4,3 / 5  - 32 oceny »
Gabinet konsultacyjny Centrum PLMED Gabinet zabiegowy Centrum PLMED Gabinet konsultacyjny Centrum PLMED Gabinet konsultacyjny Centrum PLMED Gabinet zabiegowy Centrum PLMED Wnętrza, wystrój Centrum PLMED Udogodnienia dla gości Centrum PLMED Gabinet konsultacyjny Centrum PLMED Gabinet konsultacyjny Centrum PLMED Gabinet konsultacyjny Centrum PLMED Gabinet konsultacyjny Centrum PLMED Gabinet konsultacyjny Centrum PLMED Gabinet konsultacyjny Centrum PLMED Aparatura, sprzęt zabiegowy Centrum PLMED Gabinet konsultacyjny Centrum PLMED Gabinet konsultacyjny Centrum PLMED Gabinet konsultacyjny Centrum PLMED Gabinet konsultacyjny Centrum PLMED Klinika Centrum PLMED

Centrum PLMED – informacje ogólne

Centrum PLMED to placówka świadcząca usługi w ramach takich obszarów jak trychologia, medycyna estetyczna, kosmetologia i podologia. Głównym filarem naszej działalności jest transplantacja włosów technikami FUE i FUT. Oferta centrum obejmuje także szeroki zakres badań diagnostycznych (w tym biopsje), konsultacje oraz zabiegi wykonywane w trybie ambulatoryjnym. Jesteśmy grupą pasjonatów, dla której priorytetem jest zdrowie i dobre samopoczucie pacjentów. Każdego z nich traktujemy holistycznie – zawsze szukamy przyczyny problemu zdrowotnego, nie zajmujemy się wyłącznie leczeniem objawowym.

Specjalnością centrum są przeszczepy włosów z zastosowaniem jednej z dwóch technik: FUE oraz FUT. Wybór metody następuje w trakcie konsultacji z naszym lekarzem, po przeprowadzeniu wywiadu i poznaniu potrzeb oraz oczekiwań danej osoby. Na konsultacji ustala się także linię włosów (projektowanie przeszczepu) celem osiągnięcia kompromisu pomiędzy oczekiwaniami pacjenta, realną możliwością wykonania kolejnych transplantacji, a liczbą zespołów mieszkowych, które można pobrać z okolicy dawczej.

Pacjentom preferującym krótkie fryzury proponujemy przeszczep techniką FUE (Follicular Unit Extraction), ponieważ po transplantacji tą metodą blizny są rozsiane, punktowe i mniej widoczne. Po zabiegu z zastosowaniem techniki FUT (Follicular Unit Transplant) blizna ma postać linii o grubości ok. 1-3 mm, zatem sprawdzi się bardziej u osób z dłuższymi włosami. Strefą dawczą jest owłosiona skóra głowy okolicy potylicznej. Przy metodzie FUT chirurg pobiera z niej niewielkich rozmiarów pasek owłosionej skóry głowy i w kolejnym kroku dzieli go na pojedyncze zespoły mieszkowe (unity), które następnie wszczepia w obszarze zabiegowym (strefa biorcza). Przy metodzie FUE pobiera się zespoły mieszkowe pojedynczo, przy użyciu specjalnego narzędzia – tzw. punchu. Transplantacja gotowych unitów (graftów) przebiega tak samo w obu metodach.

Ważne miejsce w naszej ofercie zajmuje trychologia, w ramach której zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób włosów oraz owłosionej skóry głowy. Pomagamy osobom borykającym się z łupieżem, nadmiernym wypadaniem włosów oraz łysieniem. Terapię poprzedza podstawowe badanie skóry głowy – trichoskopia, w trakcie którego specjalista ocenia stan skóry oraz włosów dzięki powiększeniu uzyskanemu przy pomocy nowoczesnej kamery (nawet 250x). W razie potrzeby wykonujemy również fototrichogram, nieinwazyjne badanie przydatne w ocenie stanu łysienia. Polega na rejestrowaniu liczby włosów w poszczególnych fazach ich cyklu. Badania trychologiczne przeprowadzamy u dorosłych i dzieci.

Oferujemy także możliwość przeprowadzenia Analizy Pierwiastkowej Włosów (APW), pozwalającej na ocenę stanu odżywienia organizmu.

W zakres świadczonych w naszym centrum usług wchodzi laseroterapia. Dysponujemy systemem do fototerapii, opartym na technologii LED – Dermalux®. Fototerapia z użyciem systemu stymuluje skórę do procesów regeneracyjnych i naprawczych. W zależności od długości fali (światło niebieskie, czerwone oraz bliska podczerwień) redukuje widoczność oraz intensywność zmian skórnych takich jak blizny, oparzenia czy cellulit, poprawia stan skóry, przyspiesza procesy gojenia, łagodzi dolegliwości bólowe, a także poprawia samopoczucie i odpręża.

Posiadamy laser biostymulacyjny iGrow oraz opaskę laserową HairMax® LaserBand 82. Wykorzystujemy urządzenia w terapii stymulującej wzrost włosów, zwiększaniu ich grubości i gęstości, jak również w leczeniu nadmiernego wypadania włosów. Laseroterapię proponujemy także pacjentom pragnącym odżywić włosy zniszczone.

Wśród proponowanych przez nas metod pomocy osobom z problemem łysienia znajduje się mezoterapia skóry głowy. Procedura polega na śródskórnym podaniu w obszar dotknięty nadmiernym wypadaniem włosów mieszanki specjalnie dobranych preparatów o silnym działaniu regenerującym. Terapia stymuluje wzrost włosów, wzmacnia je i zagęszcza. Przeprowadzamy zabiegi mezoterapii igłowej skóry głowy oraz mikroigłowej. Stosujemy również unikalną formułę 7 peptydów i kwasu hialuronowego – Dr. Cyj Hair Filler. Podanie preparatu pogrubia i zagęszcza włosy, stymuluje procesy ich odrastania oraz hamuje wypadanie.

Wykorzystujemy osocze bogatopłytkowe (PRP), preparat w pełni biozgodny i biokompatybilny – bez ryzyka alergii pacjenta. Zabieg rewitalizuje skórę poprzez działanie czynników wzrostu oraz komórek macierzystych, cechuje się skutecznością w leczeniu wypadania włosów i łysienia. W naszej ofercie znajduje się nowość na rynku – leczenie łysienia osoczem z fibryną bogatopłytkową Keymed. W odróżnieniu do klasycznego osocza, Autologiczna Fibryna Bogatopłytkowa (i-PRF) uwalnia czynniki wzrostu z płytek krwi w wolniejszym tempie, co przekłada się na przedłużenie trwania efektu zabiegowego. Terapia bazuje na potencjale naprawczym organizmu, jej zastosowanie umożliwia uzyskanie – poza komórkami krwi – mezenchymalnych komórek macierzystych (MSC), wyróżniających się zdolnością odnawiania się i różnicowania w różne linie komórkowe.

W ramach biostymulacji skóry głowy stosujemy szereg metod, w tym elektrostymulację cebulek włosowych grzebieniem Triada, zabieg z elektro-LED szczotką PLMED, darsonwalizację oraz krioterapię miejscową. Proponujemy pacjentom również biostymulację Marma – procedurę opartą na medycznych podstawach fizjoterapii, medycyny naturalnej oraz medycyny ayurwedyjskiej.

Możemy się poszczycić bardzo bogatą ofertą zabiegów pielęgnacyjnych skóry i włosów. Dzięki szerokiemu zakresowi usług (od eko koloryzacji przez zabiegi rekonstrukcji, olejowania po regenerację, odżywianie czy dyscyplinowanie włosów z tendencją do puszenia się) możemy dobrać dla każdego pacjenta najlepszą metodę pielęgnacji.

Oferta obejmuje konsultacje i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Współpracujemy z lekarzem, który przeprowadza z pacjentem wywiad oraz odpowiada na pytania z dziedziny medycyny przeciwstarzeniowej. W zakres usług wchodzą zabiegi upiększające, odmładzające i niwelujące niedoskonałości wyglądu. Wśród naszych propozycji znajdą Państwo m.in. procedury z zastosowaniem wypełniaczy (spłycanie zmarszczek, likwidacja bruzd etc.) oraz zabiegi liftingujące z użyciem nici PDO. Nowością w ofercie centrum są zabiegi niechirurgicznej korekcji opadających powiek Plexr. Urządzenie może być stosowane nie tylko do korekcji powiek, ale także do liftingu dolnej części twarzy, usuwania zmarszczek oraz do likwidowania zmian skórnych.

Przeprowadzamy zabiegi podologiczne. Do oferty należy m.in. laserowe leczenie grzybicy paznokcia. Zajmujemy się oceną stanu skóry, paznokci oraz ewentualnych deformacji. Doradzamy w kwestiach związanych z problematyczną pielęgnacją stóp.

Zapraszamy na badania i testy laboratoryjne – oferujemy pełen zakres badań diagnostycznych. Przeprowadzamy diagnostykę chorób zapalnych jelit, nietolerancji pokarmowej, celiakii czy wczesną diagnostykę przesiewową nowotworu jelita grubego. Wykonujemy morfologię, badania pod kątem niedoborów witaminy D czy kandydozy. Posiadamy duże doświadczenie w przeprowadzaniu biopsji.

Zapraszamy na konsultacje dietetyczne i psychodietetyczne – oferujemy terapie wspomagające leczenie trychologiczne. Współpracujący z nami dietetyk to także psycholog (psychodietetyk), dzięki czemu w trakcie konsultacji pacjent może liczyć na wsparcie psychologiczne. Wśród unikalnych usług dietetycznych, jakie świadczymy, można wymienić probiotykoterapię celowaną oraz ustalanie diety w oparciu o wyniki testów na nietolerancje pokarmowe oraz w terapiach endokrynologicznych, np. w chorobie Hashimoto. Nasz dietetyk wykonuje odpowiednie testy, przygotowuje dla pacjentów indywidualne plany żywieniowe i pomaga zmienić tryb życia. Do gabinetu zgłaszają się osoby pragnące pozbyć się dodatkowych kilogramów, poprawić ogólną kondycję i samopoczucie. Błędy żywieniowe przyczyniają się do pogorszenia stanu zdrowia, wypadania włosów czy gorszego samopoczucia.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego centrum.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Dysponujemy bogatym wyposażeniem, dzięki któremu możemy przeprowadzić sprawną i rzetelną diagnostykę oraz dobrać do każdego przypadku najlepszą metodę terapii. Posiadamy m.in. kamerę trychologiczną do przeprowadzania trichoskopii, aparat Darsonval oraz lampę Wooda. Ponadto wykorzystujemy urządzenia takie jak:

 • FotoFinder Vexia 800HD – videodermatoskop wykorzystywany w precyzyjnej trychologicznej cyfrowej diagnostyce obrazowej. W trakcie badania z jego użyciem ocenia się ujścia mieszków włosowych wraz z otaczającą je skórą, jak również łodygi włosów. W odróżnieniu od trichogramu czy trichoscanu diagnostyka nie wymaga pobierania ani golenia włosów. Przy zastosowaniu kamery FotoFinder przeprowadzamy trzy rodzaje badań trychologicznych: videotrychoskopię, trichoscan i trichoscale.

 • Dermalux® – system do fototerapii oparty na technologii LED. Cechuje się skutecznością w zabiegach z zakresu kosmetologii i dermatologii, wyróżnioną prestiżowymi nagrodami („The AestheticAwards 2013-2014", "The AestheticAwards 2014-2015"). System wykorzystuje się w szeregu zabiegów, począwszy od stymulacji odmładzania skóry (Dermalux LED Red 633 nm) przez przyspieszanie gojenia i działanie antybakteryjne (Dermalux LED Blue 415 nm), po regenerację skóry i redukcję blizn (Dermalux LED Near Infra-Red 830 nm). Dermalux® to jedyny system istniejący obecnie na rynku, którego technologia umożliwia jednoczesne naświetlanie trzema długościami fali światła oraz indywidualne naświetlanie poszczególnymi kolorami (Dermalux Concurrent Modality Treatment). Terapia urządzeniem łagodzi i regeneruje skórę, polepsza jej nawilżenie i koloryt, niweluje ból i usprawnia mikrocyrkulację.

 • iGrow – laser biostymulacyjny firmy Apira Science, wykorzystywany w terapii LLLT (Low Level Laser Therapy, laseroterapia małej mocy). Poprzez zastosowanie czerwonego światła terapia z użyciem iGrow wpływa na metabolizm komórek brodawki włosa, stymulując go do ponownego wzrostu. Urządzenie przypomina kształtem hełm, jest wyposażone w pilot zdalnego sterowania oraz wbudowany zestaw słuchawkowy.

 • HairMax® LaserBand 82 – system laserowy LLT Hairmax, urządzenie w postaci opaski do stosowania bez użycia rąk. Wykorzystywane w terapii laserowej wypadania włosów, ożywia mieszki włosowe, stymulując proces wzrostu nowych włosów.

 • Angel PRP System – medyczna wirówka wykorzystywana do uzyskiwania skoncentrowanego osocza bogatopłytkowego.

 • Laboratoryjna wirówka do pozyskiwania osocza i fibryny bogatopłytkowej.

 • Laser ND:YAG – system stosowany w laseroterapii grzybicy paznokci (drożdżycy). Leczenie polega na naświetlaniu zmian chorobowych na płytce światłem lasera impulsowego Nd:YAG o długości fali 1064 nm.

 • Revisage system do zabiegu Regenera Activa – mezoterapii z komórkami macierzystymi.

Udogodnienia dla pacjentów

 • Indywidualne podejście – do każdego z pacjentów podchodzimy indywidualnie.
 • Miła atmosfera – leczenie przebiega w serdecznej, kameralnej i przyjaznej atmosferze.
 • Atrakcyjne ceny – zapewniamy wysoką jakość usług w atrakcyjnych cenach.