Centrum TriVita

poniedziałek
otwarte całą dobę
wtorek
otwarte całą dobę
środa
otwarte całą dobę
czwartek
otwarte całą dobę
piątek
otwarte całą dobę
sobota
otwarte całą dobę
niedziela
otwarte całą dobę
Wygląd zewnętrzny Centrum TriVita Otoczenie Centrum TriVita Otoczenie Centrum TriVita Wygląd zewnętrzny Centrum TriVita Wygląd zewnętrzny Centrum TriVita Wygląd zewnętrzny Centrum TriVita Wygląd zewnętrzny Centrum TriVita Recepcja, poczekalnia Centrum TriVita Gabinet zabiegowy Centrum TriVita Gabinet zabiegowy Centrum TriVita Pokój, sala dla pacjentów Centrum TriVita Wygląd zewnętrzny Centrum TriVita Widok ogólny Centrum TriVita Nasi goście Centrum TriVita Nasi goście Centrum TriVita Nasi goście Centrum TriVita Nasi goście Centrum TriVita Nasi goście Centrum TriVita Nasi goście Centrum TriVita Nasi goście Centrum TriVita Wygląd zewnętrzny Centrum TriVita Wygląd zewnętrzny Centrum TriVita Wygląd zewnętrzny Centrum TriVita Wygląd zewnętrzny Centrum TriVita Wygląd zewnętrzny Centrum TriVita Wygląd zewnętrzny Centrum TriVita Wygląd zewnętrzny Centrum TriVita Centrum TriVita - logo

Informacje ogólne o Centrum TriVita

Ogólnopolskie Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita zaprasza do skorzystania z kompleksowego dostępu do wysokiej jakości usług rehabilitacyjnych, opiekuńczych oraz medycznych. Naszym Pacjentom dedykujemy starannie dobraną kadrę doświadczonych i wykwalifikowanych fizjoterapeutów, opiekunów, pielęgniarek oraz lekarzy specjalistów. Ważnym atutem naszego Centrum jest również jego lokalizacja w urokliwym zakątku Beskidu Małego, u podnóża Góry Żar, co dodatkowo wpływa na wzrost wydolności organizmu oraz ogólną poprawę kondycji.

Specjalizujemy się w rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej oraz powypadkowej przy wsparciu lekarzy specjalistów z praktyką szpitalną.

W ramach rehabilitacji neurologicznej zajmujemy się Pacjentami z dysfunkcjami układu nerwowego nabytymi w skutek urazu, wypadku lub choroby i wymagającymi rehabilitacji ambulatoryjnej (doraźnej) lub stacjonarnej (pobytowej) w trybie indywidualnym oraz zbiorowym.

Specjalizujemy się w rehabilitacji neurologicznej Pacjentów ze schorzeniami takimi jak: przebyty udar mózgu, przebyte urazy mózgu, przebyta operacja naczyniowa czy porażenia nerwów. Pomagamy chorym z zapaleniami ONU, porażeniami nerwów obwodowych i polineuropatią. Leczymy Pacjentów po operacjach dysku, z dyskopatią, zaburzeniami funkcji rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych, a także chorych z urazami rdzenia kręgowego z tetraplegią i paraplegią. Przeprowadzamy rehabilitację u Pacjentów z zaburzeniami funkcji obwodowego układu nerwowego i dystrofią mięśniową, stwardnieniem rozsianym (SM), a także z chorobą Parkinsona oraz chorobą Huntingtona. Centrum TriVita jest certyfikowanym ośrodkiem opiekuńczo-rehabilitacyjnym dla osób z chorobą Huntingtona. Stosujemy uznane metody terapeutyczne: PNF, IBITA- Bobath, terapię manualną, biofeedback oraz pracę z ortezami Saebo.

Naszą ofertę rehabilitacji ortopedycznej kierujemy do Pacjentów cierpiących z powodu schorzeń lub urazów narządów ruchu. Dzięki ścisłej współpracy zespołu ortopeda- fizjoterapeuta, skracamy czas terapii, jednocześnie zwiększając jej skuteczność. Postępy w rehabilitacji Pacjenta są przez cały czas monitorowane za pomocą testów oceny stanu funkcjonalnego.

W naszej ofercie wyróżniamy 3 główne formy rehabilitacji: pourazowa, przedoperacyjna oraz pooperacyjna. W rehabilitacji pourazowej stawiamy na likwidację dolegliwości bólowych oraz jak najszybsze usprawnienie Pacjenta. Zajmujemy się rehabilitacją osób z dolegliwościami wywołanymi przez urazy komunikacyjne, złamania kości (złamania przezstawowe), urazy aparatu więzadłowo-torebkowego (ACL, MCL) oraz skręcenia stawów. Zajmujemy się chorymi z przeciążeniami wywołanymi wypadkiem (whiplash injury), zespołami bolesnego barku, zespołami pasma biodrowo-piszczelowego oraz zespołami uszkodzeń ciemni nadgarstka. Rehabilitujemy osoby z problemem łokcia tenisisty/golfisty. W Centrum TriVita pomoc uzyskają również Pacjenci po przebytych operacjach endoprotezoplastyki stawów (endoprotezach), artroskopii i rekonstrukcji ścięgien Achillesa (ACL), a także po operacjach wydłużania lub rekonstrukcji kończyn.

Dopełniając kompleksowość naszej oferty, prowadzimy również rehabilitację przeciwobrzękową. W redukcji obrzęku limfatycznego stosujemy sprawdzone metody fizjoterapeutyczne, w tym drenaż limfatyczny oraz wielowarstwowe bandażowanie kończyn. Prowadzimy terapię ruchową z ćwiczeniami oddechowymi oraz kinesiotaping.

Wszystkim osobom korzystającym z naszej oferty rehabilitacyjnej zapewniamy profesjonalną pomoc pielęgniarską i pielęgnacyjną. Dodatkowym atutem naszego Centrum jest oferta skierowana do Seniorów oraz Rezydentów. W jej ramach zapewniamy opiekę w trybie ciągłym, przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu. Ma to istotne znaczenie dla poprawy komfortu i bezpieczeństwa przebywających w naszym Centrum Pacjentów. Ofertę tę stale poszerzamy o nowe zajęcia rehabilitacyjne i rozwojowe, którymi wypełniamy czas naszych podopiecznych. Dzięki nim urozmaicamy wspólnie spędzany z nami czas.

Uzupełnieniem naszej oferty opiekuńczej są tzw. Pobyty Wytchnieniowe, w ramach których można powierzyć pod naszą opiekę Pacjenta już od 1 dnia. Ta oferta kierowana jest głównie do osób, które z racji wykonywanej pracy, wyjazdów służbowych lub podróży wakacyjnych nie są w stanie zapewnić bliskiej osobie pełnej i należytej opieki.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

  • Nowoczesne zaplecze pobytowe: budynek utrzymany w konwencji parterowej, w pełni przystosowany wraz z infrastrukturą dla osób z ograniczeniem funkcji ruchowych.
  • Nowoczesne wyposażenie rehabilitacyjne: nasi fizjoterapeuci mają dostęp do nowoczesnego zaplecza sprzętowego, wspierającego naszych Pacjentów w procesie rekonwalescencji.
  • Systemy przywoławcze (assisted living): gwarantują bezpieczeństwo i komfort dla przebywających u nas osób.
  • Współpraca ze szpitalem medycyny inwazyjnej AdvanceMed: dopełnieniem oferty TriVita jest współpraca z nowoczesnym szpitalem specjalizującym się w zabiegach inwazyjnych (endoprotezy, operacje neurochirurgiczne, np. leczenie dyskopatii). Szpitalna diagnostyka w połączeniu z korektami narządów ruchu dodatkowo przyspiesza i zwiększa efekty naszej rehabilitacji.
  • Dostęp do lekarzy specjalistów z praktyką szpitalną: w ramach usług Centrum Medycznego TriVita zapewniamy dostęp do szeregu specjalistów mających doświadczenie zarówno w diagnostyce, jak i zabiegach szpitalnych, co dodatkowo podnosi jakość świadczonych przez nich usług medycznych.
  • Organizacja transportu medycznego: Pomagamy naszym Pacjentom w zorganizowaniu bezpiecznego transportu medycznego – również międzynarodowego.
  • Całodobowa opieka: Pacjenci mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską oraz pielęgnacyjną w trybie 24h/7dni.

Osiągnięcia i certyfikaty Centrum TriVita

Medialne otwarcie Centrum TriVita odbyło się w dniu 13 maja 2016 roku i z tej okazji zaproszonych zostało wiele znanych osobistości – nie tylko ze świata medycyny, ale również kultury oraz sportu. Wśród gości można było spotkać prof. Aleksandra Sieronia, prof. Piotra Błędowskiego, dr Marka Kiliańskiego, a także Reprezentację Polski w skokach narciarskich wraz z trenerem Stefanem Horngacherem. Nie zabrakło również przedstawicieli show-biznesu: Izabeli Trojanowskiej, Tomasza Stockingera, Karola Strasburgera, a nawet Piotra Kupichy (zespół Feel). Na otwarciu pojawili się znani sportowcy: Piotr Gruszka i Kamil Kosowski.

Centrum jest szeroko rekomendowane zarówno w mediach, jak i przez samych Pacjentów. Prezes Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii dr Marek Kiliański uznał, że placówka jest doskonałym miejscem „dla osób szukających nowoczesnej i mierzalnej w skutkach rehabilitacji”, a popularny dziennikarz radiowy i telewizyjny Michał Figurski wyraził zadowolenie ze świadczonych tu usług słowami: „Przyjechałem do obcych specjalistów, a zostawiam samych przyjaciół. Rehabilitacja tak nie wygląda nigdzie, a powinna wszędzie! Postawili mnie na nogi i wracam do pracy”. Największa w tym regionie gazeta „Dziennik Zachodni” poświęciła działalności Centrum TriVita obszerny artykuł, w którym uznała je za „Najnowocześniejsze centrum opiekuńcze w Europie”. Redakcja w artykule zwróciła uwagę na możliwość skorzystania z najnowszych form rehabilitacji, a także wysokiej jakości usług opiekuńczych.

Filmy Centrum TriVita

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.