Recepcja, poczekalnia Centrum Promocji Zdrowia Almedica Recepcja, poczekalnia Centrum Promocji Zdrowia Almedica Gabinet zabiegowy Centrum Promocji Zdrowia Almedica Pacjenci Centrum Promocji Zdrowia Almedica Kadra Centrum Promocji Zdrowia Almedica Leczenie, terapia Centrum Promocji Zdrowia Almedica Leczenie, terapia Centrum Promocji Zdrowia Almedica Gabinet zabiegowy Centrum Promocji Zdrowia Almedica Gabinet zabiegowy Centrum Promocji Zdrowia Almedica Recepcja, poczekalnia Centrum Promocji Zdrowia Almedica Recepcja, poczekalnia Centrum Promocji Zdrowia Almedica Recepcja, poczekalnia Centrum Promocji Zdrowia Almedica Recepcja, poczekalnia Centrum Promocji Zdrowia Almedica Wnętrza, wystrój Centrum Promocji Zdrowia Almedica Wnętrza, wystrój Centrum Promocji Zdrowia Almedica Wnętrza, wystrój Centrum Promocji Zdrowia Almedica Recepcja, poczekalnia Centrum Promocji Zdrowia Almedica Recepcja, poczekalnia Centrum Promocji Zdrowia Almedica Centrum Promocji Zdrowia Almedica - logo

Informacje ogólne o Centrum Promocji Zdrowia Almedica

Centrum Promocji Zdrowia Almedica istnieje od 2006 roku. Jest miejscem, w którym pacjenci wspierani przez psychoterapię, fizjoterapię, dietetykę oraz metody medycyny naturalnej mogą przywrócić swoją równowagę fizyczną i emocjonalną.

W naszym ośrodku można umówić się na terapię indywidualną, prowadzimy też indywidualne treningi i warsztaty w niewielkich grupach. Oferujemy konsultacje i sesje psychoterapeutyczne, psychologiczne, dietetyczne a także fizjoterapeutyczne i pedagogiczne oraz z medycyny naturalnej w oparciu o Tradycyjną Medycynę Chińską. Przeprowadzamy je zarówno dla dorosłych, dzieci jak i dla młodzieży.

W Gabinecie Psychologii i Psychoterapii w pracy z emocjami stosujemy psychoterapię w modelu MetaSystemowym i Integratywnym. Sesje dobieramy indywidualnie, stosując je krótko- lub długoterminowo, w zależności od problemów, z jakimi przychodzą do nas pacjenci: trudne sytuacje życiowe, konflikty w relacjach z bliskimi, a także lęki, depresja lub dolegliwości ciała, których przyczyn lekarze nie są w stanie wyjaśnić.

W pracy z ciałem stosujemy zabiegi bazujące na klasycznej fizjoterapii oraz terapii manualnej jak i zaczerpnięte z Tradycyjnej Metody Chińskiej, dzięki której możemy zaoferować szersze, dostosowane do indywidualnych potrzeb, podejście terapeutyczne.

W ramach Centrum prowadzimy dwa gabinety pracy z ciałem. Jednym z nich jest Gabinet Fizjoterapii i Medycyny Manualnej, gdzie prowadzimy terapię manualną, kinezyterapię oraz konsultacje terapeutyczne i treningi indywidualne (ćwiczenia ogólnousprawniające, wzmacniające i wyszczuplające). Nasza fizjoterapeutka wykonuje odpowiedni dla danego pacjenta masaż, a także stosuje fizykoterapię (chromoterapię, magnetoterapię lub laseroterapię). Oferujemy również pełną rehabilitację w schorzeniach stawu skroniowożuchwowego.

Drugi to Gabinet Medycyny Naturalnej i Refleksoterapii, gdzie oferujemy m.in. refleksologię i akupresurę terapeutyczną oraz refleksoterapię estetyczną, terapię akupunkturowomeridianową Vacuflex, a także masaże aromaterapeutyczne.

Kolejną dziedziną, jaką się zajmujemy w naszym Centrum, jest dietetyka. W Gabinecie Dietetyki Klinicznej i Psychodietetyki pacjenci uzyskają pomoc m.in. przy problemach z odżywianiem (bulimia, anoreksja), przy otyłości i nadwadze, w zaburzeniach metabolicznych, cukrzycy i innych wymagających modyfikacji sposobu odżywiania. Oferujemy specjalny program psychoterapeutyczny łączący pracę na kilku obszarach (emocje, ciało i prawidłowe odżywianie), przez co możliwe jest osiąganie lepszych efektów terapeutycznych. Nasz dietetyk kliniczny udziela też pomocy osobom chcącym zmodyfikować swój sposób żywienia, a także cierpiącym na nietolerancje i alergie pokarmowe.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W naszych gabinetach posiadamy nowoczesne urządzenia, które wspomagają pracę naszych specjalistów. Jest to m.in.:

 •  Aparat Kolmio Ryodoraku – system do badania metodą Ryodoraku, dzięki której dokonuje się analizy stanu energetycznego 12 głównych narządów w ludzkim ciele, a także sporządza portret wegetatywny organizmu. Badanie wykonuje się przed oraz po terapii w celu ustalenia jej skuteczności. Za pomocą tego urządzenia przeprowadza się bezbolesny pomiar przewodności punktów akupunkturowych na dłoniach i stopach. Aparat składa się z diagnoskopu, stymulatora oraz punktoskopu. Metoda Ryodoraku została opracowana w Japonii przez dr Nakataniego i jest znana od lat 60. XX wieku.
 • Waga Tanita – zaawansowana waga z– analizatorem składu ciała. Pozwala na wykonanie pomiaru masy ciała oraz segmentowej analizy składu ciała w oparciu o metodę impedancji. Z jej pomocą można zmierzyć m.in. takie parametry jak masę ciała, zawartość tkanki tłuszczowej, wskaźnik BMI czy wiek metaboliczny organizmu. Funkcje wagi umożliwiają wyliczenie dziennego zapotrzebowania na kalorie oraz obserwację zmian zachodzących w organizmie podczas stosowania diety czy wysiłku fizycznego. Można nią badać osoby intensywnie trenujące oraz takie, które nie są zbyt aktywne fizycznie.
 • Stół do masażu Helen Springs 869 – ekskluzywny, sterowany elektrycznie stół do masażu i zabiegów pielęgnacyjnych. Wykorzystywany do refleksoterapii i zabiegów kosmetycznych oraz masażu.  
 • Stół do masażu Linea V3 – zaawansowany stół stacjonarny wyposażony w 3-segmentowy blat sterowany pilotem, umożliwiający dowolne pozycjonowanie całego ciała pacjenta. Wykorzystywany do rehabilitacji, zabiegów masażu oraz do refleksoterapii.  
 • Lampy Bioptron – stosowane w terapii wspomagającej proces gojenia ran, uśmierzania bólu, leczenia schorzeń dermatologicznych i problemów skóry. Są szczególnie skuteczne w terapii dzieci i młodzieży w leczeniu Sezonowych Zaburzeń Afektywnych (SAD). Terapia światłem Bioptron jest stosowana jako forma leczenia profilaktycznego i rehabilitacji, a także jako kuracja wspomagająca inne zabiegi medyczne. W naszym gabinecie pracujemy na dwóch modelach lamp. Wykorzystujemy światło spolaryzowane oraz zestawy kolorowych filtrów do chromoterapii: Bioptron Medall oraz Bioptron Pro 1.
 • Biolaser 1 – laser medyczny i biostymulacyjny. Posiada inteligentny wykrywacz punktów akupunktury. Stosowany jest w akupunkturze (m.in. choroby układu nerwowego, działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne), dermatologii (usuwanie owrzodzeń i odleżyn, gojenie oparzeń i ran, usuwanie opryszczki) oraz w kosmetyce (usuwanie zmarszczek i obrzęków, likwidacja trądziku).
 • Automeridian –  urządzenie do wykonywania zabiegów elektroakupunktury. Igłę akupunkturową zastąpiono w nim końcówką przewodzącą specyficzne impulsy elektryczne. Wielkość i kształt elektrody czynnej umożliwia wykonanie przy jej pomocy masażu punktowego. AUTOMERIDIAN może być stosowany zarówno w leczeniu jak i kosmetyce oraz medycynie sportowej. Stosowany jest m.in. do: usuwania zmarszczek, przyspieszenia gojenia ran i oparzeń, usuwania obrzęku nóg i uczucia zmęczenia. Za jego pomocą można także usunąć obrzęki stawów, wzmocnić mięśnie oraz wyeliminować dolegliwości bólowe (głowy, kręgosłupa, stawów, pourazowe itd.). Za jego pomocą leczy się bezsenność, nadwagę i otyłość. Służy do wspomagania terapii uzależnień (nikotyna, alkohol).
 • Vacuflex – system terapii stanowiący kombinację refleksoterapii stóp i akupunktury, zwiększający możliwości samoleczenia organizmu. Celem zabiegu jest przywrócenie równowagi fizjologicznej organizmu poprzez wzmożenie naturalnych mechanizmów detoksykacji (odtruwania). Vacuflex pozwala terapeucie na szybkie diagnozowanie zablokowań receptorów stóp i meridianów, co znacząco wspomaga terapię. Ma zastosowanie w chorobach kręgosłupa i stawów obwodowych, urazach sportowych, schorzeniach układu pokarmowego, stanach permanentnego zmęczenia i depresjach. Pomaga przy bezsenności, nadpobudliwości u dzieci, alergii oraz astmie. Za jego pomocą można wspomagać leczenie infekcji, uzależnień, zaburzeń menstruacyjnych i zaburzeń potencji oraz bezpłodności.
 • Rezonator bioFotonowy BVHarmonic – urządzenie medyczne do terapii światłem podczerwownym za pomocą diod elektroluminescencyjnych. Działanie światła podczerwonego zmniejsza sztywność mięśni i stawów oraz wpływa korzystnie na ich odbudowę. Wykorzystuje się je najczęściej w leczeniu przewlekłego bólu pleców, w przypadku chorób zwyrodnieniowych stawów oraz w stabilnym okresie Reumatoidalnego Zapalenia Stawów. Rezonator bioFotonowy jest wykorzystywany także w profilaktyce, gdyż stymuluje regenerację energii i harmonizuje jej przepływ w organizmie. Ponieważ ludzki organizm absorbuje emitowane przez Rezonator światło w sposób naturalny, terapia ta jest bezpieczna i nie powoduje skutków ubocznych. Zabieg rezonatorem bioFotonowym może być łączony także z innymi zabiegami fizykoterapii.
 • Mata grzejąca Ceragem Goodle – wykonana z nefrytu i glinki żółtej wypalanej w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki emitowanej podczerwieni jest użyteczna w leczeniu wielu schorzeń oraz w profilaktyce. Obudowa została wyposażona w system antybakteryjny, który zapobiega powstawaniu pleśni i roztoczy. Działanie maty to m.in.: nagrzewanie i rozluźnianie mięśni przed masażem, poprawa krążenie krwi, wzmocnienie odporności organizmu oraz zmniejszenie uczucia zmęczenia.
 • Specjalistyczne oprogramowanie komputerowe – licencjonowane, służące do układania indywidualnych programów dietetycznych Alliant oraz do analizy wyników badań metodą Ryodoraku.

Udogodnienia dla pacjentów

Na odwiedzających nas pacjentów czekają usługi na najwyższym poziomie, wykonywane w przyjaznych dla umysłu i ciała pomieszczeniach, a także liczne udogodnienia przygotowane z myślą o ich dobrym samopoczuciu i komforcie. Są to:

 • Pomieszczenia urządzone według zasad Feng Shui – zabiegi przeprowadzane są w przytulnych pomieszczaniach, zaprojektowanych starannie i harmonijnie wg zasad Feng Shui. Nasi klienci z łatwością mogą się w nich zrelaksować i poczuć przypływ pozytywnej energii.

 • Przestrzeganie zasad etyki – pracujemy zgodnie z zasadami: Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej oraz Kodeksu Etycznego European Association for Psychotherapy.
 • Komfortowa poczekalnia – wykończenie naszej poczekalni stanowi doskonałe uzupełnienie stylizacji wnętrz. Odpowiednio dobrane światło, świece oraz aromaterapia sprawiają, że pacjenci mogą się odprężyć jeszcze przed zabiegiem. Osobom oczekującym proponujemy poczęstunek składający się z ekologicznego smakołyku oraz herbaty smakowej, aromatycznej kawy z ekspresu lub gorącej czekolady.
 • Klimatyzowane wnętrza – posiadamy system klimatyzacji Samsung wyposażony w specjalistyczne filtry. Unikalna technologia VIRUS Doctor firmy Samsung poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, eliminując zanieczyszczenia biologiczne zagrażające zdrowiu (wirusy, bakterie, roztocza, pleśń, toksyny i czynniki wywołujące alergie).
 • Ściana solna – mieszcząca się w centrum ściana solna jest wykonana z oryginalnych himalajskich brył solnych z okolic Pakistanu. Tworzy leczniczy mikroklimat, ułatwiając oddychanie, usuwając dodatnie jony i zanieczyszczenia powietrza oraz alergeny.
 • Sala seminaryjna – posiadamy dużą, komfortową salę z ekranem, gdzie prowadzimy warsztaty dla mam i pań w ciąży oraz treningi personalne nastawione na profilaktykę zdrowotną.
 • Prysznic – nasz gabinet jest wyposażony w kabinę prysznicową, co daje możliwość umycia się przed i po zabiegach na ciało. 
 • Konsultacje przez Skype – istnieje możliwość skorzystania z naszych porad przez Skype dla osób spoza Krakowa, które nie są w stanie dotrzeć do gabinetu bądź przebywają za granicą.
 • Promocje na zabiegi – oferujemy różnorodne pakiety i zniżki czasowe.