Wnętrza, wystrój Body Medica Recepcja, poczekalnia Body Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Body Medica Wygląd zewnętrzny Body Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Body Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Body Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Body Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Body Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Body Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Body Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Body Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Body Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Body Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Body Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Body Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Body Medica Oferta, ćwiczenia, zabiegi Body Medica Wygląd zewnętrzny Body Medica Widok ogólny Body Medica Body Medica Centrum Kompleksowej Rehabilitacji - logo

Informacje ogólne o Body Medica

Body Medica – Centrum Kompleksowej Rehabilitacji to jedyne takie miejsce, w którym łączymy wiedzę i osiągnięcia wielu dziedzin nauki, aby pomóc pacjentom wrócić do zdrowia oraz dobrej formy. Zgłaszając się do nas z problemem zdrowotnym, mają Państwo pewność, że wyleczymy nie tylko objawy, ale dotrzemy do ich przyczyny i postawimy trafną diagnozę. Specjalizujemy się w leczeniu człowieka, a nie tylko pojedynczych dysfunkcji organizmu. Jesteśmy ekspertami w przypadkach bólów niewiadomego pochodzenia.

Dbamy o dobrą kondycję całego organizmu naszych pacjentów. Poprawa stanu zdrowia nie jest możliwa, jeśli uwagę poświęca się tylko wyizolowanym objawom, dlatego chorymi zajmują się jednocześnie rehabilitanci, fizjoterapeuci i masażyści oraz trenerzy personalni. Rezultaty tej współpracy są błyskawicznie odczuwalne przez naszych klientów. Interdyscyplinarne podejście oraz wszechstronny model pracy z pacjentem pozwalają na szybsze uzyskanie rezultatów.

Do każdego problemu zdrowotnego podchodzimy indywidualnie. W naszej pracy stosujemy znane i sprawdzone metody fizjoterapii, odpowiednio zmodyfikowane w zależności od potrzeb pacjenta. W nowocześnie wyposażonych gabinetach profesjonaliści z Body Medica pozwolą Państwu poprawić stan zdrowia i osiągnąć upragniony cel. Specjalizujemy się w przywracaniu sprawności poprzez indywidualnie dobrane zestawy ćwiczeń i zabiegów manualnych. W naszej klinice mogą Państwo nie tylko pozbyć się bólu, ale również utracić zbędne kilogramy czy wrócić do stanu sprzed urazów narządów ruchu.

Dzięki współpracy z naszymi partnerami pacjenci mają szansę uczestniczyć w konsultacjach z cenionymi specjalistami. Body Medica oferuje Państwu opiekę fizjoterapeutyczną przy kompleksowym wsparciu lekarzy (m.in. ortopedy, chirurga, ginekologa, stomatologa i psychologa czy kardiologa). Współpracując z najlepszymi specjalistami możemy mieć pewność, iż znajdziemy skuteczne rozwiązania problemów zdrowotnych pacjentów i przeprowadzimy terapię, która przyniesie oczekiwane rezultaty.

Specjaliści zatrudnieni w Body Medica z powodzeniem leczą dolegliwości bólowe kręgosłupa. Proponujemy pacjentom terapię manualną polegającą na normalizacji stanu tkanek całego organizmu poprzez oddziaływanie na tkanki miękkie, okołostawowe oraz stawy. Osiągamy wysokie rezultaty w leczeniu przewlekłych bólów głowy. Poddajemy rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami kończyn dolnych (np. rwa kulszowa, bóle bioder, kolan czy stóp). Z sukcesami przeprowadzamy terapię bólu przy urazach takich jak zwichnięcia czy skręcenia. Do naszych specjalistów mogą się Państwo zwrócić z bólami szczęk i żuchwy, a także klatki piersiowej czy okolic krocza i pachwin.

Pod czujnym okiem pracujących w Centrum profesjonalistów nasi pacjenci poddawani są terapii FDM – rewolucyjnej metodzie walki z urazami narządu ruchu. To jedna z najskuteczniejszych terapii leczenia ostrego oraz przewlekłego bólu. Oferujemy metodę FDM, gdyż głęboko wierzymy, iż dolegliwości bólowe nie występują jako samoistna dysfunkcja, lecz zawsze są wynikiem schorzenia bądź uszkodzenia narządu ruchu. Aby umożliwić Państwu powrót do zdrowia, przeprowadzamy innowacyjną terapię mającą na celu wyeliminowanie nie tylko objawów, ale przede wszystkim – przyczyny.

Stosujemy metodę manipulacji powięziowych (Fascial Manipulations), opracowaną przez fizjoterapeutę Luigiego Stecco. Terapia skupia się na powięzi mięśniowo-szkieletowej, skutecznie niwelując przewlekły ból, wpływając na rozluźnienie napięcia mięśniowego i znacząco poprawiając zakres ruchomości pacjenta. Zgodnie z jej zasadami fizjoterapeuta szczegółowo analizuje, jakie ruchy są dla chorego bolesne, dzięki czemu może określić, które miejsca wymagają leczenia. Następnie przystępuje do manipulacji określonych punktów na ciele pacjenta, pokrywających się z punktami: akupunkturowym, spustowymi, Cyriaxa oraz Meigne’a. Metoda manipulacji powięziowych cechuje się wysoką skutecznością.

Przeprowadzamy zabiegi mające na celu przywrócenie dawnej sprawności kręgosłupa. Specjalizujemy się w rehabilitacji ortopedycznej, która jest niezbędna do osiągnięcia pełnego sukcesu po urazach i zabiegach chirurgicznych. Obszarem zainteresowań rehabilitacji ortopedycznej jest nie tylko kręgosłup, ale również kończyny dolne, miednica czy klatka piersiowa.

Przygotowaliśmy specjalną propozycję dla sportowców. Zapewniamy powrót do formy sprzed przebytych kontuzji. Aby osiągnąć jak najbardziej optymalne efekty, łączymy znane i sprawdzone metody rehabilitacji. Oferujemy Państwu rehabilitację takich urazów sportowych jak przeciążenia narządu ruchu, skręcenia, naderwanie ścięgien i wiązadeł. Prowadzimy terapię bólu występującego przy długotrwałym wysiłku.

Z powodzeniem leczymy dysfunkcje narządu ruchu mające swoje podłoże w problemach neurologicznych. W naszych gabinetach mogą Państwo poddać się rehabilitacji związanej z objawami mrowienia i drętwienia kończyn, zaburzeniami czucia skóry bądź mięśni, a także zaburzeniami ruchomości stawów. We współpracy z lekarzem neurologiem leczymy osłabienia mięśni, dyskopatię oraz zawroty głowy czy omdlenia.

Przeprowadzamy terapię mającą na celu wyrównanie bądź całkowicie wyeliminowanie wad postawy u dzieci. Nasi specjaliści z powodzeniem zastosują u Państwa pociech rehabilitację, która będzie rozwiązaniem problemu zbyt niskiego lub zbyt wysokiego napięcia mięśniowego. Przy ścisłej współpracy z lekarzem pediatrą leczymy takie wady jak skrzywienia kręgosłupa, okrągłe plecy i koślawości. Jesteśmy po to, by wcześnie zauważyć nieprawidłową postawę ciała i narządu ruchu u najmłodszych oraz jak najszybciej rozpocząć rehabilitację.

Współpraca ze specjalistami ginekologii i położnictwa zaowocowała specjalnie przez nas opracowanym system ćwiczeń i zabiegów mających na celu redukcję bólu związanego z ciążą. Naszym zadaniem jest pomoc i uśmierzenie bólu miednicy oraz kręgosłupa. Zabiegi mają na celu przygotowanie organizmu do ciąży, a także eliminację jej negatywnych skutków dla narządu ruchu.

Wśród naszych licznych propozycji znajdą Państwo ofertę masaży leczniczych i relaksacyjnych. Zabiegi zapewnią wyciszenie oraz odprężenie. Prawidłowo przeprowadzony masaż usuwa stres i znacznie redukuje zmęczenie. Zabiegi wpływają na jędrność i młody wygląd skóry, przeciwdziałają jej starzeniu oraz usuwają nadmiar toksyn z organizmu. Masaże mają także działanie wyszczuplające – skutecznie redukują nadmiar tkanki tłuszczowej. W naszej ofercie znajdą Państwo masaże aromaterapeutyczne, sportowe oraz klasyczne.

Body Medica proponuje pacjentom konsultacje z doświadczonym dietetykiem. W oparciu o wywiad lekarski, analizę składu ciała i wszelkie niezbędne pomiary przygotowujemy indywidualnie dobraną dietę. Staramy się, by wyeliminować niebezpieczne nawyki żywieniowe i zastąpić je zasadami zdrowego odżywiania. Usługi dietetyka w połączeniu z opracowanym przez pozostałych specjalistów zestawem ćwiczeń pomogą klientom zrzucić zbędne kilogramy.

W naszym ośrodku mają Państwo okazję spotkać się z trenerem personalnym, który zaproponuje najbardziej optymalny system treningów mających za zadanie poprawić zwinność i sprawność ruchową. Ćwiczenia wykonywane pod czujnym okiem trenera umożliwią Państwu powrót do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Body Medica świadczy kompleksowe usługi rehabilitacyjne. Wciąż zmieniamy się, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom pacjentów.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

W odpowiedzi na potrzeby pacjentów Body Medica proponujemy liczne udogodnienia, między innymi:

  • Wizyty domowe – po wcześniejszym uzgodnieniu i w uzasadnionych przypadkach świadczymy usługi rehabilitacyjne w domu pacjenta. Nasi specjaliści dojeżdżają we wskazane przez Państwa miejsce na terenie Poznania i okolic.

  • Dogodne godziny wizyt – Centrum otwarte jest w tygodniu od 9:00 do 22:00. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość umówienia wizyty również w weekend.

  • Miła atmosfera – dbamy o to, by wracali Państwo do zdrowia w przyjaznej i miłej atmosferze.

  • Partnerzy – współpracujemy z ośrodkami zdrowia, sportu i urody. Dzięki współpracy z placówkami medycznymi nasi pacjenci mogą liczyć na kompleksową diagnostykę chorób.

Osiągnięcia i certyfikaty Body Medica

Specjaliści Body Medica mogą poszczycić się licznymi dyplomami i certyfikatami, dowodzącymi czynnemu uczestnictwu w szkoleniach i konferencjach tematycznych. Byliśmy obecni, między innymi, na I Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „International Day of Physiotherapy”. Stale dążymy do poznawania nowych technik i metod rehabilitacji, by móc zapewnić pacjentom dostęp do najwyższej jakości usług.

Uczestniczymy w wielu imprezach tematycznych, udzielamy się w wydarzeniach sportowych organizowanych w okolicy. Ściśle współpracujemy z biegaczami, trithlonistami, tenisistami czy piłkarzami. Centrum współpracuje z najlepszymi lekarzami, którzy służą wsparciem i wiedzą podczas diagnozowania pacjentów Body Medica.

Filmy Body Medica Centrum Kompleksowej Rehabilitacji