Chirurgiczne leczenie ginekomastii tłuszczowej

Synonimy: pseudoginekomastia, ginekomastia rzekoma, leczenie ginekomastii tłuszczowej więcej »

Filtruj wyniki
Wrocławul. Czechowicka 11

Centrum Medyczne Bieniek

ocena 4.7 / 5 (157 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Piękna, nowoczesna klinika. Wszystko bardzo profesjonalnie.Super podejście do klienta, przemiłe osoby. Serdecznie polecam" 
Bydgoszczul. Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a

Szpital Świętego Łukasza

ocena 4.5 / 5 (44 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Fachowość personelu medycznego Profesjonalnie podejście do pacjenta Sympatyczna obsluga personelu pomocniczego Wysoki standard pokoi i smaczne wyżywienie" 
Wczytaj więcej wyników

Chirurgiczne leczenie ginekomastii tłuszczowej - informacje

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

Ginekomastia tłuszczowa, zwana też rzekomą lub pseudoginekomastią, to przerost męskich piersi, związany z ogólną otyłością i zwiększoną ilością tkanki tłuszczowej. Z uwagi na coraz powszechniejszy problem otyłości wśród panów, ginekomastia jest zjawiskiem spotykanym tak często, że doczekała się nawet żartobliwego określenia „moobs" (ang. men+boobs). Chirurgiczne leczenie ginekomastii tłuszczowej w większości przypadków sprowadza się do wykonania liposukcji, czyli odessania zbędnej tkanki tłuszczowej.

Chirurgiczne operacje ginekomastii

Operacyjnym leczeniem ginekomastii tłuszczowej zajmuje się wiele doskonałych polskich klinik chirurgii plastycznej. Wśród nich warto wymienić poznańską Klinikę Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed, w której zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej zajmują się dr n. med. Tomasz Dydymski, dr Joanna Kurmanow i dr n. med. Małgorzata Kuźlan. Placówka oferuje swoim pacjentom wiele zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, wychodząc z założenia, że defekty estetyczne wpływają negatywnie na samopoczucie psychiczne i pewność siebie pacjenta.

Także katowicka Klinika Chirurgii Mazan ma w swojej ofercie leczenie ginekomastii tłuszczowej. Zabiegi chirurgii plastycznej w klinice wykonuje dr Zbigniew Mazan – chirurg z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, członek wielu prestiżowych organizacji naukowych (m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej). Ta nowoczesna placówka wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt, a zabiegi odbywają się na dwóch salach zabiegowych. Po zabiegach pacjenci pozostają pod całodobową opieką lekarską i pielęgniarską, wypoczywając w komfortowych, klimatyzowanych pokojach z dostępem do bezprzewodowego internetu.

Najlepsze polskie kliniki w leczeniu ginekomastii

Operacyjne leczenie ginekomastii znajduje się również w ofercie Kriocentrum – Medycyna Estetyczna i Chirurgia Ogólna w Otwocku. Ta nowoczesna placówka funkcjonuje na rynku usług medycznych już od 1996 roku i specjalizuje się w zabiegach z zakresu flebologii – lekarze z Kriocentrum jako jedni z pierwszych w Polsce zaczęli stosować kriochirurgiczne metody leczenia żylaków kończyn dolnych. Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej w klinice wykonują dr Marek Batijewski oraz dr Tomasz Kłos.

Panowie z problemem ginekomastii tłuszczowej mogą udać się również do Kliniki Chirurgii Plastycznej dr A. Sankowski – nowoczesnej, doskonale wyposażonej kliniki, która w swojej ofercie ma szeroki wachlarz zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej i plastycznej, medycyny i ginekologii estetycznej, kosmetyki, dietetyki i onkologii piersi. Personel kliniki tworzą doświadczeni lekarze z wieloletnim doświadczeniem, w tym specjaliści z zakresu chirurgii plastycznej: dr n. med. Andrzej Sankowski, dr n. med. Wojciech Witkowski, dr n. med. Lubomir Lembas oraz dr Janusz Greese-Łyko.

Ginekomastię tłuszczową można też usunąć chirurgicznie w warszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej dr Adama Gumkowskiego AGKlinik. Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej wykonuje tam właściciel kliniki, dr Adam Gumkowski – doświadczony chirurg, członek wielu prestiżowych stowarzyszeń naukowych, w tym International Board of Cosmetic Surgery, European Academy of Cosmetic Surgery oraz International Society of Lipolysistherapy.

Również w Warszawie znajduje się Uni Klinik – Chirurgia Plastyczna. Ta nowoczesna placówka położona jest w niewielkiej odległości od centrum miasta, w spokojnej, pełnej zieleni okolicy, która gwarantuje pacjentom komfort i odosobnienie. Operacje usuwania ginekomastii tłuszczowej w klinice wykonuje dr Maciej Charaziński – chirurg, który swoją wiedzę poszerza systematycznie na licznych kursach i szkoleniach (m.in. szkolenie z zakresu chirurgii plastycznej z użyciem nici Silhouette, warsztaty „Poprawa estetyki twarzy z wykorzystaniem komórek macierzystych pozyskiwanych w technologii Cytori").

Kolejną znaną warszawską placówką, wykonującą zabiegi operacyjnego leczenia ginekomastii tłuszczowej jest Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt. Wykonujący zabiegi dr Marek Szczyt to jeden z najbardziej znanych i cenionych chirurgów plastyków w Polsce, który doświadczenie zdobywał pod okiem prof. Kazimierza Kobusa. Placówka ma w swojej ofercie szeroki zakres zabiegów chirurgii plastycznej, w tym podnoszenie, powiększanie i pomniejszanie piersi, plastykę powiek oraz wszczepianie implantów twarzowych.

Chirurgia plastyczna w Polsce

Kadra w Este l'arte Kadra w Este l'arte

Ponieważ zabiegi chirurgicznego usuwania problemu ginekomastii w Polsce kosztują o wiele mniej, niż w wysokorozwiniętych krajach europejskich czy Ameryce, coraz więcej zagranicznych pacjentów przyjeżdża w ramach turystyki medycznej na tego typu operacje właśnie do polskich placówek. Przyciągają ich nie tylko atrakcyjne ceny zabiegów, ale również wysoki standard polskich klinik oraz doświadczenie lekarzy. Brytyjczycy, Irlandczycy, Niemcy i Duńczycy decydują sie na leczenie ginekomastii właśnie w naszym kraju, zwiedzając przy okazji zabytki polskich miast.

Chirurgiczne leczenie ginekomastii tłuszczowej - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 3 500 zł do 14 000 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 10 000 zł
 • Kraków od 4 000 zł do 10 000 zł
 • Katowice od 4 920 zł do 8 500 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł do 6 000 zł
 • Szczecin od 6 000 zł do 8 000 zł
 • Łódź od 6 000 zł do 9 700 zł
 • Poznań od 4 500 zł do 9 000 zł
 • Gdańsk od 5 000 zł do 10 500 zł
 • Tychy od 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 075 zł do 11 931 zł
Pokaż więcej »

Usługa chirurgiczne leczenie ginekomastii tłuszczowej jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska