Chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowej Kraków

Synonimy: ginekomastia prawdziwa, leczenie ginekomastii gruczołowej, operacyjne leczenie ginekomastii gruczołowej

Filtruj wyniki

Chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowej Kraków - informacje

Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała

Ginekomastia to schorzenie, związane z rozrostem tkanki gruczołowej u mężczyzn i może mieć charakter przejściowy w okresie dojrzewania. Patologiczna postać ginekomastii, spowodowana m.in. otyłością, chorobami wątroby czy chorobami genetycznymi, takimi jak hypogonadyzm płciowy, stanowić może poważny problem kosmetyczny i psychologiczny, który zwykle leczy się chirurgicznie poprzez wycięcie gruczołu piersiowego, po odpowiedniej diagnostyce USG piersi i wykluczeniu zmian nowotworowych.

Chirurgiczna redukcja przerostu męskich piersi w Krakowie

Gruczołowo-tłuszczowy przerost piersi mężczyzn operują specjaliści Szpitala św. Rafała. Zabieg w ramach Chirurgii plastycznej wymaga wcześniejszej diagnostyki USG, a w przypadku młodych osób wskazana jest wcześniejsza konsultacja endokrynologiczna. Operację standardowo poprzedza również konsultacja. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, trwa ok. 60-90 minut i wymaga pobytu w szpitalu przez około dobę z uwagi na konieczność założenia drenów, które są usuwane następnego dnia.

Ginekomastię gruczołową, tłuszczową i mieszaną panowie zoperują również w klinice Alma Medica. Podczas zabiegu, który wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, usuwany jest nadmiar gruczołu oraz – co zależy od wskazań – wycinany jest również nadmiar skóry. W przypadku ginekomastii tłuszczowej stosowana jest liposukcja, która nie pozostawia blizn. Dreny usuwane są w ciągu 48 godzin, a szwy po 10 dniach. Klinika ma w swojej ofercie także dedykowane dla mężczyzn zabiegi z zakresu chirurgii urologicznej, które obejmują m.in. operacyjne stulejki oraz korekcję zbyt krótkiego wędzidełka prącia.

Chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowej oferuje również lek. med. Anna Aseńko, chirurg plastyczny, która dyplom lekarza uzyskała na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Swoje kwalifikacje z zakresu chirurgii ogólnej, plastycznej oraz medycyny estetycznej kształtowała podczas staży zagranicznych, m.in. w Beth Israel Deaconess Medical Center, Harvard Medical School Teaching Hospital, (Boston, USA) czy University of Rochester Medical Center. Lek. med. Aseńko jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti- Aging.

Cena chirurgicznego leczenia ginekomastii gruczołowej w Krakowie i w USA

Gabinet zabiegowy w Bona Dea Gabinet zabiegowy w Bona Dea

Według serwisu Gynexin, średnia cena operacyjnego leczenia ginekomastii w USA wynosi 5 000 $ (19 000 zł). Różnica jest więc spora, biorąc pod uwagę fakt, że cena, jaką trzeba zapłacić za taki zabieg w Krakowie, kształtuje się na poziomie 4 000 zł.

Chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowej - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 4 500 zł do 10 000 zł
 • Warszawa od 3 500 zł do 14 000 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 10 000 zł
 • Katowice od 4 920 zł do 8 500 zł
 • Szczecin od 7 000 zł do 7 500 zł
 • Gdańsk od 5 000 zł
 • Łódź od 6 000 zł do 10 000 zł
 • Poznań od 4 500 zł do 11 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł do 6 000 zł
 • Tychy od 2 000 zł do 2 700 zł
 • Bydgoszcz od 3 075 zł do 11 931 zł
 • Kielce od 4 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowej także w miastach pobliżu Krakowa, takich jak: Wieliczka.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.