poniedziałek
9:00 - 18:00
wtorek
9:00 - 18:00
środa
9:00 - 18:00
czwartek
9:00 - 18:00
piątek
9:00 - 18:00
sobota
10:00 - 15:00
niedziela
nieczynne
Recepcja, poczekalnia Centrum Okulistyczne Adam Rybowski Wygląd zewnętrzny Centrum Okulistyczne Adam Rybowski Aparatura, sprzęt zabiegowy Centrum Okulistyczne Adam Rybowski Aparatura, sprzęt zabiegowy Centrum Okulistyczne Adam Rybowski Leczenie, terapia Centrum Okulistyczne Adam Rybowski Recepcja, poczekalnia Centrum Okulistyczne Adam Rybowski Gabinet zabiegowy Centrum Okulistyczne Adam Rybowski Gabinet zabiegowy Centrum Okulistyczne Adam Rybowski Aparatura, sprzęt zabiegowy Centrum Okulistyczne Adam Rybowski Aparatura, sprzęt zabiegowy Centrum Okulistyczne Adam Rybowski Leczenie, terapia Centrum Okulistyczne Adam Rybowski Klinika Centrum Okulistyczne Adam Rybowski

Centrum Okulistyczne Adam Rybowski – informacje ogólne

Centrum Okulistyczne Adam Rybowski może poszczycić się wieloletnią tradycją. Początki działalności placówki sięgają roku 1988, kiedy powstał gabinet okulistyczny. W obecnym kształcie centrum funkcjonuje od sierpnia 2013 roku, kiedy przeniosło się do nowego budynku przy ul. Warszawskiej. Obecnie na 320m² mieszczą się trzy gabinety lekarskie, gabinet leczenia zeza, gabinet badań obrazowych (OCT, GDX Vcc) oraz salon optyczny. W 2016 roku poszerzyliśmy działalność jako szpital jednodniowy, wprowadzając do oferty zabiegi okulistyczne i operacje usunięcia zaćmy. Wieloletnie doświadczenie, ugruntowana pozycja na rynku medycznym, wykwalifikowani specjaliści i nowoczesny sprzęt (głównie japońskiej marki Topcon) – to wszystko pozwala nam na świadczenie usług na wysokim poziomie.

Specjalizujemy się w operacyjnym leczeniu zaćmy. Operujemy metodą fakoemulsyfikacji, współcześnie uważanej za najdoskonalszą z metod leczenia katarakty. Zabieg polega na rozbiciu zmętniałej soczewki za pomocą ultradźwięków. Następnie soczewkę się usuwa i wszczepia na jej miejsce sztuczną, zwijalną soczewkę wewnątrzgałkową. W trakcie zabiegów wykorzystujemy wysokiej jakości soczewki Premium. Cięcie jest niewielkie, nie wymaga szwów, stąd pacjent szybko po zabiegu może wrócić do codziennych aktywności. Procedura trwa kilkanaście minut, a widzenie poprawia się kilka godzin po operacji. Pacjent wraca do domu tego samego dnia.

W ramach laseroterapii proponujemy Państwu leczenie takich schorzeń oka jak jaskra czy zaćma wtórna. Do oferty centrum należy zabieg laserowy SLT, który umożliwia odpływ cieczy wodnistej z gałki ocznej i obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe. Zabieg wykonuje się w leczeniu jaskry z otwartym kątem przesączenia.

Oferujemy również zabiegi kapsulotomii tylnej, polegające na przecięciu zmętniałej torebki soczewki, którą standardowo zostawia się podczas operacji zaćmy, aby stanowiła podparcie dla sztucznej soczewki. Kapsulotomię tylną przeprowadza się u pacjentów z zaćmą wtórną.

Wykonujemy irydotomię laserową, zabieg dedykowany osobom z jaskrą, u których istnieje ryzyko zamknięcia kąta przesączenia. Przeprowadzenie zabiegu eliminuje ryzyko wystąpienia ostrego ataku jaskry i pozwala ograniczyć lub całkowicie zrezygnować z konieczności stosowania leków przeciwjaskrowych.

Zakres usług obejmuje witreolizę laserową. Wskazaniem do zabiegu są męty ciała szklistego utrudniające codzienne funkcjonowanie, męty w krótkowzroczności oraz męty po toksoplazmozie.

Zajmujemy się leczeniem stożka rogówki, czyli choroby polegającej na ścieńczeniu grubości rogówki w taki sposób, że jej krzywizna przybiera stożkowaty kształt. Oferujemy zabiegi crosslinkingu, które spowalniają, a nawet całkowicie zatrzymują dalszy rozwój stożka.

Oferujemy drobne zabiegi okulistyczne wykonywane w trybie ambulatoryjnym. Przeprowadzamy plastykę powiek, zabiegi usunięcia kępek żółtych, skrzydlika czy ciała obcego z gałki ocznej. Ponadto usuwamy zmiany okolic oczu (powiek, spojówki). Wykonujemy płukanie kanalików łzowych u dorosłych, zabiegi nacięcia ropnia i epilację nieprawidłowo rosnących rzęs. Oferta obejmuje iniekcje podspojówkowe oraz iniekcje doszklistkowe.

Przeprowadzamy nieoperacyjną plastykę powiek. Opadające powieki czy nadmiar zwiotczałej skóry przestają być problematyczne dzięki urządzeniu Plexr, które jest generatorem plazmy. Efekty zabiegu porównywalne są do inwazyjnych procedur, a zabieg nie wyłącza pacjenta z codziennej aktywności.

Leczymy zeza u dzieci. Przeprowadzamy ćwiczenia wzroku pleoptyczne i ortoptyczne. Pierwsze mają na celu poprawę ostrości wzroku, drugie – wzmocnienie wzroku i wykształcenie widzenia obuocznego.

W ofercie znajdują się nowoczesne soczewki ortokorecyjne. Ortokorekcja jest niechirurgiczną metodą korekcji krótkowzroczności i krótkowzroczności z niewielkim astygmatyzmem rogówkowym.

Zapraszamy na konsultacje okulistyczne i badania diagnostyczne. Wykonujemy komputerowe zdjęcie dna oka, badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego, krzywą dobową ciśnienia wewnątrzgałkowego i pachymetrię komputerową. Przeprowadzamy też USG gałki ocznej oraz optyczną koherentną tomografię.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Dysponujemy certyfikowanym sprzętem, który pozwala na osiągnięcie oczekiwanych efektów leczenia i jednoczesne zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa i komfortu. Gabinety zostały wyposażone w sprzęt japońskiej marki Topcon, będącej liderem w produkcji sprzętu medycznego. Ponadto posiadamy:

  • PLEXR Soft Surgery – urządzenie do nieoperacyjnej korekcji opadających powiek. Wytwarza mikrowiązkę plazmy, która doprowadza do kontrolowanej sublimacji naskórka i obkurczenia skóry.

  • Daytona – najnowszej generacji sprzęt do komputerowego badania dna oka firmy Optos.

  • Angio-OCT – połączenie angiografii i optycznej koherentnej tomografii dna oka.

  • Pentacam – maszyna do precyzyjnego i trójwymiarowego zobrazowania przedniego odcinka. Wykorzystywana m.in. przed operacją zaćmy, zabiegiem cross-linking oraz do diagnostyki stożka rogówki czy jaskry.

Udogodnienia dla pacjentów

  • Krótki czas oczekiwania na zabieg – w przypadku zaćmy, jaskry i innych schorzeń ważny jest czas reakcji, dlatego nasi pacjenci nie czekają w długich kolejkach na zabieg.

  • Atrakcyjne promocje –  przygotowaliśmy dla Państwa korzystne rabaty i promocje cenowe.

  • Salon optyczny – przy centrum funkcjonuje salon optyczny z bogatym asortymentem.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska