Centrum Zdrowego Włosa

poniedziałek
8:00 - 20:00
wtorek
8:00 - 20:00
środa
8:00 - 20:00
czwartek
8:00 - 20:00
piątek
8:00 - 20:00
sobota
-
niedziela
nieczynne
Recepcja, poczekalnia Centrum Zdrowego Włosa Recepcja, poczekalnia Centrum Zdrowego Włosa Recepcja, poczekalnia Centrum Zdrowego Włosa Recepcja, poczekalnia Centrum Zdrowego Włosa Gabinet zabiegowy Centrum Zdrowego Włosa Gabinet zabiegowy Centrum Zdrowego Włosa Gabinet zabiegowy Centrum Zdrowego Włosa Gabinet zabiegowy Centrum Zdrowego Włosa Gabinet konsultacyjny Centrum Zdrowego Włosa Gabinet konsultacyjny Centrum Zdrowego Włosa Gabinet zabiegowy Centrum Zdrowego Włosa Gabinet konsultacyjny Centrum Zdrowego Włosa Gabinet Centrum Zdrowego Włosa

Informacje ogólne o Centrum Zdrowego Włosa

Centrum Zdrowego Włosa to specjalistyczny gabinet trychologiczny mieszczący się w Krakowie. Naszym celem jest poprawa stanu owłosionej skóry głowy oraz włosów pacjentów. Wykorzystujemy do tego osiągnięcia nowoczesnej dermatologii i kosmetologii, w tym szereg procedur anti-aging oraz transplantacje włosów (S.A.F.E.R.). Zapraszamy osoby z problemem włosów zniszczonych i nadmiernie wypadających, z łojotokowym oraz atopowym zapaleniem skóry głowy czy suchą skórą głowy. Znajdą u nas pomoc również osoby z łojotokiem i łupieżem.

Wizyta w naszym gabinecie zaczyna się od trichoskopii – mikroskopowej analizy rodzaju włosów i skóry głowy. Przeprowadzana diagnostyka pozwala na ocenę stopnia odżywienia cebulek włosowych, ilości pustych włosowych mieszków czy poziomu produkcji łoju. Dwustukrotne powiększenie umieszczonego pod mikroskopem włosa umożliwia precyzyjną analizę, co następnie przekłada się na dobór najlepszej metody leczenia. Specjalista przedstawia pacjentowi warianty terapii, proponuje konkretne zabiegi, ustala kurację domową, a także – w razie zaistnienia takiej potrzeby – zaleca udanie się na konsultację do alergologa, diabetologa, endokrynologa lub dermatologa. W wybranych przypadkach skierujemy pacjenta na dodatkowe badania mikrobiologiczne, hormonalne czy biochemiczne.

W ramach trychologii przeprowadzamy zabiegi oczyszczające, przeciwłupieżowe, łagodzące objawy zapaleń i podrażnień, wzmacniające włosy, hamujące ich wypadanie, a także nawilżające i zapobiegające przetłuszczaniu się włosów. Do wykorzystywanych w naszym Centrum metod należą m.in. ultradźwięki, prądy d'Arsonvala i galwaniczne, jak również terapia światłem LED oraz procedury z zastosowaniem dermokosmetyków trychologicznych. Stosowane przez nas preparaty są oparte o komórki macierzyste i naturalne czynniki wzrostu, stężone roślinne ekstrakty, witaminy, oleje i algi oraz minerały. Każdorazowo przed wykonaniem zabiegu czy użyciem preparatu poprzedzamy procedurę peelingiem skóry głowy.

Pacjentom borykającym się z problemem łysienia proponujemy szereg efektywnych technik, w tym mezoterapię igłową lub bezigłową oraz karboksyterapię. Mezoterapia polega na serii iniekcji (ostrzyknięć) w skórę głowy odpowiednio dobranych preparatów lub mieszanek (koenzymów, witamin, aminokwasów i peptydów). Zabieg wykonuje dermatolog, podając pacjentowi wysokojakościowe koktajle Dermaheal NCTF 133 i NCTF 135 HA. Podczas mezoterapii bezigłowej preparaty, będące mieszanką czynników wzrostu, roślinnych ekstraktów, peptydów, aminokwasów i witamin, są podawane do owłosionej skóry głowy przy pomocy prądów galwanicznych lub ultradźwięków. Z kolei karboksyterapia to zabieg, w trakcie którego specjalista dostarcza w głąb skóry głowy stymulujący i pobudzający medyczny dwutlenek węgla, używając przy tym cienkiej igły.

Nasza oferta obejmuje terapię włosów Dr Cyj Hair Filler oraz innowacyjne zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego (z fibryną bogatopłytkową). Terapia Dr Cyj Hair Filler polega na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatem składającym się z siedmiu peptydów oraz kwasu hialuronowego. Rezultatem zabiegu jest stymulacja wzrostu włosów oraz ograniczenie ich wypadania.

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) to metoda opierająca się na biokompatybilnym preparacie sporządzanym z krwi własnej pacjenta. Jest w pełni bezpieczna, pozbawiona ryzyka alergii. Dzięki iniekcji płytek krwi skoncentrowanych w osoczu w owłosioną skórę głowy doprowadza się do pobudzenia czynników wzrostu włosów do intensywnej pracy. Proponujemy Państwu również zintensyfikowaną terapię przeciw łysieniu i nadmiernemu wypadaniu włosów – zabieg z osoczem bogatopłytkowym połączony z iniekcją fibryny bogatopłytkowej. Terapia łączona stanowi efektywny sposób na zahamowanie łysienia i stymulację wzrostu włosów (fibryna, podana w najbardziej przerzedzone miejsca na skórze głowy, wzmacnia działanie osocza).

Przywracamy pewność siebie i pozbawiamy kompleksów osoby dotknięte łysieniem poprzez zabiegi transplantacji włosów systemem S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation). Innowacyjna technologia urządzenia umożliwia uzupełnienie ubytków owłosienia nie tylko na głowie, lecz także np. na brwiach, u osób po urazach, oparzeniach czy łysieniu androgenowym. Jest dedykowana zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Zajmujemy się również wszczepianiem implantów włosów NIDO. Implanty posiadają certyfikaty CE, ISO 9001, ISO 13485, są biokompatybilne, produkowane w warunkach sterylnych (metoda produkcji chroniona patentem). Dzięki pokryciu korzeni warstwą tlenku srebra i dwutlenku krzemu mają ochronę przeciwbakteryjną. Są produkowane w 9 kolorach – koloryzacja nietoksycznymi pigmentami nieorganicznymi.

Wykonujemy zabiegi Regenera Activa, bazujące na osiągnięciach współczesnej biotechnologii. Dedykujemy je pacjentom z łysieniem androgenowym (kobietom i mężczyznom). Terapia polega na autologicznym przeszczepie komórek z obszaru, który nie podlega procesom łysienia – okolica potyliczna skóry głowy – w obszar przerzedzający się, np. zakola, okolicę ciemieniową czy tonsurę.

Poza usługami trychologicznymi proponujemy pacjentom także szeroki zakres zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej (od peelingów, dobieranych indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta) po procedury odmładzające z użyciem preparatów na bazie m.in. toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego), dermatologii oraz dietetyki.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Aby móc zaoferować pacjentom najwyższą jakość terapii, w codziennej pracy posługujemy się specjalistyczną aparaturą diagnostyczną i zabiegową. Dysponujemy urządzeniami takimi jak m.in. profesjonalna lampa LED, wytwarzająca światło o długości fali 640 nm. Jej zadaniem jest pobudzenie mikrokrążenia w mieszkach włosowych, dotlenienie i odżywienie cebulek włosów. Do naszego wyposażenia należy również Regenera Activa – system wykorzystujący autologiczny przeszczep komórek, stosowany u osób, które cierpią na łysienie androgenowe. Skuteczność terapii z jego wykorzystaniem potwierdza rekomendacja FDA (amerykańskiej Agencji Żywności i Leków) i certyfikat CE.

Dysponujemy także urządzeniem S.A.F.E.R., przeznaczonym do transplantacji włosów metodą FUE. Przeszczepy przeprowadzane z jego użyciem cechują się małą inwazyjnością oraz znacznym zmniejszeniem ryzyka uszkodzenia pobieranych unitów.

Udogodnienia dla pacjentów

Jednym z licznych oferowanych przez nas udogodnień jest możliwość rezerwacji wizyt on-line. Odpowiedzi na pytania udzielamy osobiście, mailowo oraz telefonicznie. W naszym cenniku przedstawiamy ceny zarówno za pojedynczy zabieg, jak i za polecany pakiet usług – dzięki temu pacjent od początku wie, ile będzie go kosztowało całe leczenie.

Pracujemy od poniedziałku do piątku (godz. 08:00-20:00). Ponadto, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, umożliwiamy pacjentom umówienie się na zabieg w sobotę.

W placówce znajduje się stacjonarny sklep z kosmetykami do skóry głowy i włosów.

Osiągnięcia i certyfikaty Centrum Zdrowego Włosa

W Centrum Zdrowego Włosa wykorzystujemy preparaty renomowanych krajowych i zagranicznych firm – pracujemy na dermokosmetykach trychologicznych marek takich jak m.in. InterFragrances czy Andre Zagozda. Znając zastosowane w nich technologie, składy oraz działanie produktów, możemy je indywidualnie, precyzyjnie dopasowywać do konkretnych problemów i potrzeb włosów oraz skóry głowy pacjentów.

Właściciel gabinetu, magister Edyta Pawluś, jest współzałożycielem i członkiem Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Do zespołu specjalistów placówki należą ponadto członkowie takich towarzystw jak International Dermoscopy Society czy Polskie Towarzystwo Dermatologiczne.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska