Chirurgiczne leczenie zaćmy wtórnej

Synonimy: leczenie chirurgiczne wtórnej zaćmy, zaćma wtórna usunięcie chirurgiczne, kapsulotomia chirurgiczna w leczeniu zaćmy wtórnej więcej »

Filtruj wyniki
Warszawa  ul. Gimnazjalna 1

Retina Szpital Okulistyczny

ocena 4.6 / 5 (22 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Podejście pracowników do pacjentów, sprawna obsługa administracyjno-pilęgniarska, kompetencja dr Pawła Tesli. Innych lekarzy nie znam, ale podejrzewam, że Szpital Retina ma dobrą kadrę medyczną" 

Chirurgiczne leczenie zaćmy wtórnej - informacje

Kadra w Retina  Szpital Okulistyczny Kadra w Retina Szpital Okulistyczny

Zaćma wtórna jest stosunkowo powszechnym powikłaniem po operacji zaćmy, z którym wiąże się zmętnienie tylnej torebki soczewki. Leczenie tego schorzenia polega na usunięciu wtórnego przymglenia, a wskazaniem jest wówczas wykonanie laserowej fotokoagulacji siatkówki, czyli tzw. kapsulotomii laserem YAG. Szybka i bezbolesna procedura wiąże się z wycięciem laserem małego otworu w torbie tylnej, poprawiając widzenie niemal natychmiast po zabiegu.

Kapsulotomia tylna w leczeniu zaćmy wtórnej w polskich placówkach medycznych

Chirurgia zaćmy należy do zawodowych zainteresowań lek. med. Ewy Bobińskiej-Kachnowicz, która w swojej praktyce wykonała ponad 12 tysięcy operacji oczu w tym zakresie. Specjalista II stopnia chorób oczu ukończyła Wydział Lekarski AM im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz European School for Advanced Studies in Ophthalmology, Universita della Svizzera Italiana Lugano w Szwajcarii. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej oraz American Society of Cataract and Refractive Surgery. Specjalizuje się ponadto w chirurgii i diagnostyce jaskry oraz chirurgii refrakcyjnej soczewki.

Operacje zaćmy, w tym chirurgiczne leczenie zaćmy wtórnej (kapsu­lotomia YAG), oferuje Wrocławskie Centrum Okulistyczne. Bezbolesny zabieg, który trwa kilkanaście sekund, przeprowadzany jest w ramach ambulatorium i polega na zrobieniu małego otworu w centralnej części torebki, dając efekt w ciągu doby po laserowaniu. Wysokospecjalistyczne zabiegi, realizowane w ramach WCO, obejmują ponadto wtórne wszczepienie soczewki do oka bezsoczewkowego oraz operacje zaćmy pierwotnej, m.in. usunięcie zaćmy metodą ECCE z wszczepieniem soczewki zwijalnej oraz usunięcie zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem zwijalnej soczewki wewnątrzgałkowej typ IQ.

Szeroki zakres laserowego leczenia chorób oczu oferuje na Podkarpaciu rzeszowska placówka Visum Clinic, gdzie w ramach Poradni Laseroterapii Oka na liście zabiegów znajduje się także procedura usunięcia wtórnie zmętniałej tylnej torby soczewki dzięki kapsulotomii YAG. Ofertę stanowią tu również zabiegi laserowe w przebiegu jaskry, np. irydotomia YAG, trabekuloplastyka laserowa /ALT/ czy gonioplastyka. Ponadto, w ramach chirurgii zaćmy placówka oferuje zabiegi metodą fakoemulsyfikacji z zastosowaniem nowoczesnej metody „zimnego faco” z możliwością wszczepienia każdej soczewki dostępnej na rynku.

Leczenie zaćmy wtórnej w Polsce i w Irvine (USA) – jakie są ceny zabiegu?

Lekarze ze Szpitala Okulistycznego Retina Lekarze ze Szpitala Okulistycznego Retina

Orange County Eye Associates w Irvine oferuje zabieg kapsulotomii laserem YAG w cenie 349 $ (1 326 zł) za jedno oko. W Polsce ta sama procedura wiąże się z wydatkiem około 300 zł.

Usługa chirurgiczne leczenie zaćmy wtórnej jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska