z NZOZ Blue Medica otaczają pacjentów profesjonalną opieką od początku aż do zakończenia leczenia. Dbają o ich dobre samopoczucie, udzielają porad i wyjaśniają wszelkie wątpliwości. Pacjentów traktujemy indywidualnie i z empatią w sposób, w jaki sami chcielibyśmy być traktowani. Kadrę medyczną dobieramy w sposób selektywny, zwracając uwagę na bogate doświadczenie, pasję dotyczącą własnej specjalizacji, postawę wobec pacjenta, przyjazne usposobienie, empatię oraz pełne zaangażowanie.
  • Wygodne sale pobytowe – wyposażone w TV, klimatyzację oraz prywatną łazienkę pokoje jednoosobowe, zostały umieszczone w wyciszonej części skrzydła szpitalnego. Pozwalają pacjentom wrócić do zdrowia w krótkim czasie przede wszystkim dzięki całodobowej opiece pielęgniarki oraz rehabilitanta, oddanych wyłącznie do dyspozycji pacjenta od pierwszych godzin po zabiegu do momentu wypisania ze szpitala. Dodatkowo naszym podopiecznym oferujemy pełne wyżywienie à la carte, przygotowywane ze składników najwyższej jakości. Dla bezpieczeństwa pacjenta w salach pobytowych znajdują się nowoczesne łóżka regulowane automatycznie oraz system powiadamiania alarmowego w razie sytuacji awaryjnej.
  • Lokalizacja – nasze placówki mieszczą się poza ścisłymi centrami miast, z dala od zgiełku, w sprzyjających powrotowi do zdrowia warunkach. Każdemu Pacjentowi zapewniamy opiekuna, który udzieli porad w zakresie pobytu oraz pomoże w dotarciu do szpitala. Zapewniamy również pełną dyskrecję oraz spełniamy prośby indywidualne naszych pacjentów.
  • Wygodny sposób rejestracji – wszelkich informacji na temat wykonywanych zabiegów oraz umawiania wizyt u specjalistów udzielamy za pośrednictwem naszej infolinii czynnej w tygodniu, w godz. 8.00-20.00. Obsługa infolinii to profesjonalny zespół, który przede wszystkim dba o komfort pacjenta i umówienie wizyty w krótkim terminie.
  • Holistyczna opieka nad pacjentem – naszym celem jest postawienie trafnej diagnozy, aby móc jak najszybciej dobrać terapię, która przyniesie wymierne efekty i przywróci pacjenta do zdrowia. Pomaga nam w tym metoda holistyczna, dzięki której badamy nie tylko bezpośrednie źródło dolegliwości, ale również inne potencjalne przyczyny choroby. Opiekę nad pacjentem sprawujemy, stosując metodykę 360°, co w praktyce oznacza zapewnienie sportowcom nie tylko bezpośredniego kontaktu z lekarzem specjalistą, ale także zaoferowanie pełnej diagnostyki, leczenia operacyjnego, rehabilitacji oraz opieki wykwalifikowanego dietetyka sportowego oraz psychologa.