Centrum Dermatologiczne FebuMed

poniedziałek
8:00 - 20:00
wtorek
8:00 - 20:00
środa
8:00 - 20:00
czwartek
8:00 - 20:00
piątek
8:00 - 20:00
sobota
8:00 - 14:00
niedziela
nieczynne
Gabinet zabiegowy Centrum Dermatologiczne FebuMed Gabinet zabiegowy Centrum Dermatologiczne FebuMed Recepcja, poczekalnia Centrum Dermatologiczne FebuMed Gabinet Centrum Dermatologiczne FebuMed

Informacje ogólne o Febumed

Centrum Dermatologiczne FebuMed jest pełnoprofilową placówką medyczną z pełnym zakresem usług. Oferujemy, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, konsultacje dermatologiczne, diagnostykę oraz zabiegi dermatochirurgiczne.

Mamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu przewlekłych, nawracających schorzeń natury dermatologicznej, takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry i egzema. Nasi lekarze leczą także trądzik zwyczajny, trądzik odwrócony, trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry, łupież, wypadanie włosów oraz wszelkie zmiany skórne o podłożu wirusowym, bakteryjnym i grzybiczym.

W ramach dermatochirurgii pacjenci mogą skorzystać z następujących zabiegów:
• łyżeczkowanie zmian skórnych (usuwanie zmian w znieczuleniu miejscowym) – metoda stosowana w przypadku zmian takich, jak brodawki (zwykłe i wirusowe - popularne usuwanie kurzajek), kłykciny kończyste, mięczak zakaźny i rogowacenia słoneczne. Przeprowadzamy także usuwanie pieprzyków (znamion barwnikowych).
• kriochirurgia – metoda polegająca na miejscowym i kontrolowanym wymrażaniu zmian. Znajduje zastosowanie w leczeniu brodawek zwykłych, wirusowych, tocznia, ziarniniaków, nagniotków czy włókniaków, gdy konieczne jest usuwanie kłykcin kończystych (brodawek płciowych), prosaków, plam soczewicowatych czy brodawek łojotokowych.
• elektrokoagulacja – usuwanie zmian za pomocą bezpiecznej dawki prądu zmiennego. To zabieg bezbolesny, w przypadku większych zmian stosujemy znieczulenie miejscowe. Usuwamy w ten sposób brodawki łojotokowe, wirusowe i płaskie, a także płciowe (kłykciny kończyste). Metodą elektrokoagulacji można usunąć też prosaki, mięczaki zakaźne i kępki żółte.

Oferta Centrum Dermatologicznego Febumed obejmuje również fototerapię. Pacjenci borykający się z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry, łojotokowym zapaleniem skóry, bielactwem czy trądzikiem możliwość skorzystania z naświetlania promieniami UVB 311 nm. Naświetlanie skóry dotkniętej zmianami chorobowymi, pomaga także w walce z stanem zapalnym łupieżu różowego Gilberta, liszajem płaskim, wypryskiem, przyłuszczycą czy łysieniem plackowatym lub całkowitym.

W ofercie naszego Centrum Dermatologicznego znajdują się również zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej - leczenie nadpotliwości, mezoterapia igłowa twarzy, głowy, szyi i dekoltu oraz chemiczne peelingi medyczne wykorzystywanie m.in. w leczeniu trądziku.

Przeprowadzamy testy genetyczne, które pozwolą wykryć, czy w genomie danego pacjenta występuje gen odpowiedzialny za rozwój łuszczycy. Ponadto wykonujemy testy alergiczne, które przeprowadza się, aby wykryć przyczynę alergii kontaktowej. Do oferty centrum należy też profilaktyka czerniaka – przeprowadzamy badanie dermatoskopowe oceniając znamiona pod kątem raka skóry.

Zapraszamy również na konsultacje dietetyczne – nasi lekarze przygotowują indywidualne diety, ułożone pod kątem wskazań medycznych. Dieta stanowi uzupełnienie terapii dermatologicznej, prawidłowo dobrana i stosowana może przyczynić się do zredukowania wielu schorzeń skóry.

Centrum Dermatologiczne FebuMed powstało w wyniku długotrwałej współpracy z siecią australijskich klinik Good Skin Care, założonych przez prof. Michaela Tiranta, który opracował własne schematy i metody leczenia przewlekłych chorób skóry. To co nas wyróżnia to fakt, że zawsze leczeniem pierwszego wyboru jest leczenie bezsterydowe - najbardziej skuteczne, bezpieczne i bez poważnych skutków ubocznych.

DOSTĘPNOŚĆ

W Centrum Dermatologicznym FebuMed priorytetem jest umożliwienie pacjentom szybkiej porady lekarza – staramy się zapewnić najkrótszy czas oczekiwania wizytę, nieprzekraczający 2-3 dni. Jesteśmy otwarci również w wybrane soboty, a konsultacje lekarskie mogą odbywać się także w języku angielskim i hiszpańskim. Lokal jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

  • Waldmann UV 100L (UVB 311 nm) – specjalistyczna, wysokiej klasy lampa do fototerapii. Naświetlania stosuje się wspomagająco w leczeniu łuszczycy. Fototerapia jest bezpieczną i skuteczną metodą terapeutyczną.

  • Eltron 80 – urządzenie przeznaczone do wykonywania zabiegów elektrokoagulacji. Usuwa zmiany skórne za pomocą prądu zmiennego o dużej częstotliwości.

  • Aparat do kriochirurgii – wykorzystywany do usuwania zmian skórnych poprzez ich zamrażanie. Wykazuje wysoką skuteczność w dermatologii.

Udogodnienia dla pacjentów

  • Konsultacje w językach angielskim i rosyjskim – mówimy po angielsku i rosyjsku.

  • Dogodne formy płatności – za konsultacje i zabiegi mogą Państwo płacić u nas zarówno gotówką, jak i kartą.

  • Dogodna lokalizacja – nasze centrum jest zlokalizowane w pobliżu stacji metra Metro Stokłosy.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska