Chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowo – tłuszczowej Szczecin

ginekomastia mieszana, leczenie ginekomastii gruczołowo-tłuszczowej, operacyjne leczenie ginekomastii gruczołowo-tłuszczowej więcej »

Pacjenci z Szczecina wybierają także placówki z Kamienia Pomorskiego (62 km od centrum Szczecina)
Kamień Pomorskiul. Kopernika 28

Centrum Medyczne Meritum

4,5 / 5  (314 opinii)  rozwiń
 • Chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowo – tłuszczowej od 6 500 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (przedzabiegowa)  200 zł

Chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowo – tłuszczowej Szczecin - informacje

Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne Sprzęt medyczny w Dom Lekarski Centrum Medyczne

Ginekomastia mieszana jest to powiększenie męskiego sutka, do którego dochodzi w wyniku rozrostu zarówno tkanki tłuszczowej, jak i gruczołowej. Jedyną skuteczną metodą leczenia ginekomastii gruczołowo – tłuszczowej jest zabieg chirurgiczny, który polega na redukcji przerostu tkanki gruczołowej oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej. Procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 1 do 2 godzin. Po zabiegu, przez około trzy tygodnie zalecane jest noszenie specjalnej koszuli uciskowej. Szwy usuwane są po około tygodniu. Standardowy czas powrotu do aktywności fizycznej wynosi miesiąc

Operacyjne leczenie ginekomastii gruczołowo-tłuszczowej w Szczecinie – gdzie szukać pomocy

W Szczecinie operacyjne leczenie ginekomastii gruczołowo-tłuszczowej wykonać można w Klinice Chirurgii Plastycznej Artplastica. Placówka w ciągu swojego istnienia zdobyła szereg wyróżnień, w tym w Perłę Quality International 2012 dla najlepszej kliniki chirurgii plastycznej w kraju. Klinika, oprócz chirurgicznego usuwania ginekomastii mieszanej, oferuje szeroką gamę zabiegów chirurgii plastycznej, dedykowanych dla mężczyzn, m.in. plastykę brzucha czy liposukcję różnych okolic ciała.

W swojej ofercie chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowo – tłuszczowej ma lek. med. Katarzyna Ostrowska-Clark, specjalistka z zakresu chirurgii ogólnej. Doświadczenie zdobywała m.in. w Causeway Hospital w Coleraine oraz w II Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Specjalizuje się w operacyjnym leczeniu ginekomastii, operacjach piersi oraz liposukcji. Jej ofert,a oprócz usunięcia ginekomastii z użyciem skalpela, obejmuje również metodę połączenia operacji chirurgicznej z liposukcją.

Zabieg operacyjnego leczenia ginekomastii w przeprowadzić może również lek. med. Michał Piotrowiak, chirurg plastyczny. Staż podyplomowy odbył na Oddziale Chirurgii Plastycznej Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy. Doświadczenie zdobywał również w Meritum Centrum Medycznym w Kamieniu Pomorskim. Jest pierwszym lekarzem w kraju, który otworzył i ukończył zgodnie z programem specjalizację w chirurgii plastycznej według wytycznych Unii Europejskiej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Specjalizuje się również w zabiegach liposukcji, chirurgii estetycznej powłok jamy brzusznej, usuwaniu tatuaży oraz w korekcji blizn.

Cena leczenia ginekomastii gruczołowo-tłuszczowej metodą chirurgiczną w Szczecinie i w Buckinghamshire

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Meritum Sala operacyjna w Centrum Medyczne Meritum

W Szczecinie za chirurgiczne leczenie ginekomastii mieszanej zapłacić trzeba około 7 000 złotych. W Aurora Clinics niedaleko Aylysbury (w Wielkiej Brytanii) cena takiego zabiegu zaczyna się od 5 840 funtów brytyjskich, czyli od około 33 000 złotych.

Chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowo – tłuszczowej - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 6 500 zł do 9 000 zł
 • Warszawa od 3 500 zł do 14 000 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 8 000 zł
 • Katowice od 4 920 zł do 8 500 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 7 000 zł do 10 000 zł
 • Łódź od 6 000 zł do 9 700 zł
 • Gdańsk od 5 000 zł do 10 500 zł
 • Tychy od 4 900 zł do 6 900 zł
 • Poznań od 4 500 zł do 9 000 zł
 • Lubin od 9 000 zł
 • Białystok od 7 380 zł
Chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowo – tłuszczowej cena »

Usługa chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowo – tłuszczowej w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowo – tłuszczowej w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Autor: