Chirurgia plastyczna Toruń

operacje z zakresu chirurgii plastycznej

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Chirurgia plastyczna Toruń - informacje

Lek. med. Jacek Szyperski Lek. med. Jacek Szyperski

W Polsce powstaje coraz więcej klinik chirurgii plastycznej. Jak pokazują dane z 2013 r., w porównaniu z wcześniejszymi latami, cena zabiegów znacznie spadła i to decyduje o coraz większym popycie na tego rodzaju usługi. Uatrakcyjnia się również ich oferta, nieosiągalne dotychczas zabiegi estetyczne okolic intymnych, dziś są standardem. Rośnie też liczba mężczyzn chcących poprawić swój wygląd. Wśród kobiet decydujących się na tego rodzaju zabiegi, większość jest w wieku średnim i ma wyższe wykształcenie.

Chirurgia estetyczna – gdzie znaleźć dobrego lekarza?

Operacje plastyczne w pełnym zakresie, zaczynając od liftingu twarzy, przez korekty powiek, a kończąc na zabiegach rekonstrukcyjnych powłok brzusznych, liposukcji i augmentacji piersi, wykonamy w Lecznicach Citomed NZOZ. Wszystkie zabiegi odbywają się na Oddziale Konsultacyjno-Zabiegowym przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 pod kierunkiem dr n. med. Ryszarda Bratosia – specjalisty chirurga plastycznego. Lecznice, które są największym w regionie zespołem specjalistycznych poradni, działalność rozpoczęły w 1999 r., w zakresie siedmiu pozostałych lokali na terenie Torunia i Lubicza. Zabiegi chirurgii kosmetycznej realizowane są zwykle w ramach Centrum Chirurgii Plastycznej, Estetycznej i Rekonstrukcyjnej i nie są refundowane. Lecznice posiadają certyfikat ISO 9001:2000.

Założycielami Prywatnego Centrum Chirurgii Winczakiewicz–Borkiewicz (PCC), prywatnej specjalistycznej kliniki chirurgicznej są specjaliści chirurgii: dr n. med. Jacek Winczakiewicz oraz lek. med. Marek Borkiewicz. Praktyka wyspecjalizowała się w chirurgii naczyniowej i leczeniu przepuklin. Rozbudowana w ostatnich latach, powołała nowe jednostki m.in. Dermatologię i Medycynę Estetyczną, w zakresie której realizowane są zabiegi z chirurgii plastycznej. Tutaj, za pośrednictwem skalpela skorygujemy opadające powieki górne, jak również dokonamy zmian estetycznych okolic intymnych. Usuniemy także blizny i duże ogniskowe zmiany skóry, wymagające plastyki lub przeszczepu. Zabiegi, które przeprowadza lek. med. Borkiewicz, członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, są w większości realizowane w trybie Chirurgii Jednego Dnia. Pacjentki chcące uniknąć skalpela, mogą skorzystać z oferty nieinwazyjnych zabiegów estetycznych, m.in. terapii botulinowej. PCC istnieje od 1992 r.

Zabiegi chirurgii plastycznej wykonuje także specjalista II stopnia z chirurgii ogólnej, lek. med. Cezary Hałat, który na terenie Torunia prowadzi dwa gabinety oraz jeden w Chełmży. Tu ponadto, w Szpitalu Powiatowym, jako specjalista chirurg, doświadczony diagnosta, który posiada certyfikat w zakresie badań USG, pełni od 2004 r. funkcję Koordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej, gdzie zajmuje się chirurgią konwencjonalną, endoskopową i laparoskopową. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego, w ramach prywatnej praktyki i chirurgii kosmetycznej wykonuje m.in. operacyjną korektę blizn pourazowych i pooperacyjnych, korektę uszu oraz liposukcję. Konsultuje i kwalifikuje do leczenia operacyjnego z chirurgii ogólnej oraz wykonuje zabiegi medycyny estetycznej, również jako zamienne metody operacyjnych procedur, m.in. Botox oraz Macrolane.

46 km. od Torunia, w Bydgoszczy możemy skorzystać z oferty Centrum Medycznego Bieńkowscy, które posiada jeden z najnowocześniejszych systemów do wizualizacji wyników zabiegu w chirurgii plastycznej Vectra. System obrazowania 3D dedykowany jest głównie zabiegom korekcji nosa, piersi oraz zmian konturów twarzy i ciała. Centrum istnieje od 2003 r. i jest kontynuacją wcześniejszej praktyki w zakresie chirurgii plastycznej, jaką specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, lek. med. Bieńkowski rozpoczął w 1992 r. Certyfikowany w zakresie operacji oraz rekonstrukcji piersi i chirurgii estetycznej kobiecych zewnętrznych narządów płciowych, lek. med. Bieńkowski realizuje szeroki zakres zabiegów plastycznych, również z zakresu ginekologii, ortopedii i okulistyki. 

Ile zapłacimy za facelifting w Toruniu i w Tallinie?

Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed

Cenniki są bardzo zbliżone. W stolicy Estonii za lifting twarzy zapłacimy od 2350 € (9870 zł) w The Health Clinic, LLC do 3400 € (14280 zł) w Nordic Medical Center.

Źródło: Operacje plastyczne.pl

 

Usługa chirurgia plastyczna w Toruniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga plastycznego i lekarza medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu chirurgia plastyczna w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Ciechocinek oraz Inowrocław.