Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej La Fuente znajduje się Hotelu Zagroń w Szczyrku Recepcja, poczekalnia Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej LaFuente Gabinet zabiegowy Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej LaFuente Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej La Fuente znajduje się Hotelu Zagroń w Szczyrku Recepcja, poczekalnia Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej LaFuente Recepcja, poczekalnia Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej LaFuente Wnętrza, wystrój Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej LaFuente Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej LaFuente - logo

Informacje ogólne o Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej LaFuente

Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej LaFuente to wyjątkowe miejsce, w którym łączymy profesjonalną opiekę medyczną z zabiegami wellness. Nasze Centrum znajduje się w Szczyrku – malowniczej miejscowości turystyczno-wypoczynkowej położonej w Beskidzie Śląskim, w Ośrodku Turystyczno-Wypoczynkowym  “Zagroń”.

Jesteśmy jednym z nielicznych miejsc zajmujących się medycyną przeciwstarzeniową, stosunkowo młodą i szybko rozwijającą się dziedziną medycyny. Ośrodek powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie współczesnego społeczeństwa. Naszym kluczowym celem jest uświadomienie pacjentom, że to w dużej mierze od nich zależy, jak długo będą cieszyć się witalnością i dobrym zdrowiem. Podczas kilku dni spędzonych w górach wskazujemy kierunek, w którym powinni Państwo podążać, aby dzięki niemu żyć w dobrym zdrowiu. Od naszych gości zależy, czy skorzystają z tej możliwości.

Przygotowaliśmy pakiety medyczne oraz szeroki wachlarz ofert indywidualnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zależnie od potrzeb, preferencji i wieku. Oferujemy konsultacje i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, medycyny Anty-Aging, diagnostykę internistyczno-kardiologiczną oraz porady dietetyka, psychoterapeuty. Nasi specjaliści przekazują pacjentom wiedzę, jak poprawić jakość życia oraz jak najdłużej cieszyć się zdrowiem, dobrą kondycją i młodością.

Łączymy medycynę z relaksem oraz aktywnością fizyczną i umysłową. To niecodzienne połączenie sprawia, iż wybierają nas pacjenci nie tylko z całego kraju, ale także z zagranicy.

Nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych lekarzy, ekspertów w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej, chorób wewnętrznych, kardiologii, radiologii, leczeniu bólu, medycyny estetycznej.

Do Państwa dyspozycji są także fizjoterapeuci, masażyści, psychoterapeuci, instruktorzy fitness i brainfitness oraz dietetycy.

Podczas pobytu proponujemy zakwaterowanie w hotelu Zagroń, gdzie mogą Państwo korzystać z oferty obiektu ze zniżką w wysokości 10%.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Dysponujemy nowoczesnym, certyfikowanym sprzętem medycznym:

 • Spirometr – urządzenie do pomiaru pojemności i objętości płuc, niezbędne do wykrywania chorób płuc, takich jak np. astma bądź obturacyjna choroba płuc.
 • Analizator składu ciała – sprzęt, dzięki któremu można w prosty i szybki sposób określić skład ciała (czyli ile w organizmie znajduje się np. wody, tłuszczu, tkanki mięśniowej lub kostnej). Analizator jest bezpieczny i bezinwazyjny.
 • EKG – urządzenie służące do graficznego zapisu pracy serca. Pozwala wykryć m.in. chorobę wieńcową.
 • USG – badanie ultrasonograficzne pozwala dzięki emitowanym przez sondę falom na docieranie do narządów wewnętrznych, umożliwiając analizę komputerową, dzięki której na ekranie powstaje zarys badanego narządu wewnętrznego. Przy pomocy USG można ocenić wielkość, kształt, strukturę narządu oraz odkryć ewentualne zmiany w jego strukturze
 • Holter RR – badanie polegające na ocenie 24 godzinnego  dobowego profilu ciśnienia tętniczego.Po badaniu  uzyskane wyniki są analizowane przy pomocy odpowiedniego oprogramowania i oceniane przez lekarza. Pomiary wykonane tą techniką dobrze odzwierciedlają wartości ciśnienia w trakcie normalnego funkcjonowania człowieka, trudne do uchwycenia podczas pojedynczych badań.
 • Laser frakcyjny Dermablate Effect – wielofunkcyjne urządzenie laserowe stymulujące produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra jest zregenerowana, widocznie młodsza, gładsza i jędrniejsza. System może służyć również do depilacji oraz leczenia przebarwień.
 • Derma roller DTS – urządzenie do mezoterapii mikroigłowej. Skuteczne w walce z cellulitem, zmęczoną cerą oraz oznakami starzenia. Regularne stosowanie pomaga pozbyć się blizn i przebarwień, pobudzając naturalne procesy odnowy skóry.

Udogodnienia dla pacjentów

Nasza klinika znajduje się w Ośrodku Sportowo-Turystycznym Zagroń, położonym u zbocza masywu górskiego Klimczok. Wybraliśmy takie miejsce, aby zagwarantować Państwu jak najlepsze warunki leczenia w otoczeniu pięknej górskiej przyrody. Do dyspozycji pacjentów są basen kąpielowy z tarasem wypoczynkowym z przepięknym widokiem na Skrzyczne, nowy węzeł SPA, bogata oferta zabiegów rehabilitacyjnych, hala sportowa, sala bilardowa. Pozostałe udogodnienia to m.in.:

 • Opieka specjalistów – do dyspozycji naszych pacjentów jest wykwalifikowana kadra lekarzy, dietetyków i trenerów.
 • Wielojęzyczny personel – nasi specjaliści posługują się biegle kilkoma językami, dzięki czemu pomoc znajdą u nas zarówno pacjenci z kraju, jak i z zagranicy.
 • Bezprzewodowy internet – na terenie obiektu dostępny jest bezpłatny bezprzewodowy internet Wi-Fi.
 • Zniżka na usługi hotelu Zagroń – osobom korzystającym z naszych usług proponujemy zakwaterowanie w Hotelu Zagroń oraz 10% zniżki na ofertę obiektu.
 • Obszerny parking – przed obiektem znajduje się duży parking, przygotowany z myślą o klientach hotelu oraz pacjentach naszego Centrum.
 • Obiekt dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Osiągnięcia i certyfikaty Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej LaFuente

W trosce o wysoką jakość naszych usług zatrudniamy doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. Kierująca Centrum dr Jolanta Czaplińska-Jaszczurowska może się poszczycić dużym doświadczeniem w prowadzeniu placówek ochrony zdrowia. Posiada międzynarodowy certyfikat w zakresie medycyny przeciwstarzeniowej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej

Należąca do naszego zespołu dr n. med. Lucyna Góras-Hetmańczyk to specjalistka w dziedzinie chorób wewnętrznych, kardiologii posiadająca również międzynarodowy certyfikat w zakresie medycyny przeciwstarzeniowej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Bierze systematyczny udział w konferencjach i sympozjach naukowych.

Kolejny członek naszego zespołu, dr n.med.  Katarzyna Wencel, to specjalistka w zakresie chorób wewnętrznych, anestezjologii i intensywnej terapii. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu placówkami ochrony zdrowia, w szczególności zajmującymi się rehabilitacją leczniczą i balneoklimatologią.

Dr n. med. Anna Korzonkiewicz to doświadczona specjalistka w dziedzinie radiologii, w szczególności zajmująca się diagnozowaniem obrazowych USG, TK. NMR.

Dyplomy oraz certyfikaty zdobyte przez członków naszej kadry znajdą Państwo na zdjęciach obok tekstu.