Filtruj wyniki
Filtruj:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Chirurgia stomatologiczna Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Skałka Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Skałka

Chirurgia stomatologiczna, w największym skrócie, zajmuje się leczeniem szczególnie trudnych przypadków. Najczęściej chirurg stomatologiczny przeprowadza operacje, których nie podjął się zwykły stomatolog, nie posiadający potrzebnej aparatury bądź wystarczającego doświadczenia. Odesłanie pacjenta do tego specjalisty jest rozsądną decyzją – zabiegi chirurgiczne to duża odpowiedzialność.

Większość z nich przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a na życzenie lekarz może znieczulić pacjenta ogólnie (narkoza). Czas trwania zabiegu zależy od jego rodzaju.

W Katowicach znajdziesz profesjonalistów z zakresu chirurgii stomatologicznej

Operacje chirurgiczne wymagają odpowiedzialności, ponieważ w większości są trudne. Powinien je wykonywać doświadczony lekarz z ogromnym zasobem wiedzy. Jeśli musimy udać się na taki zabieg, wybierzmy chirurga roztropnie. Najlepiej pojechać w tym celu do dużego miasta, gdzie jest wiele klinik z nowoczesnym sprzętem i doskonale wykształconym personelem. Na przykład do Katowic.

Pracuje tu lek. dent. Daniel Dłucik (Prywatna Praktyka Dentystyczna Daniel Dłucik), chirurg stomatolog II stopnia. Jego praktyka jako jedna z pierwszych w Polsce zastosowała implanty. Pacjenci kliniki mogą liczyć na kompleksową obsługę, w tym na odbudowę uzębienia dokładnie zaplanowaną przez wykwalifikowanych chirurgów stomatologicznych, w tym na sterowaną regenerację kości.

Następny stomatolog to cieszący się światowym uznaniem prof. Piotr Malara (Restetica), specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej. Ukończył Śląską Akademię Medyczną, a później odbył szereg szkoleń  w renomowanych ośrodkach (m. in. we Frankfurcie nad Menem i w Strassburgu). Ukończył także szkolenie w Uniwersytet Warwick w Wielkiej Brytanii.

Równie wybitnym chirurgiem jest dr Roman Borczyk (Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej Roman Borczyk). Od 14 lat pogłębia swoją wiedzę na szkoleniach zagranicznych (Goeteborg, Los Angeles, Las Vegas, Tuluza). Wszystkie operacje w jego klinice wykonywane są pod mikroskopem, a pacjenci bardziej czuli na ból mogą skorzystać z uspokojenia wziewnego. Zabiegi w ośrodku przeprowadza także dr Krzysztof Maćkowiak, wykorzystujący mikroskop Carl Zeiss i najnowszy sprzęt (radiowizjografię, nanocząstki srebra i złota). Innym specjalistą jest dr Piotr Łukojć, korzystający z tomografii komputerowej. Jego zabiegi charakteryzuje mała inwazyjność.

Do którego gabinetu przyjść bez wahania?

Kolejny gabinet stomatologiczny prowadzi lek. stom. Katarzyna Bartocha-Bryła oraz lek.  med. i  stom. Bartłomiej Bryła.  Pacjenci przy każdym zabiegu są znieczulani  komputerowo systemem The Wand, a na  życzenie również ogólnie (narkoza). Lekarze usuwają zęby w znieczuleniu miejscowym, w tym są to złamane korzenie, zęby zatrzymane i „ósemki". Przeprowadzają także podniesienie dna zatoki szczękowej – tzw. sinus lift.

Specjalistyczny gabinet ortodontyczno-implantologiczny Namysłowscy to ośrodek, w którym, prócz resekcji zęba, specjaliści wykonują zabiegi hemisekcji  – usunięcia połowy zęba wraz z jednym korzeniem, przy czym na drugiej połowie lekarz rekonstruuje ząb za pomocą korony. Ów ząb może być także filarem mostu protetycznego. Pacjenci kliniki mogą tutaj również podnieść dno zatoki szczękowej. Wszelkie zabiegi wykonuje małżeństwo stomatologów: dr n. med. Katarzyna Namysłowska, ortodonta oraz dr n. med. Paweł Namysłowski, implantolog.

Priorytetem następnej kliniki, DENTestica, jest najwyższa jakość usług. Specjaliści placówki przeprowadzają trudne ekstrakcje zębów, resekcje, czyli chirurgiczne usuwanie wierzchołka korzenia zęba oraz odbudowę wyrostka zębodołowego przy użyciu preparatu kostnotwórczego. Lekarzem prowadzącym w klinice jest dr n. med. Aleksandra Drozd, aktualnie doskonaląca się z zakresu mikrochirurgii periodontologicznej. Natomiast znieczulenia ogólne i wziewne nadzoruje lek. med. Wojciech Drozd.

Chirurg stomatolog Ewa Klimek (Stomatologia Ewa Klimek) zdobywała doświadczenie w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Katowicach, co pozwoliło jej później założyć własną praktykę. Prowadzi ją z powodzeniem już od 21 lat. Jeszcze jedną placówką chwaloną przez pacjentów jest Stomatologia Klocek & Świder.

Katowice – i po bólu

Gabinet zabiegowy w Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej Gabinet zabiegowy w Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej

W Katowicach pacjent szybko znajdzie specjalistę, który wybawi go od bólu. Wiedzą o tym obcokrajowcy, którzy potrafią przylecieć aż z Wysp Brytyjskich, nie mówiąc już o Niemczech, z których cierpiący przyjeżdżają wyjątkowo chętnie. Zagraniczni turyści medyczni wybierają polskie kliniki, bo poziom usług jest taki sam jak na Zachodzie, a ceny dużo bardziej korzystne. Po zabiegu można wreszcie odetchnąć z ulgą i zacząć się cieszyć pobytem w ciekawym miejscu. Obowiązkowo trzeba zobaczyć słynny katowicki Spodek, na turystów czeka także wiele interesujących muzeów (np. Muzeum Śląskie).

Chirurgia stomatologiczna - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 100 zł do 6 000 zł
 • Bukowiec od 150 zł do 4 500 zł
 • Warszawa od 30 zł do 5 000 zł
 • Kraków od 30 zł do 25 000 zł
 • Wrocław od 50 zł do 8 500 zł
 • Gdańsk od 50 zł do 5 000 zł
 • Poznań od 50 zł do 3 500 zł
 • Łódź od 20 zł do 5 000 zł
 • Gliwice od 50 zł do 3 500 zł
 • Bydgoszcz od 60 zł do 2 000 zł
 • Szczecin od 50 zł do 7 000 zł
 • Lublin od 50 zł do 3 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu chirurgia stomatologiczna także w miastach pobliżu Katowic, takich jak: Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Rybnik lub Jastrzębie-Zdrój.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.