Kliniki i gabinety w Bydgoszczy

Filtruj wyniki
Filtruj:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Kliniki i gabinety w Bydgoszczy - informacje

Wenerologia (z łac. veneris od Venus - rzymska bogini miłości i logos - nauka) jest dziedziną medycyny, której specjaliści zajmują się chorobami, przenoszonymi drogą płciową. Lekarz tej specjalności leczy zarówno mężczyzn, jak i kobiety, diagnozuje schorzenia i stosuje odpowiednie leczenie - od leczenia zachowawczego, poprzez farmakologiczne, aż do zabiegowego. Wykonuje zarówno zabiegi laserowe, kriochirurgiczne, elektrochirurgiczne jak i stosuje technikę chirurgicznego wycięcia zmian.

Oferta bydgoskich wenerologów

Lekarzem, zajmującym się leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową, jest lek. med. Anita Mazur, dermatolog i wenerolog (specjalizacja od 2009 roku), która przyjmuje swoich pacjentów w gabinecie na terenie Bydgoszczy. Doświadczenie z diagnostyki i leczenia chorób wenerycznych zdobywała podczas pracy w Klinice Dermatologii i Wenerologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy. W zabiegach, leczących zmiany na narządach rodnych, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, wykorzystuje techniki laserowe lub dermatochirurgiczne, które stosuje m.in. w leczeniu kłykcin kończystych, brodawek wirusowych lub włókniaków. 

Do grona bydgoskich lekarzy, zajmujących się chorobami wenerycznymi, należy także dr n. med. Aleksandra Grzanka, specjalista dermatologii i wenerologii (od 2009 roku), posiadająca doświadczenie z przeprowadzania diagnostyki i leczenia chorób, przenoszonych drogą płciową, zdobyte w Klinice Dermatologii Collegium Medicum w Bydgoszczy. W czasie konsultacji przeprowadza badanie dermatoskopowe oceniające zmiany, znajdujące się na skórze nie tylko narządów płciowych, ale także umiejscowione w innych miejscach na ciele pacjenta. Usuwa zmiany i znamiona na skórze za pomocą metody chirurgicznej oraz - w razie potrzeby - wykonuje biopsję diagnostyczną wycinka skóry zmienionej patologicznie.

Dr n. med. Mariusz Sulik to kolejny specjalista z zakresu dermatologii i wenerologii, od 2007 roku, przyjmujący na terenie Bydgoszczy. Doświadczenie w tej dziedzinie medycyny zdobywał podczas pracy w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy na Oddziale Klinicznym Dermatologicznym. Ponadto doszkalał się na licznych kursach i kongresach z zakresu wenerologii i dermatologii, np. na kursie "Nowoczesne techniki elektrochirurgiczne w dermatologii" czy na szkoleniu "Techniki laserowe w dermatologii estetycznej".

Ile kosztuje wizyta u wenerologa w Bydgoszczy, a ile w Londynie?

100 zł trzeba wydać za konsultację z bydgoskim wenerologiem, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma równa 90 funtów (441 zł) u wenerologa w Tooting Medical Centre, mieszczącym się w Londynie.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska