Filtruj wyniki
Filtruj:

Oferujesz chirurgia stomatologiczna w Szczecinie?

Pacjenci z Szczecina wybierają także placówki z Choszczno (64 km od centrum Szczecina)

Chirurgia stomatologiczna Szczecin - informacje

Gabinet zabiegowy w Nowy Impladent Gabinet zabiegowy w Nowy Impladent

Wielu ludziom hasło „chirurg stomatologiczny" kojarzy się ze szczypcami i ogromnym bólem. Tymczasem nowoczesna chirurgia z bolesnymi zabiegami pożegnała się już dawno – dziś nawet usunięcie trudnego zęba nie sprawia problemu. Operacje przeprowadzane są w znieczuleniu, a wyrwanie korzenia traktowane jest jako ostateczność. Specjaliści przede wszystkim stawiają na uratowanie zęba pacjenta.

Prócz samej ekstrakcji (usunięcia) zabiegi chirurgiczne obejmują, między innymi, odbudowę zębów, nacinanie ropieni i plastykę dna zatoki zębowej. Czas operacji jest uzależniony od konkretnego przypadku.

Wybitni, sławni, doświadczeni – chirurdzy stomatologiczni ze Szczecina

W dużych miastach w Polsce znajdziemy wielu wybitnych chirurgów stomatologicznych. To zrozumiałe – tacy specjaliści są rozchwytywani, więc najczęściej pracują w prestiżowych klinikach. Ale nie trzeba od razu jechać do stolicy, jeśli potrzebujemy nagłej interwencji chirurga. Można wybrać mniejszy, ale równie bogaty w mistrzów tej profesji ośrodek, na przykład Szczecin.

Godnym polecenia szczecińskim lekarzem jest dr hab. n. med. Leszek Myśliwiec (Nowy Impladent), specjalista  chirurgii szczękowo-twarzowej, a także członek OSIS. Obecnie piastuje stanowisko kierownika Zakładu Chirurgii Stomatologicznej PUM. W klinice przeprowadza zabiegi usuwania zębów mądrości i resekcji wierzchołka korzenia. Pracuje tu również dr n. med. Bartosz Łuszczyński, członek ICOI, DGOI oraz PSI. Skupia się przede wszystkim na nowoczesnych technikach odbudowy podłoża kostnego.

Dr n. med. Stanisław Gajda (Dr Gajda Klinika Stomatologiczna) doskonalił się w chirurgii stomatologicznej w Berlinie Zachodnim u prof. Kempflera. W 1983 roku założył pierwszą prywatną klinikę stomatologiczną. Obecnie specjalizuje się w skomplikowanych zabiegach implantologicznych, jest także członkiem amerykańskiej Akademii Pierra Fouscharda, zrzeszającej wybitnych stomatologów. Jego klinika została laureatem konkursu Perły Biznesu. Dr Gajda wszystkie zabiegi wykonuje w znieczuleniu miejscowym.

Również lek. stom. Marek Tawakol (Edentist Wejt & Tawakol) specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje, między innymi, dłutowanie zębów zatrzymanych (ekstrakcja zęba, który nie może się wyrznąć) i autotransplantację (usunięcie zęba, który zostaje później wszczepiony w inne miejsce łuku zębowego). Natomiast dr n. med. Edyta Wejt-Tawakol, absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej, zajmuje się głównie protetyką i endodoncją..

Chirurgia stomatologiczna – ostatni krok

Dr n. med. Jolanta Sikorska-Bochińska (J. Bochińska Stomatologia) skupiła w swoim ośrodku nieduży, ale profesjonalny zespół specjalistów. Chirurgia stomatologiczna zajmuje u nich ostatnie miejsce, ponieważ usunięcie zęba uważają za ostateczność, kiedy nie ma już innych możliwości. W przeciwnym wypadku oferują pacjentom hemisekcję (usunięcie części zęba), resekcję (obcięcia wierzchołka korzenia) bądź radektomię (obcięcia jednego korzenia). W klinice stosuje się także leczenie implantologiczne.

Do zakresu operacji wykonywanych przez chirurgów stomatologicznych kliniki Apolonia wchodzą:odbudowa i regeneracja kości szczęki i żuchwy, chirurgiczne ekstrakcje zębów, a także usuwanie zatrzymanych ósemek. Pacjenci ośrodka mogą liczyć na całodobową opiekę po zabiegach chirurgicznych oraz mają zagwarantowany hotel w cenie leczenia.

Warto wspomnieć o Spółdzielni Pracy Lekarzy Specjalistów Medicus, klinice z tradycjami. Pacjenci korzystają z jej usług od 1952 roku, a każdego miesiąca jest ich tu ponad 18 tys. Na czele zarządu kierującego spółdzielnią od 36 lat stoi lek. med. Stanisław Nowak. Natomiast zabiegi chirurgiczne w ośrodku wykonuje lek. Radosław Bubieło.

Specjaliści kliniki Dental Art wykonują kompleksowe zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Należy do nich, między innymi, premolaryzacja, czyli ratowanie zęba trzonowego z zaawansowanym stanem zapalnym, sięgającym przestrzeni między korzeniami. Głównym obszarem zainteresowań placówki jest leczenie za pomocą implantów. Klinikę prowadzi dr n. med. Barbara Stawska, członek OSIS-EDI.

Lek. dent. Kalina Chełkowska (Stomatologia Monte Cassino) w swojej placówce oferuje pacjentom najnowszą diagnostykę, opiekę ortodontyczną i zabiegi chirurgiczne, takie jak  plastyka wyrostków zębodołowych czy usuwanie zębów zatrzymanych. Współpracuje z laboratoriami protetycznymi rekomendowanymi przez Polskie Towarzystwo Stomatologii Estetycznej ArtOral.

Szczecin, nie tylko leczenie zębów

Gabinet zabiegowy w Biała Szuflada Gabinet zabiegowy w Biała Szuflada

Czy to wakacyjny wyjazd, na którym zaboli ząb, czy denturystyczna wycieczka – Szczecin ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o wyspecjalizowane kliniki stomatologiczne. Do tego ma świetną lokalizację, stanowiącą dodatkową zachętę do przyjazdów turystów medycznych właśnie tutaj. Dla cudzoziemców, szczególnie Niemców i Brytyjczyków, ceny zabiegów w Szczecinie są wyjątkowo korzystne (u nich jest dużo drożej), a do tego mogą zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich i przespacerować się Wałami Chrobrego, z których rozciąga się piękny widok na Odrę. Dlatego stanowią liczną klientelę tutejszych gabinetów stomatologicznych.

Chirurgia stomatologiczna - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 50 zł do 4 000 zł
 • Warszawa od 30 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 30 zł do 6 000 zł
 • Wrocław od 49 zł do 8 500 zł
 • Łódź od 20 zł do 5 000 zł
 • Poznań od 50 zł do 3 500 zł
 • Gdańsk od 50 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 100 zł do 6 000 zł
 • Gliwice od 30 zł do 3 500 zł
 • Bydgoszcz od 50 zł do 4 000 zł
 • Lublin od 50 zł do 650 zł
 • Rzeszów od 100 zł do 4 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa chirurgia stomatologiczna w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu chirurgia stomatologiczna w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska