Centrum Medyczne Gizińscy

ocena 4.8 / 5 (24 opinie pacjentów Tourmedica) - zobacz opinie »
poniedziałek
8:00 - 20:00
wtorek
8:00 - 20:00
środa
8:00 - 20:00
czwartek
8:00 - 20:00
piątek
8:00 - 20:00
sobota
8:00 - 14:00
niedziela
-
Gabinet zabiegowy Centrum Medyczne Gizińscy Zabieg, operacja Centrum Medyczne Gizińscy Sprzęt medyczny Centrum Medyczne Gizińscy Sala operacyjna Centrum Medyczne Gizińscy Kadra Centrum Medyczne Gizińscy Wygląd zewnętrzny Centrum Medyczne Gizińscy Centrum Medyczne Gizińscy - logo

Informacje ogólne o Centrum Medyczne Gizińscy

Centrum Medyczne Gizińscy należy do jednych z najnowocześniejszych ośrodków w kraju. Istniejemy na rynku od 1992 roku, a od 2007 roku świadczymy pacjentom usługi medyczne w nowej, przestronnej klinice stanowiącej połączenie dwóch budynków (ponad 4000m²). Oferujemy chorym doskonałą opiekę zdrowotną w komfortowych warunkach. Jesteśmy placówką rodzinną, która przez lata rozszerzała swoją działalność, rozpoczynając od dwóch gabinetów: psychiatrycznego i laryngologiczno-pediatrycznego. Dziś w skład naszego Centrum wchodzi zespół kilkunastu gabinetów lekarskich, w których przyjmuje 50 specjalistów z zakresu wszystkich dziedzin medycyny, począwszy od chirurgii dziecięcej i dorosłych, przez kardiologię i neurochirurgię kręgosłupa, a skończywszy na stomatologii dziecięcej i dorosłych, urologii i dermatologii. Skompletowaliśmy też zespół specjalistów w dziedzinie chirurgii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej. Posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe – wielu z nich doskonaliło się w Polsce i za granicą. To członkowie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej oraz międzynarodowych stowarzyszeń naukowych.

Dysponujemy oddziałem szpitalnym świadczącym usługi z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej i endokrynologicznej. Przeprowadzamy na nim operacje z dziedziny chirurgii dziecięcej, ginekologii oraz laryngologii dzieci i dorosłych. Zajmujemy się także neurochirurgią (leczenie kręgosłupa), ortopedią dzieci i dorosłych oraz gastroenterologią i urologią. Nasz blok operacyjny spełnia wszelkie standardy Unii Europejskiej. Zabiegi chirurgiczne wykonujemy w 2 doskonale wyposażonych salach operacyjnych i 3 gabinetach zabiegowych. Posiadamy salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego z aparaturą monitorującą czynności życiowe, respiratorem, ssakiem i dodatkowym źródłem tlenu, a także salę nadzoru pooperacyjnego. Wykorzystujemy najnowszej generacji sprzęt medyczny firmy Dräger.

Na terenie naszej kliniki znajduje się również Centrum Leczenia Otyłości i Zaburzeń Metabolicznych. Specjalistyczną opiekę nad pacjentem otyłym traktujemy interdyscyplinarnie. Metody leczenia dobieramy indywidualnie – w zależności od przyczyny schorzenia mogą być niefarmakologiczne, farmakologiczne lub endoskopowe z użyciem balonów wewnątrzżołądkowych (Heliosphere). Leczymy również choroby współistniejące przy otyłości, takie jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe i inne. Nasz zespół żywieniowy sprawuje profesjonalną opiekę nad chorymi żywionymi dojelitowo i pozajelitowo. Zajmujemy się także zakładaniem sztucznych dostępów do przewodu pokarmowego przy pomocy gastroskopu (przezskórna endoskopowa gastrostomia).

Posiadamy laboratorium diagnostyczne, oferujące m.in. pełen zakres badań USG i szereg testów alergologicznych. Zajmujemy się wykonywaniem doppler duplex, EKG oraz echa serca. Przeprowadzamy również spirometrię, oferujemy pełną diagnostykę i leczenie niedosłuchu. Przy współpracy z Bonus Diagnosta zajmujemy się wykonywaniem rezonansu magnetycznego.


Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Nasza klinika dysponuje bogatym wyposażeniem sal operacyjnych i gabinetów zabiegowych. Sukcesywnie nabywamy kolejne urządzenia medyczne, umożliwiające nam przeprowadzanie minimalnie inwazyjnych zabiegów, po których pacjenci szybciej powracają do codziennych obowiązków. Wśród posiadanej przez nas aparatury medycznej znajduje się, między innymi:

 • Thermostapler – urządzenie, przy pomocy którego zamykamy naczynia krwionośne oraz scalamy tkanki. Działanie systemu bazuje na technice bipolarnej, dzięki której prąd nie przepływa przez całe ciało pacjenta. Łącząc wysoką temperaturę i nacisk mechaniczny, powoduje obkurczenie kolagenu, który zmienia swoją strukturę, przez co staje się trwałym spoiwem.

 • Diatermia elektrochirurgiczna firmy Argon & ThermoStapler – aparatura przeznaczona do tamowania krwawienia i dewitalizacji poprzez koagulację w plazmie argonowej (APC). Jej technologia umożliwia zastosowanie nawet przy najdelikatniejszych tkankach. Jest wyposażona w szereg funkcji, w tym dynamiczny system wspomagania cięcia PowerPeakSystem (PPS), bipolarne cięcie i bipolarną koagulację zapewniającą większy stopień bezpieczeństwa. Dzięki koagulacji natryskowej SPRAY efektywnie wspomaga proces koagulacji krwawień z powierzchni miąższowych.

 • Laser chirurgiczny Velas – diodowy laser chirurgiczny firmy Gigaa Laser, służący do kauteryzacji komórek. Jego światło sterylizuje powierzchnię zabiegową, co znacząco przyspiesza procesy gojenia. Działanie systemu jest znacznie mniej inwazyjne niż diatermii (wpływa wyłącznie na 3-5 rzędów komórek). Przy zastosowaniu odpowiedniej techniki pracy recesja nie przekracza 1 mm.

 • Aparat do kriochirurgii serii CRYO-S firmy Metrum Cryo Flex – aparat AK-1v.3. przeznaczony do szybkiego miejscowego zamrażania tkanki przy pomocy wymiennych krioaplikatorów kontaktowych lub natryskowych. Model posiada wbudowany ssak pneumatyczny do leczenia żylaków odbytu metodą Barrona (gumkowania). Dzięki płynnej regulacji mocy chłodniczej krioaplikator natryskowy umożliwia zamrażanie zmian poprzez bezpośredni natrysk ciekłego podtlenku azotu. Wymraża zarówno kilkumilimetrowe zmiany, jak i te o objętości kilkudziesięciu cm.

 • Ssak chirurgiczny Dominant 50 – ssak firmy Medela, przeznaczony do odsysania i usuwania płynów operacyjnych, gazów i płynów ustrojowych pacjenta oraz tkanek (w tym kości). Jest stosowany podczas operacji, a także na oddziale szpitalnym. Osiągnięcie odpowiedniej mocy podciśnienia zapewnia wydajna technologia urządzenia.

 • Laparoskop – przyrząd wykorzystywany do wziernikowania narządów jamy brzusznej oraz przeprowadzania zabiegów chirurgicznych na pęcherzyku żółciowym, przydatkach, wątrobie i nerkach. Jest wprowadzany do jamy brzusznej poprzez nacięcie w powłokach, dzięki czemu zabieg z jego użyciem nie pozostawia dużych blizn i należy do procedur małoinwazyjnych. Zastosowanie laparoskopu pozwala na pobranie wycinków do badania histopatologicznego, a także wykonanie zdjęcia wybranego obszaru.

 • USG – ultrasonograf służący do nieinwazyjnego i bezpiecznego badania diagnostycznego, bazującego na energii fal ultradźwiękowych. Dzięki aparaturze możemy dokonać analizy stanu jamy brzusznej, piersi i tarczycy, a także układu moczowego i tkanek miękkich. Urządzenie jest wyposażone w szereg programów, w tym w Doppler duplex.

 • Uroflowmetr – urządzenie do uroflowmetrii, czyli nieinwazyjnej analizy przepływu moczu przez cewkę moczową. W trakcie badania pacjent oddaje mocz do specjalnego pojemnika podłączonego do uroflowmetru, a urządzenie analizuje objętość oddanego moczu w jednostce czasu.

 • Neurochirurgiczny mikroskop operacyjny VM 500 firmy Möller-Wedel – neurochirurgiczny mikroskop sterowany pneumatycznie, dzięki czemu nie wytwarza żadnych pól elektrycznych. Nie posiada części metalowych, jest w całości wykonany z Microflex'u.

 • Lampy operacyjno-zabiegowe niemieckiej firmy Dräger

 • Stoły operacyjno-zabiegowe fimy Famed Żywiec

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Centrum Medyczne Gizińscy to wielospecjalistyczna klinika rodzinna, w której dbamy o to, by zapewnić pacjentom kompleksowe leczenie w przyjaznej i pełnej zrozumienia atmosferze. Przykładamy wszelkich starań, by odwiedzające nas osoby czuły się u nas w pełni swobodnie i komfortowo. W celu zapewnienia pacjentom poczucia bezpieczeństwa i wygody przygotowaliśmy dla nich kilka udogodnień:

 • Nowoczesna klinika – zabiegi oraz konsultacje przeprowadzamy w naszej doskonale wyposażonej, nowoczesnej klinice. Posługujemy się przy tym zaawansowaną technologicznie aparaturą medyczną oraz innowacyjnymi technikami zabiegowymi.

 • Komfortowa poczekalnia – czas oczekiwania na konsultację bądź zabieg pacjenci spędzają w przestronnej, komfortowej poczekalni, w której mogą się odprężyć i zrelaksować.

 • Pokoje dla pacjentów – chorzy po zabiegach chirurgicznych przebywają w komfortowych pokojach wyposażonych w klimatyzację. Każdy z nich posiada własną łazienkę i telewizor, ma także dostęp do Internetu. Zapewniamy pacjentom pełną dyskrecję oraz poczucie bezpieczeństwa.

 • Udogodnienia dla zagranicznych pacjentów – jesteśmy w pełni przygotowani na obsługę pacjentów zagranicznych. Posiadamy druki i ankiety w języku angielskim i rosyjskim. Pomagamy gościom z zagranicy w organizacji leczenia oraz w rozwiązywaniu zaistniałych problemów, a także oferujemy wsparcie rosyjskojęzycznego asystenta (wyspecjalizowanego tłumacza). Pacjenci mogą w każdej chwili liczyć na naszą pomoc w wypełnianiu wszelkich przygotowawczych procedur, takich jak składanie wniosku wizowego, rezerwacja biletów lotniczych, wybór i rezerwacja hotelu czy organizacja transferu i odbiór z lotniska. Oferujemy zakwaterowanie w klinice, zaoczną konsultację, zakup niezbędnych środków medycznych do leczenia ambulatoryjnego, a także doradztwo z zakresu turystyki, atrakcji, restauracji itp.

 • Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – nasz budynek jest nie tylko przestronny i komfortowy, ale i w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 • Parking dla pacjentów – pacjenci, którzy przyjechali do nas własnym samochodem, mogą go pozostawić na jednym z kilku stanowisk na dużym parkingu znajdującym się bezpośrednio przy budynku kliniki.

Osiągnięcia i certyfikaty Centrum Medyczne Gizińscy

Centrum Medyczne Gizińscy to nowoczesna placówka, która może się poszczycić wieloma atutami. Do największych z nich należy wyjątkowo liczny zespół lekarzy, złożony ze znakomicie wykwalifikowanych specjalistów wszystkich dziedzin medycyny. Ich wiedza i umiejętności w połączeniu z bogatym wyposażeniem sal i gabinetów stanowi ogromny atut ośrodka. Cieszymy się dobrą opinią i zaufaniem pacjentów, co jest dla nas motywacją do ciągłego rozwoju i doskonalenia się. Nasze starania często są nagradzane, zarówno przez środowisko medyczne, jak i samych pacjentów. W 2013 roku przyznano nam wyróżnienie w kategorii placówek służby zdrowia w XX edycji plebiscytu „Expressu Bydgoskiego” Złoty Stetoskop. Jest to dla nas tym bardziej cenne, że zwycięzców wybierali sami pacjenci.

Stopniowo poszerzamy gamę świadczonych zabiegów. Przykładowo, jako jedni z nielicznych prywatnych ośrodków w Polsce świadczymy usługi psychiatryczne w oparciu o ambulatorium psychiatryczne. Dysponujemy oddziałem dziennym psychiatrycznym oraz oddziałem stacjonarnym.

Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy Szpital Centrum Medyczne Gizińscy

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.