Filtruj wyniki
Filtruj:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Chirurgia stomatologiczna Gdańsk - informacje

Gabinet zabiegowy w Vivadental Gabinet zabiegowy w Vivadental

Do chirurga stomatologicznego trafia się w ostateczności, kiedy ząb boli tak bardzo i jest w tak złym stanie, że niejednokrotnie pozostaje tylko usunięcie. Może dlatego tak się boimy przedstawicieli tej konkretnej specjalizacji. A niepotrzebnie – dziś każdorazowo pacjenta się znieczula, więc o bólu można zapomnieć.

Współczesna chirurgia stomatologiczna skupia się na odbudowie zęba oraz na wyleczeniu go. Ekstrakcja jest rozwiązaniem, kiedy na wszystkie pozostałe opcje jest już za późno. Lekarz pomoże nam uporać się z bólem, wytnie ropień, usunie złamany korzeń bądź tzw. ósemkę. A wszystko to bezboleśnie i w miarę szybko.

Chirurg stomatolog - specjalista od trudnych przypadków

Do dobrego chirurga stomatologicznego warto się wybrać, nawet jeśli gabinet jest daleko. Chyba nie ma nic gorszego niż lekarz, który zamiast pomóc, pogorszy stan pacjenta. Dlatego ludzie wędrują nieraz przez cały kraj (albo i kilka krajów), zachęceni dobrą opinią na temat konkretnego chirurga. Czasem w tym celu przyjeżdżają na północ Polski, do Gdańska. Pracuje tu co najmniej kilku specjalistów chirurgii stomatologicznej, których naprawdę warto polecić.

Najlepszym przykładem może być lek. stom. Magdalena Pawelczyk-Madalińska (Fan-Dent). Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku i jest specjalistą I stopnia stomatologii ogólnej. Przeszła również staż w Niemczech z zakresu mikrochirurgii i chirurgii piezoelektrycznej. W klinice zajmuje się pokrywaniem recesji korzeni zębów oraz specjalistycznym leczeniem paradontozy i chorób błon śluzowych. W czasie zabiegów posługuje się mikroskopem, a także znieczula pacjentów komputerowo-sterowanymi urządzeniami The Wand i Quick Sleeper.

Dr n. med. Krystian Krupski (K2 Dental, Gdańsk Wrzeszcz) to absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od wielu lat zajmuje się zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej, implantologii i implantoprotetyki. Wykonuje dłutowanie zębów, z których usunięciem nie poradzili sobie stomatolodzy ogólni, resekcje korzeni zębów z dużymi, nieodwracalnymi zmianami okołowierzchołkowymi, a także plastykę wyrostków zębodołowych.

Kolejny specjalista, chirurg stomatolog Robert Kucharski (Neodentica), jest absolwentem gdańskiej Akademii Medycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w czasie pracy w AMG i w praktyce prywatnej. Zabiegi chirurgiczne wykonywane przez niego to, między innymi, resekcja wierzchołka korzenia, pogłębianie przedsionka jamy ustnej i hemisekcja, czyli odcięcie korzenia zęba wielokorzeniowego z pozostawieniem korzenia zdrowego, mogącego stanowić filar dla protetyki.

Chirurgia stomatologiczna w Gdańsku

Lekarze pracujący w Poradni Chirurgii Stomatologicznej GUM mają do dyspozycji specjalistyczny sprzęt (np. do chirurgii ultradźwiękowej), dzięki czemu zwiększa się komfort pacjenta w czasie zabiegu, a gojenie przebiega bez komplikacji. Zespół chirurgów stomatologicznych poradni stanowią: dr n. med. Bożena Soroka-Letkiewicz, dr n. med. Adam Zedler, dr n. med. Anita Pawłowska oraz lek. stom. Joanna Filipowicz. Ośrodek posiada salę przyjęć ambulatoryjnych, w której przeprowadza się zabiegi i badania kontrolne, a także przygotowaną salę operacyjną, gdzie leczy się schorzenia szczęk i jamy ustnej. Warto dodać, że personel jest częścią zespołu implantologicznego USC GUMed.

Lek. stom. Karol Frankowski (Centrum Implantologii Stomatologicznej lek. stom. Wiesław Frankowski) zajmuje się odbudową uzębienia.Podczas pracy wykorzystuje tzw. piezosurgery, czyli nowoczesne urządzenia do cięcia kości. Wspomaga się hiloterapią (schłodzeniem miejsca operacji), która przyspiesza proces gojenia. Na życzenie pacjenta stosuje leczenie w znieczuleniu ogólnym lub sedacji (czyli stanie głębokiego uspokojenia bez utraty świadomości) pod kontrolą lekarza anestezjologa.

W Prywatnym Centrum Stomatologicznym Poldent specjaliści oferują pacjentom pełen zakres zabiegów chirurgii stomatologicznej, czyli tzw. chirurgię miękką (plastyka błony śluzowej jamy ustnej), twardą (ekstrakcje, resekcje) i odtwórczą.  Podobne zabiegi przeprowadzają również chirurdzy Centrum Stomatologicznego Curodental.

Szczery uśmiech i morska bryza - po zabiegu czas na spacer po Gdańsku

Gabinet zabiegowy w Projekt Uśmiech Centrum Dentystyczne Gabinet zabiegowy w Projekt Uśmiech Centrum Dentystyczne

Gdańskie gabinety przyciągają podwójnie – nie tylko pracują tu fachowcy, do których warto przyjechać choćby z USA, są także położone w świetnej lokalizacji. Łatwo zrozumieć, czemu turyści medyczni biorą dłuższy urlop na czas leczenia. Po zabiegach można skorzystać z uroków przebywania na czystym, przesyconym jodem powietrzu. Poza tym Gdańsk  jest atrakcyjny turystycznie także z powodu licznych zabytków, ciągnących się wzdłuż Traktu Królewskiego. Jest tu ciekawy drzewostan w Parku Oliwskim i Fontanna Czterech Kwartałów. Zatem pacjenci przyjeżdżają tu z Niemiec, krajów skandynawskich oraz spoza Europy, żeby wyleczyć zęby i wypocząć nad polskim morzem.

Chirurgia stomatologiczna - ceny w Gdańsku na tle innych miast

 • Gdańsk od 50 zł do 5 000 zł
 • Bukowiec od 150 zł do 4 500 zł
 • Warszawa od 30 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 30 zł do 25 000 zł
 • Wrocław od 50 zł do 8 500 zł
 • Poznań od 30 zł do 3 500 zł
 • Łódź od 20 zł do 5 000 zł
 • Bydgoszcz od 50 zł do 3 500 zł
 • Gliwice od 30 zł do 3 500 zł
 • Katowice od 100 zł do 6 000 zł
 • Szczecin od 50 zł do 7 000 zł
 • Lublin od 50 zł do 3 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu chirurgia stomatologiczna także w miastach pobliżu Gdańska, takich jak: Wejherowo lub Starogard Gdański.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.