Centrum Medyczne Larmed

ocena 5.0 / 5 (1 opinia pacjentów Tourmedica) - zobacz opinie »
poniedziałek
8:00 - 20:00
wtorek
8:00 - 20:00
środa
8:00 - 20:00
czwartek
8:00 - 20:00
piątek
8:00 - 20:00
sobota
8:00 - 13:00
niedziela
nieczynne
Aparatura, sprzęt zabiegowy Centrum Medyczne Larmed Aparatura, sprzęt zabiegowy Centrum Medyczne Larmed Gabinet konsultacyjny Centrum Medyczne Larmed Gabinet konsultacyjny Centrum Medyczne Larmed Zabieg, operacja Centrum Medyczne Larmed Gabinet konsultacyjny Centrum Medyczne Larmed Gabinet konsultacyjny Centrum Medyczne Larmed Gabinet konsultacyjny Centrum Medyczne Larmed Klinika Centrum Medyczne Larmed

Informacje ogólne o Centrum Medycznym Larmed

Centrum Medyczne Larmed to wielospecjalistyczna placówka istniejąca na rynku medycznym od 2004 roku. W swoim gronie posiada prawie czterdziestu doświadczonych lekarzy, którzy codziennie oferują pomoc pacjentom w ramach kilkunastu poradni specjalistycznych.

Klinika Larmed specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń laryngologicznych zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Dzięki badaniom endoskopowym, wykonywanym przy pomocy endoskopu zakończonego kamerką, jesteśmy w stanie (już w trakcie badania) ocenić problem, jaki wiąże się z trzecim migdałkiem u dzieci (fibersokopia) lub na ocenę nosa i ujścia zatok w przypadku zapalenia zatok i bólów głowy. Dodatkowo wykonujemy niezbędne badania słuchu - audiometrię tonalną (PTA), która pozwala ocenić próg słyszenia pacjenta oraz tympanometrię – nieinwazyjne badanie słuchu, weryfikujące podatność błony bębenkowej na dźwięki. W przypadku problemów z zawrotami głowy przeprowadzamy videonystamografię (VNG), czyli badanie błędnika pozwalające zdiagnozować przyczyny zawrotów głowy i zaburzeń równowagi. Podejmujemy się także leczenia zaburzeń trąbki słuchowej z wykorzystaniem aparatu do inhalacji AMSA.

W naszej poradni zajmujemy się również diagnostyką i leczeniem zaburzeń snu oraz chrapania. Posiadamy specjalistyczny sprzęt do przeprowadzenia badań polisomnografii (PSG), które polegają na ciągłym zapisie snu osoby badanej. Rejestracja snu obejmuje szereg czynności fizjologicznych, co pozwala nie tylko na rozpoznanie zaburzeń oddychania w czasie snu, ale także na ustalenie typu zaburzeń, określenie stopnia zaawansowania schorzenia oraz ocenę efektów leczenia. Całonocne badanie jest całkowicie bezbolesne i wykonywane w domu pacjenta.

Podejmujemy się także operacyjnego leczenia obturacyjnego bezdechu sennego małoinwazyjną metodą o dużej skuteczności (radiochirurgia). Jest to obecnie najnowocześniejsza i najmniej inwazyjna metoda leczenia chrapania i bezdechu sennego.  Radiochirurgia pozwala na przeprowadzenie zabiegów w warunkach ambulatoryjnych przy użyciu znieczulenia miejscowego. W wyniku zabiegu następuje usztywnienie podniebienia i nadanie mu pożądanego kształtu, co redukuje bezdech już w następnym dniu.

W ramach zabiegów laryngologicznych w pełnym znieczuleniu nasi specjaliści zmniejszają lub usuwają migdałki podniebienne oraz wycinają tzw. trzeci migdałek (adenotomia), podejmują się korekcji przegrody nosowej (septoplastyka) czy usunięcia polipów z nosa (polypectomia). Wykonują także operacje zatok obocznych nosa, zabiegi mikrochirurgiczne strun głosowych oraz operacje przetok i torbieli szyjnych.
Nasza placówka jest wyposażona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, który pozwala nam na miejscu prowadzić niezbędne badania w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej (USG Doppler duplex, stawów biodrowych, tkanek miękkich czy USG ginekologiczne).

W ramach specjalistycznych poradni oferujemy pomoc najmłodszym pacjentom w zakresie okulistyki (wraz z możliwością dobrania oprawek na miejscu u naszego optyka), logopedii, alergologii i pediatrii.

W ramach poradni dermatologicznej podejmujemy się oceny znamion skórnych przy użyciu dermatoskopu oraz zajmujemy się ich usuwaniem. Wykonujemy także elektrokoagulacje i krioterapie zmian skórnych oraz podejmujemy się leczenia chorób skóry o różnej etiologii.

Nasz zespół specjalistów pomaga pacjentom borykającym się z różnymi schorzeniami w ramach szeregu poradni specjalistycznych.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszej placówki.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Centrum Medyczne Larmed powstało w 2004 roku. Od tego czasu nieustannie się rozwijamy i dbamy o to, aby nasza placówka posiadała wysokiej klasy sprzęt, niezbędny w wielu badaniach diagnostycznych i procedurach zabiegowych. W asortymencie naszej kliniki znajdują się następujące przyrządy:

  • Zestaw endoskopów laryngologicznych.
  • Aparat do radiochirurgii - radiochirurgia pozwala na przeprowadzenie zabiegów w warunkach ambulatoryjnych przy użyciu znieczulenia miejscowego. Możliwość wykonania zabiegu ambulatoryjnego występuje w przypadku przerostu małżowin nosowych, wiotkiego podniebienia miękkiego czy przerostu języczka.
  • Inhalator laryngologiczny AMSA – urządzenie francuskiej firmy do leczenia patologii trąbek słuchowych oraz wspomagające leczenie ostrego zapalenie zatok czy ucha środkowego. Wytworzony aerozol jest wprawiany w wibracje i aplikowany pacjentowi za pomocą specjalnej końcówki. Inhalacja wibracyjno-pulsacyjna jest dużo bardziej skuteczna niż aerozol wytwarzany tradycyjnymi metodami.
  • Sprzęt do badań polisomnograficznych (PSG) – badanie polega na ciągłym zapisie snu pacjenta i rejestracji szeregu czynności fizjologicznych. Wykonywane jest w domu pacjenta, w trakcie snu. Wymaga założenia na skórze głowy, klatki piersiowej i brzucha szeregu elektrod i czujników w sposób niekrępujący swobodnego snu.
  • Sprzęt do videonystamografii (VNG) czyli badania błędnika pozwalające zdiagnozować przyczyny zawrotów głowy i zaburzeń równowagi.
  • Pracownia badań słuchu wraz z kabiną ciszy.
  • Aparat ultrasonograficzny – wykorzystywany do diagnostycznych badań tkanek miękkich, USG stawów biodrowych u niemowląt, badań ginekologicznych oraz USG Doppler duplex z kolorowym obrazowaniem przepływu, stosowane w diagnostyce chorób żylnych i tętniczych.

Udogodnienia dla pacjentów

Klinika Larmed to wielospecjalistyczna placówka medyczna powstała z myślą o niesieniu pomocy pacjentom borykającym się z różnymi schorzeniami. Nasz ośrodek jest wyposażony w wysokiej klasy sprzęt, a gabinety urządzone tak, aby przebywający w nich pacjenci czuli się komfortowo.

Nasza kadra lekarzy, pielęgniarek i personelu administracyjnego jest zawsze chętna do pomocy i otwarta na aktualne potrzeby pacjentów, a badania upływają w przyjaznej atmosferze.

Pacjenci mają możliwość ustalenia terminu konsultacji w najdogodniejszym dla siebie terminie.

Osiągnięcia i certyfikaty Centrum Medycznego Larmed

W trosce o jak najwyższą jakość oferowanych przez nas usług podjęliśmy starania i pomyślnie wdrożyliśmy system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami międzynarodowej normy ISO 9001:2008. Dzięki temu nasi pacjenci mogą się czuć pewnie i bezpiecznie. Ponadto pracująca u nas kadra specjalistów stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, o czym świadczą zdobyte przez nich indywidualnie certyfikaty i zaświadczenia, potwierdzające poszerzenie swoich kompetencji.

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.