Chirurgia plastyczna Białystok

operacje z zakresu chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna Białystok - informacje

Gabinet proktologiczny w Humana Medica Omeda Gabinet proktologiczny w Humana Medica Omeda

Jak wynika z szacunków Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej (ASAPS), w USA rocznie wykonuje się ponad 10 mln zabiegów kosmetycznych, z czego 1,7 mln to operacje plastyczne (2012 r.) Wśród nich, stale najczęściej wykonywaną jest powiększanie piersi (ponad 330 tys. operacji), następnie liposukcja (313 tys.) i na trzeciej pozycji – plastyka brzucha (156 tys.) Wg Forbes.pl, w Polsce wykonuje się 25–35 tys. takich operacji i ta liczba stale rośnie. Powód? Polacy przestali oszczędzać na urodzie, przetacza opinię chirurgów źródło.

Sztuka modelowania

Powiększenie biustu, wypełnienie zmarszczek czy korekcja nosa to podstawowy zakres usług  Humana Medica Omeda – wysokospecjalistycznego szpitala chirurgiczno – ortopedycznego, który jest jedną z najnowocześniejszych placówek w tej części kraju. W zakresie zabiegowym wyodrębniona została chirurgia plastyczna, gdzie pozbędziemy się defektów fizycznych, również stref intymnych. Zespół tworzy m.in. specjalista II stopnia w chirurgii plastycznej i chirurgii dziecięcej, dr n. med. Dorota Żukowska oraz specjalista II stopnia z anestezjologii, intensywnej terapii i z medycyny ratunkowej, lek. med. Andrzej Hościłowicz.

W zacisznym centrum Białegostoku swoją siedzibę ma nowoczesna Klinika Chirurgii i Medycyny Estetetycznej Novoline, gdzie w komfortowych warunkach wykonamy plastykę brzucha, powiek jak również operacje plastyczne uszu. Zabiegi przeprowadza lekarz medycyny estetycznej, specjalista chirurgii, lek. med. Magdalena Nowicka, która chirurgią plastyczną zajmuje się od 2005 r., współpracując od tego czasu z Oddzialem Chirurgii MSWiA w Białymstoku. Tu również skorygujemy wady intymne, pod kierunkiem dr n. med. Marty Skrodzkiej, przeprowadzającej zabieg labioplastyki czy w zakresie funkcji – operacje stulejki.

Zmarszczek pozbędziemy się w Centrum Medycznym Medrex, gdzie chirurgia plastyczna stanowi część bogatej oferty, z rozbudowanym panelem zabiegów estetycznych oraz chirurgicznych z zakresu flebologii, proktologii i onkologii. Placówka specjalizuje się bowiem w nowoczesnych metodach diagnozy i leczenia chorób skóry oraz chorób wewnętrznych. Oprócz stacjonarnych specjalistów, Centrum na stałe współpracuje z wysokiej klasy fachowcami m.in. w zakresie chirurgii plastycznej, którzy w ustalonych terminach udzielają konsultacji i kwalifikują do zabiegów. 

Skuteczne rozwiązania w zakresie korekcji nosa, powiek czy podbródka w Białymstoku zaproponuje nam z pewnością chirurg, dr n. med. Zbigniew Leo Giedrojć Juraha, który konsultuje oraz wykonuje operacje z zakresu chirurgii estetycznej w Centrum Medycyny i Chirurgii Plastycznej Czar–Med. Były Ordynator i kierownik Kliniki Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Uniwersyteckiego Szpitala w Nijmegen w Holandii, wykładowca w Iowa na Uniwersytecie Iowa City i założyciel ośrodków chirurgii estetycznej w Belgii, Holandii i w Niemczech. Centrum zajmuje się ponadto leczeniem chorób rozszczepowych. Istnieje możliwości rozłożenia kosztów leczenia na raty w systemie Santander.

Facelift, rinoplastyka oraz blefaroplastyka to oferta chirurgii plastycznej prywatnego Centrum Zdrowia Medycyna ZOZ, które kompleksowo powstawało od 2006 r., oferując w zakresie chirurgii plastycznej zestaw nowatorskich metod poprawy i zachowania młodego wyglądu, których celem jest naturalność oraz korekta zewnętrznych defektów. Z oddziałem współpracuje specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej, lek. med.  Marcin Nowak. Oprócz operacji estetycznych, specjalizuje się w chirurgii ręki i zespołu kanału nadgarstka. Wykonuje ponadto korekcje blizn oraz przeszczepy tłuszczu. Pełne zaplecze operacyjne oraz zespól anestezjologów warunkują bezpieczeństwo i komfort zabiegów. 

Ceny zabiegów chirurgii plastycznej w Białymstoku i na świecie 

Sala operacyjna w Humana Medica Omeda Sala operacyjna w Humana Medica Omeda

Najwyższe ceny zabiegu utrzymują się w Wielkiej Brytanii. Jak szacuje Private Healthcare UK, zależą one od regionu i wahają się w granicach 2500–2837 £ (13000–14752 zł). Podobną cenę oferuje Hiszpania – 2489 £ (12942 zł), znacznie mniej Czechy – 1037 £ (5392 zł), Belgia – 963 £ (5007 zł) i Węgry – 452 £ (2350 zł). Na podstawie danych ASAPS, w USA koszt liposukcji jest zbliżony do ceny krajowej i wynosi 2815 $ (9458 zł). 

Źródło: Linea Corporis

 

Usługa chirurgia plastyczna w Białymstoku jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.