poniedziałek
7:00 - 20:00
wtorek
7:00 - 20:00
środa
7:00 - 20:00
czwartek
7:00 - 20:00
piątek
7:00 - 20:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Sala operacyjna ARTKINEZIS Pokój, sala dla pacjentów ARTKINEZIS Leczenie, terapia ARTKINEZIS Leczenie, terapia ARTKINEZIS Gabinet konsultacyjny ARTKINEZIS Leczenie, terapia ARTKINEZIS Wygląd zewnętrzny ARTKINEZIS

Informacje ogólne o ARTKINEZIS

Szpital Medycyny i Rehabilitacji ARTKINEZIS to nowoczesny ośrodek medyczny i rehabilitacyjny mieszczący się w Żyrardowie. Placówka specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu w ramach chirurgii jednego dnia. W trakcie zabiegów chirurgicznych wykorzystujemy zaawansowaną aparaturę medyczną oraz techniki mikroinwazyjne, dzięki którym pacjenci mogą szybko powrócić do normalnej aktywności, zaś placówkę opuszczają w ciągu jednej doby. Naszą misją jest przywrócenie zarówno fizycznej, jak i psychicznej sprawności osobom z chorobami narządu ruchu oraz układu nerwowego, zapewnienie im możliwości prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.

Działalność centrum nie zamyka się jednak w obrębie jednej dziedziny. Zapewniamy chorym kompleksową opiekę medyczną, która – poza leczeniem ambulatoryjnym i szpitalnym – obejmuje także diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz profilaktykę zdrowia. Dysponujemy własnym zapleczem diagnostycznym USG i RTG, co pozwala nam na przeprowadzenie niezbędnej diagnostyki przed- i pooperacyjnej na miejscu, w szpitalu. Oferujemy pacjentom badania laboratoryjne oraz rezonans i tomografię w placówce współpracującej. W zakres świadczonych w centrum usług wchodzą konsultacje lekarzy specjalistów (laryngologa, okulisty, kardiologa, neurologa, neurochirurga). Pacjenci po przebytych operacjach mogą liczyć na profesjonalną rehabilitację medyczną – indywidualną terapię, której celem jest przyspieszenie powrotu chorego do pełnej sprawności.

Zakres leczenia operacyjnego obejmuje procedury takie jak artroskopia stawu kolanowego (włącznie z rekonstrukcją więzadła krzyżowego przedniego bądź tylnego), wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego oraz operacje wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego. Przeprowadzamy również operacje rekonstrukcyjne palucha koślawego, zabiegi palca trzaskającego i artroskopię stawu skokowego. Leczymy chirurgicznie zespoły uciskowe nerwów obwodowych, odbarczamy zespół cieśni kanału nadgarstka, a także zespół uciskowy nerwu łokciowego (w rowku nerwu łokciowego oraz w kanale Gyona). Usuwamy wcześniej wprowadzone wszczepy (cięcie skóry w bliźnie pooperacyjnej) oraz usztywniamy staw klinowo-śródstopny – przeprowadzamy operacje rekonstrukcyjne palucha koślawego u osób z tzw. „miękką” stopą.

W ramach leczenia neurochirurgicznego przeprowadzamy operacje przepuklin kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego oraz szyjnego. Dzięki zastosowaniu technik mikroinwazyjnych pacjent może opuścić klinikę już następnego dnia.

Poza leczeniem szpitalnym oferujemy pacjentom leczenie specjalistyczne w licznych poradniach. Na terenie centrum działa poradnia rehabilitacyjna, ortopedyczna, kardiologiczna i okulistyczna, chorzy mogą zgłaszać się także do poradni chirurgicznej, neurologicznej i reumatologicznej oraz medycyny sportowej. Zapraszamy Państwa również do poradni laryngologicznej, gdzie prowadzimy diagnostykę chorób noso-gardzieli i ucha dzieci oraz dorosłych. Wykonujemy szereg zabiegów w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności hospitalizacji. W ramach procedur chirurgicznych z zakresu laryngologii przeprowadzamy konchoplastykę, czyli plastykę małżowin nosowych dolnych, septoplastykę (operację przegrody nosowej), zajmujemy się także endoskopową chirurgią zatok przynosowych (ESS).

Diagnostyka obrazowa oferowana w naszym centrum obejmuje badania takie jak USG serca, USG stawów i USG jamy brzusznej. Wykonujemy badania RTG kostno-płucne (cyfrowe badanie radiologiczne metodą DR). Pacjenci ARTKINEZIS mogą ponadto skorzystać z szerokiej gamy badań z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, w tym badań podstawowych i biochemicznych, badań hormonalnych, markerów zapalnych i nowotworowych oraz diagnostyki choroby wieńcowej i serca.

Niezmiernie istotnym punktem naszej oferty jest rehabilitacja lecznicza. Zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci opiera się na metodach terapii indywidualnej (jeden terapeuta – jeden pacjent). Przeprowadzamy szeroki zakres zabiegów fizykalnych oraz masaży leczniczych. Prowadzimy rehabilitację narządu ruchu u chorych po urazach układu kostno-stawowo-mięśniowego, urazach wielonarządowych, u pacjentów po alloplastyce stawów biodrowych i kolanowych, a także po innych zabiegach ortopedycznych. Dedykujemy ją również osobom z chorobą zwyrodnieniową stawów, ze schorzeniami reumatoidalnymi oraz po amputacjach. Zajmujemy się rehabilitacją neurologiczną, przywracając utracone funkcje motoryczne, a także funkcje poznawcze oraz mowę chorym z dysfunkcjami układu nerwowego. Przynosimy ulgę cierpiącym na dolegliwości bólowe towarzyszące chorobom neurologicznym (w tym ostre i przewlekle zespoły bólowe). Ten rodzaj rehabilitacji kierujemy do osób borykających się ze schorzeniami typu stwardnienie rozsiane (SM), stwardnienie boczne zanikowe (SLA), miopatie oraz choroba Parkinsona. Rehabilitacja neurologiczna cechuje się dużą skutecznością również u pacjentów po wylewach, udarach mózgowych, po wypadkach komunikacyjnych oraz u osób po zabiegach neurochirurgicznych dotyczących rdzenia kręgowego bądź mózgu. Prowadzimy rehabilitację neurofizjologiczną dzieci i niemowląt (m.in. ryzyko okołoporodowe, schorzenia wrodzone). Dajemy rodzicom gwarancję kompleksowości leczenia ich dzieci – zapewniamy specjalistyczną opiekę w zakresie nie tylko rehabilitacji medycznej, lecz również pediatrii, neurologii oraz ortopedii.

Posiadamy także ośrodek medyczny w Pruszkowie, który specjalizuje się w rehabilitacji medycznej oraz ortopedii. Dodatkowo pacjenci mogą skorzystać z licznych poradni specjalistycznych i diagnostycznych.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

Zadowolenie pacjentów jest dla nas priorytetem. Zapewniamy chorym najwyższą jakość świadczeń  medycznych i rehabilitacyjnych oraz kompleksowość usług – od diagnostyki po leczenie operacyjne. Oferujemy programy leczenia indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjenta. Nasz personel medyczny sukcesywnie podwyższa swoje kompetencje, dzięki czemu pacjenci mają gwarancję profesjonalnej i efektywnej terapii. Przykładamy wszelkich starań do uświadamiania i edukacji pacjentów oraz do upowszechniania prawidłowych nawyków zdrowotnych.

  • Pokoje dla pacjentów – zapewniamy chorym komfortowe warunki pobytu w pokojach 2- i 3-osobowych. Nasze sale są wentylowane i klimatyzowane, posiadają sterowane elektrycznie łóżka rehabilitacyjne, punkty poboru tlenu, a także szafki na ubrania, suszarki, taborety i lampki nocne oraz tv. Pokoje są wyposażone w łazienki dla osób na wózkach inwalidzkich.

  • Posiłki – oferujemy pacjentom posiłki dostarczane do pokojów. Ich liczba jest uzależniona od długości hospitalizacji danej osoby. W razie potrzeby menu będzie uwzględniało indywidualne zalecenia lekarza.

  • Kuchnia oddziałowa dla pacjentów – pacjenci przebywający na oddziale szpitalnym mają do dyspozycji aneks kuchenny wyposażony m.in. w lodówkę, mikrofalówkę i czajnik elektryczny. Na oddziale znajduje się także dystrybutor z wodą.

  • Internet – na terenie szpitala można korzystać z szybkiego bezprzewodowego Internetu. Do połączenia wymagane jest hasło (uzyskuje się je na oddziale).

  • Strefa wypoczynkowa – w szpitalu znajduje się pokój wypoczynkowy do dyspozycji pacjentów i osób towarzyszących.

  • Autorski program rehabilitacji – program stanowiący połączenie zabiegów fizykalnych z indywidualnymi formami fizjoterapii z elementami trakcji, neuromobilizacji lub masażu. Zgodnie z jego założeniami chorzy są obejmowani kompleksową opieką medyczną zarówno podczas terapii, jak i po jej zakończeniu. Nasze programy autorskie zawierają dodatkowe badania diagnostyczne i specjalistyczne konsultacje, a od niedawna także ocenę jakościową i ilościową rezultatów rehabilitacji oraz dalszy nadzór nad pacjentem po zakończeniu leczenia. Programy autorskie zalecamy chorym z zespołami bólowymi kręgosłupa, uszkodzeniami i schorzeniami kostno-stawowymi kończyny dolnej bądź górnej oraz pacjentom po zabiegach ortopedycznych. Wdrażamy je również w ramach późnej rehabilitacji po udarach mózgowych oraz rehabilitacji dzieci i niemowląt z zaburzeniami napięcia mięśniowego.

  • Leczenie na raty – płatności za zabiegi komercyjne pacjenci mogą rozłożyć na dogodne raty.

  • Parking przed budynkiem szpitala

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska